Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

edit: @km - zato što bih voleo da u preticanje uđem bez da me oduva šleper.
Ja vozio po Evropi moj [sad vec bivsi] auto pre par godina, i nije bio problem. Mene su najvise nervirale naplatne rampe i parkinzi... kad si sam u kolima pa moras da izadjes :D
Link to comment
zabavno stivo, sa drugog foruma....
FENOMENALAN tekst! Lik je genije, a liči da se razume u problematiku. I definitivno ovaj tekst će odgovoriti polovinu ljudi od kupovine engleza :)
Link to comment
moze, ajmo jedan kratak sastav na temu "zasto volim golfa cvaj" pa dobijes sve brojeve telefona.
Zato što sam ga (TD interkuler)nakon što sam ga pazario u martu 2003 sredio kompletno, od tada prešao oko 120000 km, sem ulja, guma promenio spreda spone i što ide uz njih.Zato što pali bez problema i na -10, zato što ide i ne zajebava, što nikad nije stao, i na kraju svega, zato što stižem od tačke A do tačke B uvek i bez ikakvih problema.:)P.S. Ovo mi je 12-to auto. Vozio sve i svašta.
Link to comment
FENOMENALAN tekst! Lik je genije, a liči da se razume u problematiku. I definitivno ovaj tekst će odgovoriti polovinu ljudi od kupovine engleza :)
lik ima jos 2 nastavka, sta ga je u medjuvremenu snaslo - negde je na forumu vrelih guma cini mi se pa koga zanima
Link to comment
al' ste neka razmazena generacija. nekad se putovalo i renoom 4, npr.
Reno 4 je izmsilio auto za golfa. ;) Sad ozbiljno, moja najveca zamerka tom autu je neudobnost. Jednostavno nije prijatno prelaziti duze relacije ako se u njemu nalaze 4 odrasle osobe.Sto se motora tice taj tdi je bio odlican, presao je tih 3-3.500 km, ko nista, i verovatno bi ga drugar i dan danas vozio, da ga neka majmuncina nije olupala na medaku i pri tom ga zamalo ubila.
a vi niste culi za avion?
Sto bi rekao drug Ilija Cvorovic : ... A bio si mlad, prirodno je `oces da jedes, `oces da jebes, a to kosta brate. Pa onda droga...
Link to comment

a i da ne pricamo bajke o udobnosti i neudobnosti - razlicitim ljudima je nesto udobno a nesto ne. za mene udobnost nisu mekana sedista i meko vesanje - tipicno old school francuski ili neke verzije boljih opela ili BMW-a iz starijih generacija - nego nesto sasvim drugo, kvalitetan support za ledja i noge u toku voznje. u tom smislu novi nemacki automobili su sve samo ne neudobni - cak i famozni "onaj cije ime ne pominjemo", od 4. generacije navise - u mom slucaju dokazano sa dosta odlazaka u 1 cugu od bg do frankfurta, bez nuspojava tipa efekta morske bolesti, mantanja po glavi, poremecenog centra za ravnotezu pa i mucnine itd, sto mi se ne jednom desavalo sa drugim vozilima, da ne pominjemo kojim zbog navijacke atmosfere na mnogo kracim relacijama tipa odlaska do peste, temisvara ili skoplja. naravno sve pod uslovom da vam je trap ispravan i utegnut, i da se po dobrom srpskom obicaju ne ceka da otpadne tocak da bi se promenilo rame ili kugla (a da se amortizeri voze dok iz njih ne iscuri zadnja kap ulja...)....ta prica o tvrdoci je ostala iza nekih praistorijskih modela i prosto nema veze sa zivotom, ako pricamo o automobilu u ispravnom stanju. isto vazi i za francuze, novi pezoi su u poredjenju s time kakva su nekad bila francuska kola, vrlo tvrda vozila. jednostavno, promenili su se standardi, i udobnost se ne postize samo time sto se stavi neko plivajuce vesanje i meka sedista. razlike su mnogo manje nego sto su nekada bile, na osnovu cega su formirane predrasude.2003 sam vozio istim tim "cije ime ne pominjemo" turu bg-istanbul u 1 cugu, krenuli u 8 odavde, stigli u ponoc u stambol, nikakav umor, izasli na pice i ostali do ujutro. ista iskustva na relaciji bg-fra ne pominjem, jer je to 1300km po autobanu a ne srpsko-bugarsko-turska dzada.sta da ti kazem, a ti sledeci put natrpaj familiju u reno 4, pa nam iz bodruma javi jel udobno. srpska posla...

