Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Die beste...jasta!Au, tek sad vidim kako sam se ja zahebo sto sam kupio Stila 2002. sa puno opreme za 6.500 hiljada. A tek ovaj JTD, ne valja nista. Ujutro na minus 11 ne moze na upali na pola zuba kao Golf II 1.6D, vec mu treba cela vecnost od dve sekunde. Danas sam bas probao, na auto putu jedva dogura do 195...strasno.Smorio sam se i sto uposte nije popularan kod lopova. Tako je fancy imati lavlju kandzu od 12 kila, alarme, dzirlo kurce-palce, skakati iz kreveta na svaki zvuk alarma...
:D sta bre ti znas, Golf je auto za sva vremena! pogledaj samo kako se ceni u Bosni, Crnoj Gori, Srbiji i drugim "automobilskim" nacijama (u kojima se do juce jahalo, a i danas se koriste zaprezna vozila na magistralnim putevima)... legenda kaze da je u okupiranom Sarajevu palio na masinsko ulje. ma sta u Sarajevu, na Bjelasnici! ma sta na Bjelasnici, na -30C! ma na kontakt, ne moras da zaverglas......jos ako je karavan, pa to je onda vr'! svercerski san! dignes mu opruge za dva kruga, varnes ojacanje, mos' da metnes unutra tonu armature i jos toliko peska! na sabor kad krenes dva jagnjeta poćeras, dognas-prodas, posle prcas pevaljku da se celi opruzite u njemu...a taj tvoj JTD je pravo sranje, ne bi ga raspali Opel stavljao u svoj najpoznatiji model da nesto valja...
Link to comment
poznato je da je statistika kljucnih VW modela na ADAC listi ruinirana ovim("skupim" :lol: ) problemima sa elektronikom kao sto su iskakanje osiguraca na tabli, pregorevanje sijalica i tome slicno. za razliku od modela koji se bolje kotiraju na listi koji nemaju probleme ovog tipa, ali im se recimo pregreva motor, odlazi interkuler, turbina, sinhroni raznih brzina i tome slicno. moj kolega sa posla na 9.000km je menjao ceo menjac u hondi accord. firmin pezo 407 je do 20.000km imao vec 2x otvaran motor. poznanik koji je kupio lagunu polovnu, u narednih 20.000km od kupovine je na njoj u motoru menjao sve kljucne delove koji se mogu menjati, pocelo je pumpom za vodu, pa interkulerom, pa turbinom i na kraju je zavrsilo karikama. toliko o pouzdanosti i statistici.
kakva glorifikacija golfa :wub: da ne vozim lagunu, i da ne idem isključivo u renault servis, i da ne poznajem x vlasnika lagune, ajde da poverujem. možda čak poznajem tog tvog čoveka? posle je otišao kod dečka na kompjuter, dao mu 80? i otišao srećan kući sa ispravnim autom iako je pre toga uradio generalnu i auto se i dalje gasio?bilo kako bilo, o laguni sve najbolje. u jednom od ajd lupiću, 100 auta neka elektronika zeza, ali odvezeš na pravo mesto, daš jednom (u životu, ne u godinu dana) cca 100? i miran si. drugo ajde da dodam i lagunu tom tvom testu. daklem, brda slovenije, -13C, ubaciš karticu, čekaš grejač da se ugasi, zavergla 3-4 puta i upali. do normalizacije rada ima 10ak sekundi. zaista nisam merio koliko tačno sekundi ali nije nešto sad da obratiš pažnju. da li je moj auto bolji od ostalih? ne verujem.
Link to comment
el si probo pa si tako ubedjen ili mislis da ono sto je vazilo pre 20 god ima veze i dalje?
ne razumem pitanje. ja na poslu vozim francuska, italijanska i nemacka kola. sva su dizeli od 1.4 do 2.0. sve te automobile vozi izmedju 5 i 20 ljudi. zaista nisam primetio nikakvu drasticnu razliku u kvalitetu, niti u tezini/lakoci paljenja ujutru na -15. kamoli onakvu kakvu ti pominjes. primetio sam doduse osetnu razliku u udobnosti i opremi. naime, vw smatra da je merac temperature motora dodatna oprema, te na osnovnoj verziji modela caddy, instrument tabla dolazi sa zalivenom rupom na tabli, tamo gde treba da stoji merac.edit: da pojasnim. u pitanju su peugeot, fiat i almighty volkswagen Edited by Grunf
Link to comment
naime, vw smatra da je merac temperature motora dodatna oprema
