Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Ovi što gotive VW uglanom su imali neka iskustva sa njima. Ovi što hejtuju VW uglanom nikada nisu i ne bi vozili tako nešto. Zaključke donose na osnovu "profila" vozača VW.Meni su ovi prvi daleko racionalniji u razmišljanju, iako sam i sam (priznajem) nekada bio pripadnik ove druge grupe.Rekao sam "uglavnom".Das auto!
objasni mi kako je to racionalno dati skoro 3000 eura za auto star 20 i kusur godina.
Link to comment
objasni mi kako je to racionalno dati skoro 3000 eura za auto star 20 i kusur godina.
Nisam pričao o činu kupovine/cenama već o afinitetima prema toj marki. VW jeste precenjen u bukvalnom smislu, ali VW je dobar auto! Golf sigurno vredi više od rivala u klasi tog godišta. Možda ne toliko više koliko se kod nas plaća, ali vredi. Ne želim puno da se uplićem u temu jer sam pored Golfa vozio u životu još Ladu, Berlingo i Punto, pa nemam dovoljno materijala za poređenje. Ono što znam da sam za auto star 20 i kusur godina, za godinu i po vožnje, osim redovnih ulaganja, imao trošak od 300 dinara (dva kaiša pumpe za vodu). Ja prosto ne verujem da bi sa bilo kojim konkurentom iz klase tog godišta prošao jeftinije.
Link to comment
jeste, dosta se to dobro pokazalo. toliko dobro da taxisti beze od njih polako, a oni bi trebalo da su pravi pokazatelj koliko je neki auto magare i nepoderiv i otporan na lose gorivo. toliko da je moj drugar taxista pevao kad je prodao passata 1.9tdi (ne znam koje je slovo/a crveno) 2000 godiste. dosta je jeftin za odrzavanje i dosta dobro podnosi srbske puteve sa svojim jeftinim aluminijumskim prednjim ramenima koja kostaju tricavih 800 eur.
pozdravi ortaka i reci mu da je budala.prednje rame za pasata kosta oko 3500 din stari tip (do 2002-3, ne znam tacno) ili oko 5000 novi tip. oba su aluminijumska, to novo je ojacano. ugradnja je 1000 din. znaci u najgorem slucaju 12000 din, ili 130E. za 800E na pasatu mozes da promenis kompletno vesanje, amortizere, kugle, ramena, poluosovine, sve - napred nazad - i ostace ti dosta para.... sto ne znaci da to vesanje nije djubre ali to nije tema. ;)
Link to comment
pozdravi ortaka i reci mu da je budala.prednje rame za pasata kosta oko 3500 din stari tip (do 2002-3, ne znam tacno) ili oko 5000 novi tip. oba su aluminijumska, to novo je ojacano. ugradnja je 1000 din. znaci u najgorem slucaju 12000 din, ili 130E. za 800E na pasatu mozes da promenis kompletno vesanje, amortizere, kugle, ramena, poluosovine, sve - napred nazad - i ostace ti dosta para.... sto ne znaci da to vesanje nije djubre ali to nije tema. ;)
tja, posto kupio, tolko je i prodao. pricu, mislim. mozda laze, mozda ga je neko odrao. mozda i ja gresim godiste, mogo bi biti i noviji. ali cinjenica je da taxisti polako beze od njih. zato sto ja tako kazem. mislim, cinjenica po tvojim kriterijumima. to sto pricas o menjacima na berlingu... ne znam, meni se stvarno nikad nije desilo da menjac u partneru (isti kao berlingo) iz prve prebacim u cetvrtu. niti znam ijednog od mojih kolega kome se to desilo. da si to rekao za ona mala govna peugeote 107, reko bih ti da si u pravu, menjac je stvarno neprecizan. radio sam i u firmi koja je imala samo vwove u voznom parku. 99 godine je autokomerc za generalnu na polu 1.9sdi trazio 12000dem (dvanaest hiljada nemackih maraka) za generalni remont. go figure. mislim, to je glupost, tu se ugradio producent, ugradio se cata iz autokomerca, ugradio se kurta i murta. naravno da vw ne trazi toliko za generalnu, al ja to ne uzimam kao ultimativni argument za cene odrzavanja vwa. Edited by Grunf
Link to comment