Edited by gazza1
Link to comment
pasati imaju ozloglaseno lose vesanje. i golf 4 ume da bude sporan, ali nista u poredjenju sa pasatom koji stvarno jezivo trosi prednji trap. auto je predugacak za takvo vesanje, pliva u voznji - upravljivost mu je katastrofa. sreca po VW je da je ceo ovaj segment sporan - mondeo, laguna - isto sranje na drugi nacin, pa mogu jos nekome da to prodaju. sve drugo sto je stavljeno na istu platoformu - skoda superb, audi - je neuporedivo bolje.
ovo je prvi put da pročitam kako je mondeo (uključujući i prethodni model) sporan u pogledu upravljivosti, vešanja, trapa i svega što uz to ide.
Link to comment
sve drugo sto je stavljeno na istu platoformu - skoda superb, audi - je neuporedivo bolje.podseti me sa škodom...prijatelj mi dokazuje na autoputu da superb šestak - može od nule do 100 za 8 sekundi....prva do vrištanja.....treća...pedes.....devedes... stotka..... i kao; ,, jeste manje od osam....nije....jeste...,, kad odjednom počne da koči i kaže: ,, ....u jebem ti 170....,,
Link to comment

nisam mislio na upravljivost nego na generalne domete tih menadzerskih automobila - van UK, ovaj mondeo nigde nije izazvao posebno dobre kritike, niti je igde bio cenjen zbog nekih posebnih voznih karakteristika, nego zato sto je bezbedan, jednako pouzdan kao i pasat a jeftin za to sto nudi, narocito kada firme kupe po 100 komada u teget boji. od mainstream vozila na tako dugackoj platformi ne moze se ocekivati ne znam kakva voznja - verujem da su oni koji se pale uzimali focusa a ne mondeo. sve to pliva cim malo popusti trap, a cim pliva, dupe radi u krivinama i zanosi cim udjes malo ostrije. btw s obzirom da je topic o polovnjacima, sve sto sam pisao se odnosi na prethodne verzije (mondeo 2000-2007), o novim ne znam nista. da je nov mondeo zegzi, jeste.

Link to comment
ovo je prvi put da pročitam kako je mondeo (uključujući i prethodni model) sporan u pogledu upravljivosti, vešanja, trapa i svega što uz to ide.
Pa Mondeu su bas to aduti! Ja bio prezadovoljan voznim karakteristikama.
Link to comment

1. U nekim postovima su krenule uvrede. Možete voleti ili ne ovaj ili onaj automobil, ali druge učesnike u diskusiji morate poštovati.2. Tema nisu ni putovanja u Tursku ni rent - a car.Postovi koji potpadaju pod 1 i 2 su obrisani.što se tvrdoće tiče, nedavno sam 2 meseca vozio firminog Golfa 5 plus. Jesu sedišta odlično profilisana i jeste on zadivljujuće stabilan, ali bubrezi zaista stradaju. Prešao sam oko 11000 km s njim i ništa ne može da promeni taj utisak. Da vozimo po nemačkim putevima to se ne bi tako osećalo, ali ovako ...Zašto su stari Golfovi na ceni? Limarija bolja od konkurencije, ima ih dosta, pa i delova za njih, pa nije skupo održavanje. Malo li je?

Link to comment
1. U nekim postovima su krenule uvrede. Možete voleti ili ne ovaj ili onaj automobil, ali druge učesnike u diskusiji morate poštovati.2. Tema nisu ni putovanja u Tursku ni rent - a car.Postovi koji potpadaju pod 1 i 2 su obrisani.što se tvrdoće tiče, nedavno sam 2 meseca vozio firminog Golfa 5 plus. Jesu sedišta odlično profilisana i jeste on zadivljujuće stabilan, ali bubrezi zaista stradaju. Prešao sam oko 11000 km s njim i ništa ne može da promeni taj utisak. Da vozimo po nemačkim putevima to se ne bi tako osećalo, ali ovako ...Zašto su stari Golfovi na ceni? Limarija bolja od konkurencije, ima ih dosta, pa i delova za njih, pa nije skupo održavanje. Malo li je?
samo 11000? Nije to merodavno uopste.:P
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...