Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

 

 

 

 

Mazdu nemoj. Nemoj ni Pežoa. Mazda je jeziva za održavati, a sa Pežoom 300 čuda. Focus je ok, 500L je qrton od auta, Megan je mnjah + se puno krade.

 

Moze detaljnije vezano za Mazdu 3, pogotovo benzinca.

 @uskebasi sta ti je privlacno u automobilu 2015 koji je presao 170.000km (i to plac tvrdi)?

 

 

Link to comment
7 hours ago, Milosh76 said:

Moze detaljnije vezano za Mazdu 3, pogotovo benzinca.

 

Govorim uopšteno. Koliko ovlašćenih servisa ima u Beogradu? Jedan. U Srbiji još dva. Google daje još 3 neovlašćena u BG. Ko je ikada imao posla sa servisima zna kolika je šansa da se ubode neki s poštenim i ljudskim pristupom.

 

Sad sam pogledao oglase, za ponuđene parametre dominiraju 308 i C4. Šta znam, možda se nešto promenilo od kada ih je i poslednji konkurent u branši imao u ponudi, povedi nekog limara, majstora ili nakupca svakako.

Link to comment
10 hours ago, Milosh76 said:

 

 

 @uskebasi sta ti je privlacno u automobilu 2015 koji je presao 170.000km (i to plac tvrdi)?

 

 

Privlacno je to sto je 3 godine star i sto je velika verovatnoca da je zaista presao tih 170k, a vecinom su na placevima auti sa jacim paketima opreme. Takođe, veliki je izbor takvih automobila i cene su tu negde +-500 EUR, pa moze da se probere dobar primerak (narocito zato sto nije hitna kupovina i manje vise mi nije bitna lokacija gde se nalazi). Majstora vodim svakako.

E da, Astru J sam zaboravio, a to je još jedan od automobila koji dolaze u obzir.

U principu mi treba auto koji cu moci sa vozim 4-5 godina (20k godisnje u proseku), a da nemam neke nenormalne troškove.

Druga opcija mi je nov auto do 12-13k, ali mi se bas ne daju tolike pare.

Link to comment

jebemu, ako imas dobre mehanicare, to moze biti dobra kupovina.

moj brat je recimo uzeo audija od skoro 200k, koji je bio nepune 3 god star. al on se bavi prevoznim sredstvima i kapiram da ima gomilu ljudi koji ce ispod cene da mu zavrse stagod, tojest makar ga nece izvarati i odrati.

ja se recimo ne bih usudio na takvu akciju.

Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

Za 3 godine 170.000km, taj je za godinu dana prelazio skoro 3 puta vise nego sto ti prelazis godisnje. Ili je bio sluzbeni ili taksi, a svakako ne vredi te pare.

 

 

sve zavisi od automobila, neki se na 170k tek razrade

 

ja sam za 3 godine prešao nešto malo manje od 300k i taj auto bih preporučio bilo kome kao veoma isplativu investiciju

Link to comment

^+1

 

200k nije problem za dobro auto. gotivim francuze al su u toj kategoriji malo svileni

 

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
3 minutes ago, Milosh76 said:

100.000 km godisnje? Svaka ti cast..a sme li se znati da li je u pitanju privatni ili poslovni auto?

ako mene pitas, nemam pojma, kupljen je u nemackoj u nekoj agenciji. ako pitas kako ga brat koristi, kupljen je kao privatni, ali sad ga rabi i poslovno. ali ko sto kazem, bavi se stvarima vezanim za prevozna sredstva, i mnogo mu je manji problem da nadje "postenog" servisera nego nekom civilu.

Link to comment

200k km nije problem ako znas kako je odrzavan, ko ga je odrzavao, u kom periodu su menjani delovi, koliko je vozaca bilo, kako vozac vozi,  da li je otvoren put ili gradska voznja....?

 

E kad to 100% znas, onda tih 200.000 km nije problem, a na nasim placevima ne mogu da garantuju ni poslednjih 1000 km, a kamoli 200.000km

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...