E, ovo je osnovni razlog zbog kog NIKAD ne bih kupio VW. Kad sam čitao karakteristike i opremu osnovnog modela Golfa na trenutak sam bio zapanjen što i ručna kočnica nije smeštena u dodatnu opremu, a umesto nje u osnovni model ubačena sajla sa debelom goveđom kožom koju čestiti i beskompromisni VW vozač zubima po potrebi zateže.Da ne bude da na slepo pljujem po VW, pre neku godinu sam vozio drugaricin Golf četvorku 1.9 TDI oko mesec dana i jedva sam dočekao da se vratim u svoj Peugeot 306 Roland Garros. Moguće da je tvrdi VW dobar za srpske puteve, al je užasan za moju kičmu i koščato dupe.
Link to comment
ne razumem pitanje. ja na poslu vozim francuska, italijanska i nemacka kola. sva su dizeli od 1.4 do 2.0. sve te automobile vozi izmedju 5 i 20 ljudi. zaista nisam primetio nikakvu drasticnu razliku u kvalitetu, niti u tezini/lakoci paljenja ujutru na -15. kamoli onakvu kakvu ti pominjes. primetio sam doduse osetnu razliku u udobnosti i opremi. naime, vw smatra da je merac temperature motora dodatna oprema, te na osnovnoj verziji modela caddy, instrument tabla dolazi sa zalivenom rupom na tabli, tamo gde treba da stoji merac.edit: da pojasnim. u pitanju su peugeot, fiat i almighty volkswagen
pa sto lepo ne kazes da pises o teretnim vozilima (caddy). ja pisao o putnickim, ova tvoja prob'o nisam. pod uslovom da ima lampicu koja pokazuje pregrevanje motora - a ima - zasto bi nekome ko prevozi lubenice i krompir bio potreban, da se lozi da mu je situacija u motoru pod kontrolom? valjda mu je bitnije da mu menjac iz prve saltuje u drugu sa realizacijom 100% a ne iz prve u cetvrtu kao na nasim citroenima berlingo - zbog cega u istim uslovima eksploatacije kao i u tvojoj firmi - mi prelazimo u skoroj buducnosti SAMO na VW i toyote, zato sto neki ocigledno misle da je u autu bitnije imati pokazivac temperature motora nego imati pouzdan i trajan menjac. u tome i jeste filozofija VW traktora - sipaj i vozi - i zato im u tom segmentu ide tako dobro, bez obzira na fenomenalnu world wide negativnu kampanju kojoj su izlozeni od prvog dana kada se pojavio CR motor, da su njihovi motori sranje, zastareli, neefikasni itd. jesu, ali idu, i koga briga za vise od toga ako je namena takva kakva je.inace se slazem da je VW ekstremno pirocanska firma sto se tice opreme, nazalost moze im se, i zato prilicno ozbiljno razmisljam da u sledecem krugu malo promenim. primera radi, ubedljivo najbolju kupovinu koju sam nasao je golf plus 2.0 tdi sa 140KS koji ima standardno, 10 airbagova, automatsku klimu, grejanje sedista, sve na struju - uz puno srece za 7500E eksport cena za 3 godine star komad, 130k km. astra H sa CDTI motorom od 150KS slicnog godista i kilometraze se nalazi za 6500E i jos se u odnosu na to sto ima ovaj VW dobija i full navigacija, cruise control a cak se moze naci i sa IDS sasijom sto je vec u domenu perverzije....paljenje na -15: kada ste u beogradu u centru imali -15 u duzem kontinuitetu da takva temperatura stvarno predstavlja realan parametar? ja sam kao primer naveo situaciju u kojoj su dnevne temperature -5 do -7 a nocne -12 do -15, i tako 2 meseca....sto se tice lagune, no comment - predivan auto, udoban, sexy, steta sto u njemu moraju da se menjaju brzine - kriminalan menjac - hod 20cm napred 20cm nazad, sa po 5 cm lateralnog lufta. je*es auto u kome moras da razmisljas prilikom promene brzine. ne shvatam da u vremenu u kome svako kupuje sklopove od svakoga, reno ne kupi menjac od nekog japanskog ili nemackog proizvodjaca, kada dokazano ne ume da napravi svoj.... a danas i fiat ugradjuje opelove menjace (not my cup of tea ali svejedno)....@chohano:dobar izbor. kamo srece da 307-ica moze da prismrdi 306-ci kada je u pitanju kvalitet voznje, klasican primer negativne evolucije u razvoju automobila. 306XS je fenomenalan auto.... Edited by gazza1
Link to comment
a ja sam mislio da ti pricas o traktorima. pricam o putnickom kediju.
izvini, sta je to putnicki kedi? to sto su u njega nabili sedista, ne znaci da je to putnicko vozilo.... Edited by gazza1
Link to comment

