Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

6 hours ago, radisa said:

TNG ti prepolovljuje cenu vožnje...

Manje, jeftinije za trećinu, računajući troškove održavanja instalacija, ateste i ostale špecije. 

Link to comment
7 hours ago, El Guapo said:

Da li je Punto sa fabričkim plinom i 100000 km ok kupovina

Vozam kragujevačkog, sad kao drugi auto, prešao 300+ hiljada.

 

+

Jeftino održavanje, džabe delovi kojih ima na svakom ćošku, majstori znaju sa njim

Pouzdan motor

 

-

Troši 10ak litara gasa po gradu, 12 na autoputu.

 

Gomila sitnih i glupih kvarova( neke šelne i zglobovi na točkovima, razvodna kapa, kablovi svako par godina, letva volana koja se "ne isplati nova, nego nađi na otpadu"(citiram ovlašćeni servis), pukne sajla od menjača posle 5 godina, pukne sajla od haube posle 10 godina, niko ne zna zašto se ne pali svetlo kad otvaram vrata, sijalice na srednjem stubu su izgorele u prvoj godini, zupčasti kaiš mi zamenio vanredno pre neki dan a nije mu vreme, klapna gasa se isprljala pa sija lampica od motora, sreća majstor je zmaj pa zna za jadac, nije bio paljen gas nekoliko meseci pa morao da menjam fabričke instalacije za koje inače majstor kaže da su šit), ovo onako sa vrha glave.

 

1.2 sa gasom je slaba mašina. Jedva ide uz Iriški venac ili Drajzerovu npr. Sa upaljenom klimom ne ide nikako.

 

Ako je točak boca, rezervni točak ti bleji u gepeku.

 

Žena vozala Klia 2001. godište 16 ventila 1.2 motor. U odnosu na Punta ide kao zmaj, troškovi održavanja slični ako ne i niži, i najbolje što van redovnih servisa za nekoliko godina nijednom nije bio kod majstora, dok ja mog majstora samo još na slavu nisam zvao koliko smo dobri.

 

Tldr, Puntijak ti dobar koliko i majstor, uglavnom šit, i sad ga ne bih kupio za ne znam šta, ali isto tako ga sad ne bih prodao jer nema šanse da ga uvaljam ni za 2k, a realno mi vredi više.

Edited by desboj
Link to comment
10 hours ago, El Guapo said:

Dugo se dvoumim oko kupovine, prvo sam hteo veći ili karavan, ili minivan, sad ipak gledam manji gradski kao početnik.
Najveći otpor kupovini je bilo da mi auto stoji na parkingu, jer bi mi bio potreban svega par puta godišnje, sada razmišljam da počnem da radim za donesi ili slično, znači mahom gradska vožnja.
Da li je Punto sa fabričkim plinom i 100000 km ok kupovina za oko 2500€? Ili neki bolji, tipa clio, lancia ypsilon, Honda jazz, Toyota yaris, ili pak Punto benzinac, ima li tng neku prednost?
Znači dao bih i više, recimo 3500-4000, pa i 5000 ako vredi, mada bolje manje za prvi auto.

Послато са Le X820 помоћу Тапатока
 

Šta bi sa Minijem?

Link to comment
4 hours ago, Bambula said:

Letvu na puntu središ za 20€ ako si dobar sa majstorom :D 

Istina, ali ako treba da se menja tip mi reče da je bolje sa otpada da uzmem nego nova. 

Link to comment
12 hours ago, čekmeže said:

Šta bi sa Minijem?

Star je, 18god, popravke skupe, a i više troši od punta npr.

 

ps

 

ako ima zainteresovanih, sestra ga ceni 1500eur.

Edited by El Guapo
Link to comment
10 hours ago, desboj said:

Istina, ali ako treba da se menja tip mi reče da je bolje sa otpada da uzmem nego nova. 

Jedan drugar mi se žalio da mu otišla letvama puntu,a da mu nova skupa,a svaka polovna isti luft imala.Pošto volim da se igram,a i imam uslova dignemo Punta skinemo letvu i strugar napravi novu plastičnu čauru za 500 din :D Ja ubio vreme i zanimao se on uštedeo.Prosta je letva na Puntu,kao i sve nema ničega što bi dizalo cenu održavanja.Tako da po gradu nema boljeg od Punta,kao Yugo nekada.

Link to comment

To moze na Puntu da prodje a kod ostalih skupljih je fifti-fifti. Rodjak i ja promenili dve polovne na Citroenu C5 i sa obe je volan bio mnogo tvrdji, i tako ga i prodali. Fabricki bio kao siti servo ali curilo ulje dosta i moralo da se menja.

Moco, imam za tebe auto, uzecu ti 308icu i doplatis jedno 6 soma.

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17293671/peugeot-3008-20-hdi

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment
  • 2 weeks later...

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17361952/citroen-c4-aircross-16-hdi-exclusive

Moco, izgleda da si propustio, dolaze neki iz Backe Palanke u utorak. Osim ako ne iskesiras 11 soma, onda imas prednost...

Inace, narucio sam i Captur 2013. 1.5dci 90ks i C4 Picasso 2016. benzinac 1.2 131ks, bice jedini benzinac u Srbiji u oglasima otkako je izasao taj model krajem 2013. godine. Oba po 150 hiljada km, dva seta guma i sve po redu, ovaj drugi cak u Svajcarskoj ima ndku garanciju 12 meseci ali meni to ovde nista ne znaci, jbg.

Za furunase specijalna cena a moze i na rate 60 meseci.6744e74812efe38210cbac0cc03c9782.jpg2dfb5c5c64d921d2569000bcc27d281b.jpg0a4e7d30efa440dd715176146197662c.jpg60c1a96f4303a2f97dc147ff4ecdfae3.jpg

Sent from my SM-G973F using Tapatalk



  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...