Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Ima sigurno bolje upoznatih sa tematikom servisa.Sve dok je auto pod garancijom potrebno je ici kod ovlascenih servisera.Mislim da je to bolna tacka Korejanaca.Ovde u Norveskoj je u principu dovoljno da je automehanicar nostrifikovan i ima firmu,da moze da stavi pecat u knjigu servisa.Za Srbiju nisam siguran.

Link to comment
  • 4 weeks later...
On 1.7.2018. at 18:09, Caligula said:

 

Do 5000e dobar pouzdan porodicni za grad i autoput a da nije francuz ili italijan

 

Matori, kako ide risrč, jesi uzeo nešto ili išao da gledaš neke kandidate? 

Link to comment
  • 2 weeks later...
43 minutes ago, El Guapo said:

Da li vredi 14 god. Stara Corolla Verso benzinac oko 100k km 4000eur, prema katalogu amss, procenjena na oko 300k?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 

 

Taj katalog i vrednosti služe da bi se procenila visina poreza na prenos vlasništva (po stopi od 2,5%).

 

Drugo je tržišna vrednost vozila (treće koliko tebi vredi).

Ovo drugo će ti neko možda i odgovoriti.

 

Link to comment
3 hours ago, El Guapo said:

Da li vredi 14 god. Stara Corolla Verso benzinac oko 100k km 4000eur, prema katalogu amss, procenjena na oko 300k?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 

 

Koje je to godište, 2004? Mislim da su te Toyote pravljene u Japanu.

Koliko kubika, 1600 ili 1800? Ako je 1600 uzmi u obzir da se isti motor ugrađuje u Corollu hečbek koja je par stotina kila lakša. 

Corolla Verso je zaguljena zverka. 100k kilometara je za nju u principu ništa. Ako je auto kupljen nov u Srbiji, i nalazi se u odličnom stanju, ima urednu servisnu istoriju i kilometraža nije vraćana, rekao bih da vredi 4k eura ako je to ono što želiš. To ti govorim kao zadovoljan vlasnik koji je nakon poduže potrage kupio Corollu hečbek sličnog godišta i cene. Naravno, treba uzeti u obzir da su japanska vozila na ceni i da za tu kintu možeš naći neko znatno mlađe evropsko vozilo.  

 

Kako god, kada se u oglasima pojavi dobar primerak sa realnom cenom treba reagovati brzo jer ode kao keks. Posebno to važi za Honde i Tojote.  

 

 

 

Link to comment
5 hours ago, Willow said:

 

Kako god, kada se u oglasima pojavi dobar primerak sa realnom cenom treba reagovati brzo jer ode kao keks. Posebno to važi za Honde i Tojote.   

 

+1

Link to comment
23 hours ago, El Guapo said:

Da li vredi 14 god. Stara Corolla Verso benzinac oko 100k km 4000eur, prema katalogu amss, procenjena na oko 300k?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 

Ne vredi. Možda 1.000-1.500.

Link to comment

Ja sam Corollu Verso 2.2 D4D staru 11 godina sa 285k kilometara prodao za 3500 eur pre 3 meseca, i to placu (a to joj je generalno i tržišna cena). Ako je ova zaista prešla samo 100k, po mom mišljenju vredi 3.5k.

Edited by Sammael
Link to comment
  • 1 month later...
1 hour ago, Uskebasi said:

Sta je najbolje sto moze da se kupi za 7-8k, a da nije starije od 4-5 godina? U tu cenu mi se uklapaju reno megan i pezo 308, a otprilike neki takav auto bih trazio.

jab obratio pažnju na nešto ovako npr

 

 

e

a ja bi ovo gledao

:nobles:

 

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
Sta je najbolje sto moze da se kupi za 7-8k, a da nije starije od 4-5 godina? U tu cenu mi se uklapaju reno megan i pezo 308, a otprilike neki takav auto bih trazio.
Benzin ili dizel? Mora Francuz ili moze i neki drugi?
Pre 3 godine kad sam trazio auto, gledao sam i 308, meni je nepregledan pozadi.

Preskoci 500L, em je neudoban pozadi, em je gepek drasticno manji nego sto izgleda, em je ruzan kao lopov.
Link to comment

Moze i benzin i dizel. Ne mora Francuz, ove sam napomenuo jer mi se uklapaju u budzet i otprilike su automomobili koji mi odgovaraju. Probao sam 308 i skoro je perfektan, osim preglednosti (pozadi i sa strane) i frka mi je zbog toga sto kod ovih sa boljom opremom sve ide preko touch screna.

Ne bih gledao 500L, pre bih pretragu prosirio na par godina stariju mazdu 3, ili hondu civic.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...