verovatno da ne prate ovaj forum, inace bi odmah prestali da prave golf 5 i 6, u svim mogucim verzijama - ukljucujuci tu i lubenicarski karavan i napuhanog plusa.... kad vec imaju kedija. neka im neko javi, da se ne trose za dzabe....

Link to comment

Ooo, jebo vas VW. štovani poznavaoci, malo gledah motorne kočije na mobile.de i vidim da se Saab 9-3 u dizel varijanti star 4-5 godina i sa zanemarljivom kilometražom (80k -) može naći za tričavih 6-7 k. Ima li neko iskustva sa tim Saabovima?

Link to comment
Ooo, jebo vas VW. štovani poznavaoci, malo gledah motorne kočije na mobile.de i vidim da se Saab 9-3 u dizel varijanti star 4-5 godina i sa zanemarljivom kilometražom (80k -) može naći za tričavih 6-7 k. Ima li neko iskustva sa tim Saabovima?
ima, nisu sjajna iskustva, zato i kosta toliko. kupujes presvucenu vectru gde ce te odrzavanje kostati kao za opela samo x3 kod "strucnjaka", uz nezanemarljiv broj raznih elektricnih glitcheva s obzirom na ambiciozno zamisljen stepen opreme u vozilu. serviseri u srbiji (kao i svuda) peglaju do koske - recimo da je cena redovnog servisa x2 u odnosu na ono sto bi ti naplatio majstor kele iz cvetanove cuprije za istu takvu vektru.ako je dizel 2.2, zaobidji, skupa registracija, nikakav dobitak na voznim performansama u odnosu na jacu verziju 1.9 CDTi motora. posebno zaobidji 3.0 dizel, apsolutna besmislica u srbiji, otrovno skupo za registraciju, jos skuplje za odrzavanje. ali fakat neces voziti ralo vozilo i moci ces da patkometrises ovde pred bghostom i zajcevim. drugim recima jos jedno preruseno vozilo za one koje je blam da voze original - volvo v50 (focus), seat altea (golf plus) itd. Edited by gazza1
Link to comment

Verovatno ćeš mi onda i za Volvo S40 reći da je takođe neki prešminkani a samim tim i lošiji klon nekog VW pa da se i njega klonim? (da, znam, skroz sam šablon zubara iz US filmova C produkcije, oću Volvoa ili Saaba)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...