Jump to content

Konkursi za zaposlenje

Host

Recommended Posts

Meni tako rekoše upućeniji :). U suštini, verovatno zato što imaju prilike da čitaju raznorazne podneske advokata (i da tako uče), ali i što rade ono sa druge strane - presude. Znaju sistem iznutra :D. Ja mislim da ova moja ne zna broj presuda koje je otkucala (pritom, nije prekucavala sudijine, nego je sama pravila presude). Ako ništa drugo, naučićeš da brže kucaš :lolol:.Potom, ti u sudu prisustvuješ većem broju suđenja nego kod advokata i prisustvuješ od samog početka - nema onog prelaznog perioda kupovine bureka i kuvanja kafe (doduše, ovo mnogo zavisi i kod koje si advokatske kancelarije). A postoje kancelarije koje su možda specijalizovane za jedan deo, a u sudu prođeš kroz, čini mi se, tri. Svaki po šest meseci, što je godinu i po, a preostalih šest greješ stolicu pripremajući pravosudni. Za to vreme, parice od države i dalje stižu (ne baš uredno, ali stižu) :).

• Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• luba

8

• Paprichica

6

• InvisibleLight

6

• Indy

6

Hamlet Strašni

Apsolutnako. Sud je najbolje mesto za ucenje osim ako ne ides ciljano kod nekog advokata za koga znas da ce da te uci. Ako ides naslepo - preko oglasa, prevelik je rizik da ces da igubis vreme.AKo mozes, za gradjansko pravo je dobro i pravobranilastvo a za krivicno tuzilastvo. U oba slucaja imas ono so u sudu jedino nedostaje, a to je samostalni rad. Pisanje presuda u sudu je ipak mnogo vise pod nadzorom sudije koji potpisuje presudu.Ako se odlucis za pripravnicki negde drugde - u upravi (ministarstvu ili tako nesto) ili u privredi ili nekoj ustanovi (skola, bolnica) treba da imas na umu da ti se uslov za polaganje pravosudnog dize na tri odnosno cetiri godine...

Ma, nemam nikakvog ciljanog advokata, cak ce i taj sud biti problem. Svi mi kazu da je i za sud potrebna neka prokleta veza, a ja sam potputo bezveze. :rolleyes: Ne bih isla ni u upravu ni u preduzece, ali ako ne budem imala drugog resenja mozda i hocu, jedino me smara sto cu taj pripravniciki morati da tamo gulim toliko godina.

Kiki, hvala na informacijama. :) Po svemu sudeci to lici na produzetak studiranja.
Pa evo ovako:što se tiče pripravnikovanja, sa stručne strane, najbolje je pripravnikovanje u pravosudnim organima(Sud, Tužilaštvo). Zato jer tamo najbolje naučiš kako ustvari funkcioniše sud, tužilaštvo i sve pripadajuće. Uglavnom kao pripravnik tamo prodješ sve faze. Od pisarnice (krivične, parnične, vanparnične), naučiš šta je upisnik, kako se formiraju spisi i kako funkcioniše pisarnica.Zatim, imaš dostup do raznih podnesaka, najvažnije do tužbi, optužnica i ostalih akata. Naučiš šta je rešenje, šta presuda (sve to u praksi a ne iz knjiga), šta je dispozitiv, šta je činjenično stanje, šta su dokazi, procesna prava, generalno čitav postupak u praksi. Ako si kod dobrog sudije, pisaćeš i rešenja i presude, a ako je sudija uz to i uticajan, obezbediće ti da budeš plaćeni pripravnik, a kasnije i da postaneš stručni saradnik.Na kraju, potrebno ti je samo dve godine da polažeš pravosudni.Pripravnikovanje kod advokata je uglavnom bezveze(osim ako dopadneš kod nekog ko je OK), jer su barem u BGD-u, advokati ili bivši panduri, ili propali sinovi koji su nasledili očevu kancelariju, ili nadrkane neznalice, ili propali sudije. Naravno, ima ih i onih OK, koji znaju posao, i OK su kao ljudi, ali je to redji slučaj. Kod advokata uglavnom radiš nožni rad, dakle trčanje od jednog suda do drugog, predaju podnesaka, i kasnije ako zaradiš poverenje ideš na ročišta u sporovima manje vrednosti, gde imaš pravo, pred Trgovinskim sudom, ili generalno na neka ročišta gde treba da odložiš sudjenja, itd. Ako advokat ima i malo mozga, vodiće te sa sobom na sudjenja, da bi mogao da vidiš kako to izgleda, a ako je krivičar, onda posebno da bi mogao da shvatiš kako se sve to odvija.Pripravnikovanje u firmi je neka vrsta profesionalnog samoubistva, jer se baviš uglavnom resavskom školom nekakvih ugovorčića, ili administracijom.Sve zavisi od toga šta hoćeš, kao budući pravnik. Da li hoćeš da se baviš pravom u praksi (kao advokat, tužilac, sudija), ili da mastiljariš u nekoj firmi, ili pak da se baviš naukom. U slučaju da te interesuje ovo zadnje, onda je najbolje da nastaviš studije.

