Jump to content
nesha taxista

Polovnjaci

Recommended Posts

yolo

fascinantne su te cene na domacim placevima. ja sam svojevremeno kada sam kupovao kola (2003.) odbio da to radim ovde i tek sam iz treceg puta u nemackoj uspeo da nadjem nesto. trazio sam nemacki turbo dizel novije generacije, opel, golf, sa uzgrednim opcijama tipa korola, honda, subaru. tada je gotovo bilo nemoguce naci u nemackoj auto u dobrom stanju koji kosta onoliko koliko kosta ovde sa svim dazbinama, ili je razlika bila tako mala da u nju nije bilo moguce uglaviti carinu i pdv. na kraju su mi otvorili oci prijatelji sa informacijom da dileri kupuju kola na veliko na placevima, u raznoraznim stanjima, udarana, sa dzinovskim kilometrazama, i sa raznoraznim poreklima, rentakar, lizinzi, kompanijska kola itd. posle svega mi je bilo lakse da se napregnem, skupim pare i kupim ono sto sam kupio - golf 4 karavan koji je 2003. sa 115k km i 2 godine i 9 meseci starosti u nemackoj kostao 7500E u eksportu. sada, 5 godina kasnije, pripremam se za isto to na prolece u nadi da ce cene jos malo pasti. uzimam uz malo srece isto to samo bolje - golf plus sa 1.9 ili 2.0 tdi motorom, pikiram slicnu cenu (ima ih i nizih za company cars u eksportu ali treba biti brz, svi dileri istocne evrope krstare po mobile.de). ukoliko ne budem imao srece, uzimam ponovo 1.9 tdi golf 4 karavan poslednju godinu kada je pravljen (2005.) sa poboljsanim tdi motorom od 74kw, perfektni komadi se daju naci za 6000-6500 E eksport.znam da se na ova kola gleda sa prezirom sto sam i sam dugo cinio ali posle posedovanja istog sa kojim sa dosao do 250.000km u najgorim mogucim uslovima za eksploataciju (beogradske guzve plus balkanske dzade), u poredjenju sa stanjima raznih renoa, pezoa, fijata, pa i tojoti nakon slicne istorije koriscenja, na veliku zalost moram da kazem da ko god planira da svoj auto zaista rabi do daske, ovo prezreno vozilo prestavlja ubedljivo najpametniju kupovinu, kome nije blam da sedne u njega a meni je to posle svega najmanje bitna stvar. vise bi me bila sramota da vozim terensko vozilo u gradu, makar se zvalo i forester.

The Ghost

Tacno, dobri noviji dizelasi sa malom kilomterazom svuda su skupi. Recimo, Stilo sa pravih 100.000 ovde ne moze da kosta 6.500. Troskovi, pa jos diler da zaradi 1.000...koliko li je placen preko...jedno 3.500.Ja odavno ne robujem predrasudama, omiljeni automobili su mi Alfa 159 i Ford Mustang GT. Smesi mi se jedna 156 posle Nove godine, iako sam svestan da cu verovatno morati dosta toga da ulozim u nju.Nema razloga da te bude blam od Golfa IV ili V - odlican auto. Samo je stvar licnog afiniteta.

Zli Gli
Ja odavno ne robujem predrasudama, omiljeni automobili su mi Alfa 159 i Ford Mustang GT. Smesi mi se jedna 156 posle Nove godine, iako sam svestan da cu verovatno morati dosta toga da ulozim u nju.
Jedan moj dobar drug ima Alfu 156-icu, uvezenu iz Italije pre dve godine za 7 000 evra. Znaci, sve sto je moglo da rikne na njoj - riknulo je. Trenutno mu je valjda u Novom Sadu u nekom ovlascenom servisu, ceka se da stigne neki deo od 500 evra, ko zna odakle. Ukupno ga je do sada kostala preko 11 hiljada, s tim sto je za plin platio 1 200. Koliko sam ja uspeo da skapiram, auto je mnogo dobar kad valja, ali cesto ne valja. Ili se njemu tako zalomilo, jebem li ga.

yolo

mom ortaku je na alfi 156 otpao tocak usred voznje. nikad nisam cuo da se nekome to desilo na drugom autu, ukljucujuci i meni sa slicnim krsom starije generacije - lancia delta.

voja i
vise bi me bila sramota da vozim terensko vozilo u gradu, makar se zvalo i forester.
pobogu, svako ima (bar priblizno) automobil prema svojim mogucnostima, ukusu, potrebama. ne vidim zasto bi nekoga trebalo uopste da bude sramota sto vozi bilo koji auto. pa makar i krsh.a to sto je ovde ucestalo zajebavanje na racun vlasnika golfa (i ostalih made in germany automobila), nije ni najmanji razlog za sramotu.btw, izbor ti je odlican, bar sudeci po onome sto si napisao. vise muzike za manje para ne verujem ni da si mogao da pronadjes. Edited by voja i

Host
mom ortaku je na alfi 156 otpao tocak usred voznje. nikad nisam cuo da se nekome to desilo na drugom autu, ukljucujuci i meni sa slicnim krsom starije generacije - lancia delta.
Cuo sam za slucaj coveka kome je otpalo ralo u sred voznje. Na golfu.

SleeperSleep
:lol: :lol: :lol:

yolo
vidimo se za par godina na tvom traktoru kad te nemacki seljaci uzmu pod svoje.

yolo
pobogu, svako ima (bar priblizno) automobil prema svojim mogucnostima, ukusu, potrebama. ne vidim zasto bi nekoga trebalo uopste da bude sramota sto vozi bilo koji auto. pa makar i krsh.a to sto je ovde ucestalo zajebavanje na racun vlasnika golfa (i ostalih made in germany automobila), nije ni najmanji razlog za sramotu.btw, izbor ti je odlican, bar sudeci po onome sto si napisao. vise muzike za manje para ne verujem ni da si mogao da pronadjes.
dobro, malo je preterana rec - ali je fakat da je profil vlasnika VW i audija u srbiji dugo godina bio takav da nije bas najprijatnije drustvo za deliti ukus za automobile.na svu srecu, vidim da se stvar nova grupacija za prezirati, vozaci honde accord.

ToniAdams

kako se zove kad je diskriminisan neko na osnovu auta koji vozi?autizam?

Mp40

pitanje:Drugar (Nemac) moze da mi tamo uzme polovan auto i doveze ga ovde... Koja je procedura da ga onda ja preuzmem? On ga kupi na svoje ime od nekog nemca, doveze ga ovde i ovde mi ga proda ili mora tamo da ga kupi na moje ime pa ga doveze a ja platim carinu i porez???Zelim da izbegnem posrednike, placanje dovozenja i slicno...

Buck Naked

Moras spediterima nesto da placas, bila je neka takva prica u medijima ili na forumu ili otkud znam, pijan sam od grunfovace.

Grunf
Moras spediterima nesto da placas, bila je neka takva prica u medijima ili na forumu ili otkud znam, pijan sam od grunfovace.
od cega bre?

ToniAdams

pizdo, a meni sluzis daskovacu...

The Ghost
pitanje:Drugar (Nemac) moze da mi tamo uzme polovan auto i doveze ga ovde... Koja je procedura da ga onda ja preuzmem? On ga kupi na svoje ime od nekog nemca, doveze ga ovde i ovde mi ga proda ili mora tamo da ga kupi na moje ime pa ga doveze a ja platim carinu i porez???Zelim da izbegnem posrednike, placanje dovozenja i slicno...
http://www.cannonballforums.se/forum/viewt...62&start=75Vidi pitanje ppejica...