Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Pre 2 godine i par meseci :)  Samo gledam za sada... presao je skoro 92000, a oko 100k planiram da ga predam novom vlasniku... znaci do kraja godine ili prolece 2019.

Link to comment
1 minute ago, ToniAdams said:

sta mu hvali?

losa izrada il lose ide?

vidim da je dosta popularan po evropitm

sve je na donjoj granici prihvatljivosti

mene tabla iritira sa nekom led plavom bojom. plastika je krš, kadga zgaziš, a moraš da bi ga poterao čuje se ko šivaća mašina. 

jako loš položaj vozača, nisko sedenje, a visoka vrata, ne može koska da se plasira kroz prozor

:sad:

 

cenim da mu je popularnost zasnovana ceni. mislim da je to najjeftinije auto u klasi

 

 

 

Link to comment

i meni je prošli bio bolji

 

u ovom novom sam se ukočio, a išao sam do kruševca i nazad

 

ona elantra je već ozbiljno auto, al je i cena ozbiljna, u odnosu na i30

Link to comment
3 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

sve je na donjoj granici prihvatljivosti

mene tabla iritira sa nekom led plavom bojom. plastika je krš, kadga zgaziš, a moraš da bi ga poterao čuje se ko šivaća mašina. 

jako loš položaj vozača, nisko sedenje, a visoka vrata, ne može koska da se plasira kroz prozor

:sad:

 

cenim da mu je popularnost zasnovana ceni. mislim da je to najjeftinije auto u klasi

 

 

 

 

 

Moj je utisak sasvim drugačiji, kada je u pitanju kvalitet plastike i drugih materijala i nivo izrade u kabini u i30 (2012-2017) i iznad proseka je klase. Sve je utegnuto, ništa se ne trese, polovnjaci generalno nakon više godina izgledaju vrlo očuvano.

Izgled centralne konzole na i30 mi nije baš po ukusu, ali se kvalitet izrade ne može osporiti: dugmad na tabli daje pravi osećaj ("klik") i otpor pri upotrebi, prstenovi oko dugmadi su metalni, itd... Sa druge strane dopada mi se jednostavan okrugli izgled brzinomera i obrtomera, sa krupnim oznakama.

Plavi led je stvar ukusa, a preferiram crveno-narandžasti kod Kia Ceed.

Slažem se da se u i30 nisko sedi, ali to je opet stvar ukusa. Malo je čudno da generalno dobro opremljen automobil poput ovoga ni u srednjem paketu opreme ne nudi podešavanje prednjeg sedišta po visini (volan se naravno podešava po svim osama). Zauzvrat ima naslon za desnu ruku.

 

Kabina je od buke motora odlično izolovana!

Problem može da bude buka koja dolazi od loše podloge, ali to je mana ogromne većine automobila koji su većini dostupni. 

 

Takođe, onima kojima je bitan raspoloživi prostor na zadnjoj klupi, kao i veličina i upotrebljivost prtljažnika i30 i Ceed skoro da nemaju konkurenciju u klasi (Golf, Leon, P308/C4, Focus... su svi u zaostatku).

 

@ToniAdamsne slažem se sa konstatacijom oko zgleda i30 ove generacije: meni je to vrlo lep automobil!

 

 

Link to comment
21 minutes ago, Ras said:

ne slažem se sa konstatacijom oko zgleda i30 ove generacije: meni je to vrlo lep automobil!

 

I meni, i jedno 3 puta lepši od prošlog, ali ukusi...

Link to comment
23 hours ago, ToniAdams said:

 

I do 50% lol, pre će biti 100%

Link to comment

Hyundai posle 2012 su skroz ok.Stariji modeli su osetno losiji.Ja imam i20 2010 i jedva cekam da ga se otarasim. Noviji modeli imaju mnogo bolje motore,bolji enterijer i menjac.Lose resene kocnice vuku svi i20 do najnovijeg.Na vise automobilakoje sam video u saobracaju,ukljucujuci i moj su menjane celjusti kocnica .To je mislim jedini skup deo na kolima.Za ostale delove stvarno nemam zamerki u pogledu cene.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...