ma, pusti taksisticke price. oni su poslednji cije misljenje i savet treba slusati - inace bi svi vozili 123-jku i niko nikada ne bi seo u japansko vozilo. pored toga, pasati od 98 naovamo i nisu toliko zaziveli medju njima, skupo je bilo to za njih kada za 2-3k manje uvek mogu da pazare astre ili stilo kojih - barem od tih polovnjaka - ima mnogo vise.pasati imaju ozloglaseno lose vesanje. i golf 4 ume da bude sporan, ali nista u poredjenju sa pasatom koji stvarno jezivo trosi prednji trap. auto je predugacak za takvo vesanje, pliva u voznji - upravljivost mu je katastrofa. sreca po VW je da je ceo ovaj segment sporan - mondeo, laguna - isto sranje na drugi nacin, pa mogu jos nekome da to prodaju. sve drugo sto je stavljeno na istu platoformu - skoda superb, audi - je neuporedivo bolje.odrzavanje VW u srbiji je u najmanju ruku diskutabilno ali to vazi manje vise za sve. u zvanicnoj servisnoj mrezi postoji samo 1 dobar servis - to je canji u temerinu - ostalo su derikoze secikese i klasicni vacarosi a na njih se naslanja dosta ekipe ponikle u autokomercu koja se u medjuvremenu osamostalila kao sto je djordjevic u zemunu i stevanovic (ako se tako bese zove) sa senjaka. i od njih treba bezati isto kao i od AK. tema za razmisljanje - zasto veliki servis (kaisevi, spaneri itd) kod canjija - zvanicnog uvoznika i servisera - kosta 150E manje nego kod AK ili 120E manje nego kod djordjevica, i pritom te ne uslovljava zamenom vodene pumpe i jos dobijes gratis servise klime.na drugom polu se nalaze svastari koji rade sve sto mogu da otvore francuskim kljucem i gedorom, suprotan ekstrem.ipak, ima OK majstora koji su snabdeveni elektronskom dijagnostikom i znanjem, samo ih treba nekako naci - uglavno mladji ljudi iz mog iskustva, koji se ne trude da budu najpametniji, kada nesto ne znaju onda konsultuju internet, servisnu dokumentaciju itd. da budem iskren, tesko da bih zbog bilo kog drugog razloga kupio ponovo VW a da to nije odlican majstor koga imam. odlican - u smislu da postuje musteriju i njegovo vreme, da me nikada nije zavrnuo ili ugradio u cenu delova koje kupuje u radnji (uvek pokaze racun), nije napravio nikakvu glupost, nismo odmah ortaci posle 1. popravke i da nije skup (kompletan servis za 1.9 TDI je 7000 din, originalno mobil 5-40 ulje i knecht filteri, u AK je skoro pa duplo). kada bih znao da bih za volvo v50 ili nesto jednako fensi mogao da nadjem takvog majstora, ne bih razmisljao.

Edited by gazza1
Link to comment
da budem iskren, tesko da bih zbog bilo kog drugog razloga kupio ponovo VW a da to nije odlican majstor koga imam. odlican - u smislu da postuje musteriju i njegovo vreme, da me nikada nije zavrnuo ili ugradio u cenu delova koje kupuje u radnji (uvek pokaze racun), nije napravio nikakvu glupost, nismo odmah ortaci posle 1. popravke i da nije skup (kompletan servis za 1.9 TDI je 7000 din, originalno mobil 5-40 ulje i knecht filteri, u AK je skoro pa duplo). kada bih znao da bih za volvo v50 ili nesto jednako fensi mogao da nadjem takvog majstora, ne bih razmisljao.
ovo vec ima smisla, za razliku od tvojih predjasnjih prica kako je vw apsolutno bolji od ostalih automobila.
Link to comment
... a da se vas dvojica sretnete ispred saluna ?a meni grunf da dočara gde je tačno bošista ispod plavog mosta.....gde je putokaz....pre ili posle mosta kad kreneš ka nišu?
joj, izvini musky. pre plavog mosta, kad ides ka nisu. skrenes sa autoputa kod avija pumpe, tu negde je i putokaz. ide se ka onom nekom institutu ili sta je vec ispod mosta. Edited by Grunf
Link to comment

meni burazer radi u lizingu ceo zivot, promenio je gomilu auta, u sadasnjoj kuci je zamenik direktora i vozi se u VW (zato sto imaju ugovor sa njima). uz to, najbolju prodaju i profit ostvaruje prodajuci narodni auto Srbima. jednom recju, leba jede od VWkad sam ga pitao za svoju prvu kupovinu, bukvalno mi je zabranio tu opciju...pre svega zbog odnosa cena-kvalitet. elaborirajuci naravno onoliko...istu pricu potvrdjuje vrhunski majstor, momak je bio prvi Djelmasov strucnjak, pa sad radi free lance. naravno masovno odrzavajuci VW...ali i druge automobile.kao i Grunf, imam i sam nekoliko first-hand taxi iskustava... ono sto hocu da kazem jeste da ih struka (vise) ne favorizuje, cak naprotiv, dok su u laickoj javnosti (i dalje) popularni. svugde u svetu su prevazidjeni usled opsteg trenda ujednacavanja kvaliteta...pre svega u toj klasi vozila. e sad, sto se ljudi na Balkanu od rodjenja dele u grupe i furaju stereotipe do smrti, to je drugi problem...auti u C klasi su danas vrlo ujednaceni, motori as well, a Golf opstaje na talasu podrske iz proslog veka......ovde ljudi kupe VW, ceo zivot ostanu sa njim i normalno, hvale ga. isto sa renoom, pezoom, fijatom, skoro svakim, da ne bude zabune. voze u Srbiji samo i po principu "svaki ciga svoga konja hvali" ostaju ubedjeni da je to najbolji izbor...ali dobro, to pametan covek treba da vidi kao priliku - potraznja diktira cenu, a ponuda hvala bogu postoji. neka tradicija pumpa cenu nemcu, da meni istocna ili juzna konkurencija jos vise spuste cenu...

Link to comment

in addition: ...mada je cudan taj fenomen - svugde u svetu te kriza srednjeg doba pukne na porsh, samo kod nas na golf karavan... valjda sto vazi za izdrzljivo, tvdo i dugacko vozilo......ovi mladici u BiH i CG bar trijebe vataju na hatchback-e, kod ovih nasih sluze kao psiholoska ekstenzija :(

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...