Tresko, hvala na ovim iscrpnim informacijama.Iz svega recenog izvlacim zakljucak da je sud ipak najbolji. Mislila sam da su te predstave o advokatima ipak samo stereotip, ali sto vise razgovaram saljudima ispada da ipak nisu, cast izuzecima.Razmisljala sam i o tome da upisem master, cak sam i smer odabrala, ali nesto mi je vise muka i od toga. Htela bih da konacno naucim nesto konkretno da radim, da vidim kako praksa izgleda, zbog toga sam i upisala fakultet.

Ako si kod dobrog sudije, pisaćeš i rešenja i presude, a ako je sudija uz to i uticajan, obezbediće ti da budeš plaćeni pripravnik, a kasnije i da postaneš stručni saradnik
Mislila sam da se pripravnici u sudu placaju, osim ako nisu volonteri.
Tresko, hvala na ovim iscrpnim informacijama.Iz svega recenog izvlacim zakljucak da je sud ipak najbolji. Mislila sam da su te predstave o advokatima ipak samo stereotip, ali sto vise razgovaram saljudima ispada da ipak nisu, cast izuzecima.Razmisljala sam i o tome da upisem master, cak sam i smer odabrala, ali nesto mi je vise muka i od toga. Htela bih da konacno naucim nesto konkretno da radim, da vidim kako praksa izgleda, zbog toga sam i upisala fakultet.Mislila sam da se pripravnici u sudu placaju, osim ako nisu volonteri.
Pa plaćaju se, nego sam ja mislio na varijantu da počneš kao volonter, a kasnije predješ na plaćeni staž.

Vacancy AnnouncementEmbassy of the Kingdon of Spain in Belgrade is seeking to employ, on a permanent basis a:1. Head of Mission?s driverFor job description and terms of employement please check the website: http://www.maec.es/embajadas/belgradoor contact the Embassy (tel. +381 11 344 02 31).The apllications can be submitted from 11 to 30 december 2008Please note that knowledge of Serbian language, and also of Spanish or English (one of the two, at least) is compulsory

pacey defender
eto prilike za prekvalifikaciju forumskih taksista
realno, da je taj španac iole pristojan čovek, otišao bi do prve taksi stanice i ponudio posao prvom taksisti u redu. a ne ovako da raspisuje nekakve konkurse... <_<
  • 1 month later...

evo novog oglasa, vise detalja na sajtu ambasade.naravno, deset posto od buduce plate na moj racun:Recruitment for Senior Policy Staff Positions at the British EmbassyThe British Embassy is seeking to recruit four professionals to fill locally engagedpositions. The positions on offer are as follows:1. Senior Policy Officer - EU Affairs2. Senior Policy Officer - Bilateral Relations and Public Diplomacy3. Policy Officer - Conflict Prevention4. Communications Officer/ Policy Officer - Bilateral Relations and PublicDiplomacyThe job-descriptions for these positions can be viewed on the Embassy's website atthe following link :http://ukinserbia.fco.gov.uk/en/newsroom/?...amp;id=12433363The gross monthly salary scale for Senior Policy Officers is a minimum of2079 Euros. For Policy Officers it is a minimum of 1633 Euros. The actual salarymay be higher and will be negotiated based on qualifications, experience andreferences of the successful candidate.

Edited by luba
  • 4 weeks later...

Imate li nekoga u DM-u? (Drogerie Markt)Zanima me koliku platu moze imati asistent uprave?Osoba koja treba da dodje na razgovor, zivi bas bas daleko i ne dolazi joj se u Srbiju tek tako.Hvala!

Edited by MiddleClass
  • 2 weeks later...

Posmatrac na pola godine za Dutch Open Telecope na KanarimaDOT, La Palma, Kanari, trazi posmatraca za ovogodisnju posmatracku sezonu, pocev od juna, na maks. 6 mjeseci.Traze:Da ima master, ne stariji od 4 godine. Ne mora biti astronom.Da jos nema Phd.Da odlicno poznaje Linux i IDL.Da ima vozacku dozvolu.Nude:Plata oko 2000 eura neto mjesecno, stan i hrana, kola i benzin.Kandidati van EU dobrodosli.Ko je zainteresovan, neka se javi na pm pa da prosledim dalje.