Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Update sa Fabiom.Posle Hyundai 1,2 i iste Corse iz 2009 Fabia je kao Mig31 sa TSI motorom. 105 konja i 6 brzina na auticu od 1078 kg sa prtljaznikom od 530litara cine vrlo prakticnu platformu za zujanje po otvorenom sa cestim svracanjima ovamo i onamo.Motoric sa turbom pevusi na 2500 do 3000 i ne protestvuje.Sa 6 brzinom nadam se da mogu da vozim 130 recimo bez da motor pocne da guta benzin .Videcemo

  • +1 1
Link to comment
On 12.9.2021. at 9:48, Milosh76 said:

Mozes I 150 bez da se cimas mnogo.

Taj isti motor ide I u Golfa 7 I u audi3 I u Oktaviu...

u oktaviu ide 1.5, i ide odlicno. jedino sto bi mozda mogla biti mana tim malim turbo benzincima je dugotrajnost, ali to jos ne znamo, nisu dovoljno dugo tu

Link to comment
7 hours ago, Grunf said:

u oktaviu ide 1.5, i ide odlicno. jedino sto bi mozda mogla biti mana tim malim turbo benzincima je dugotrajnost, ali to jos ne znamo, nisu dovoljno dugo tu

Videcemo,menjacu ulje redovno,Castrol zeleni preporucen.Ne znam sta jos moze da bude od saveta da se sacuva turbo?Ono pauze pre gasenja motora i slicno?

Link to comment

Kolege koje rade na razvoju motora mi kažu da trenutno dostupni downsizing benzinci nisi nikakav ekstremni downsizing i da se mnogo ekstremniji motori dobro pokazuju na testovima dugovečnosti. 300k lagano, a do tada ionako riknjavaju ostale stvari. Carwow ima VW 1.4 TSI na prvom mestu motora ispod 2l, dizeli included. 

 

Ja imam pasata 1.4 150 PS, prezadovoljan, dva turba, gasi sam dva cilindra kada proceni da mu ne trebaju. Troši ispod 5 litara ako se vozi 100 km/h šestom po ravnom, a vuče junački kad treba. 70k prešao do sada, nula problema.

  • +1 1
Link to comment
17 hours ago, Peter Fan said:

Dvojim oko dugotrajnosti VW turba. Imam 2.0 TFSI na Passatu i prosvirao mu turbo na ~200k km, a znam ih jos dosta. Auto odrzavan u ovlastenom servisu.

Imali tourane 2.0 u firmi, prešli nešto preko 200k, na oba otišle turbine.

Link to comment
9 minutes ago, maheem said:

Imali tourane 2.0 u firmi, prešli nešto preko 200k, na oba otišle turbine.

2.0 su dizeli?Sredjivanje turbine nije najskuplje sto coveka moze da zadesi.Cak i ovde gde te deru ko Musa jarca,nije vise od 400e sa dve godine garancije.

Link to comment
8 minutes ago, askeladden said:

2.0 su dizeli?Sredjivanje turbine nije najskuplje sto coveka moze da zadesi.Cak i ovde gde te deru ko Musa jarca,nije vise od 400e sa dve godine garancije.

Dizeli. Nesto nije bilo u redu sa tom serijom, ne secam se koje je godiste. Posle toga su bas cesto isli u servis pa su ih se ratosiljali.

Link to comment
21 hours ago, askeladden said:

Castrol zeleni preporucen

 

U stvari imaš na erWin-u listu odobrenih ulja za standard koji tebi treba. U Srbiji je Total jedini koji ima predstavništvo u Srbiji, i kao takav na sajtu ima navedene ovlašćene maloprodaje. Ispade reklama, al' nije namera - samo mogući odgovor na decenijsko pitanje, falš ili oriđiđi.

  • Hvala 1
Link to comment
2.0 su dizeli?Sredjivanje turbine nije najskuplje sto coveka moze da zadesi.Cak i ovde gde te deru ko Musa jarca,nije vise od 400e sa dve godine garancije.
U Srbiji remont turbine oko 250e sa garancijom tipa 50 000km ili ne znam koji vremenski period. Bez garancije duplo jeftinije.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...