Jump to content
IGNORED

Rukomet


Leonidas

Recommended Posts

Ivano je Kaka, a ne ronaldinjo! angry.gifedit> da li da ovo editujem, svasta se moze protumaciti. stavio sam veliko slovo K, nisam ja hrvatomrzitelj.

Edited by pacey defender
Link to comment

Ja se nesto ne lozim na ex-Yu timove i prilicno mi od raspolozenja zavisi da li cu za neki od tih timova navijati kad igraju sa nekim "udaljencima" ili ne. Medjutim, tesko je ne navijati za Hrvate u rukometu dok tamo igra Balic. Retko sam gledao tako inteligentnog i vestog igraca a gledam rukomet jos od vremena kada je Kolinska Slovan sa Krivokapicem pravila rukometni rusvaj. Kad god mi se smuci zivot od tabanja, ujedanja, stipanja, hvatanja za gusu i drugih rukometnih perverzija, zbog kojih bih digao ruke od tog ekstremno grubog sporta, pojavi se neki lik kao sto je Balic koji pokaze kako to moze da bude lepa i duhovita igra. Definitivno je jedan od najludjih igraca koje sam u zivotu gledao.

Edited by harper lee
Link to comment

Slažem se. Hrvati su imali dosta lucidnih igrača (recimo, luda ruka Pipeta Smajlagića, Ćavar je imao svojih momenata i sa krila i sa srednjeg vanjskog) no Balić je sve digao na Magic-Johnson-nivo. Mada, meni se u Portugalu iz ove generacije najviše svidio Lacković sa nevjerovatnim skok-šutem (mislio sam da je Puc sami vrh). Raspon ruku a la Lennox Lewis, odraz do plafona, šut koji rijetko zakaže u ključnim momentima (na SP 2003. presudan).E, da: zaboravih spomenuti Hvidta koji je bio uobičajeno fantastičan :Hail: i današnje francusko kidanje Nijemaca. :Hail::Hail: Francuska odbrana je najbolja na svijetu, Nijemci su danas djelovali kao španci u finalu EP-a 2006. Narcisse opet odličan.

Link to comment
...gledam rukomet jos od vremena kada je Kolinska Slovan sa Krivokapicem pravila rukometni rusvaj...
Eh, stari se. Ja sam se zakačio za rukomet gledajući kao klinac Metaloplastiku. Bašić-Vujović-Kuzmanovski-Portner-Isaković-Mrkonja-Vuković. Koliko ljudi danas zna da se u malenom šapcu nekad igrao najbolji rukomet na svijetu?šteta za finale. Vjerojatno je to bila zadnja prilika da ova generacija kompletira sve titule.
Link to comment

dakle, to bi bilo to ,sto se tice rukometa za ovu godinu...licno, rukomet pratim samo u januaru,kad dodje SP ili Ep..i OI..ostalo me savrseno ne zanima....prvenstvo,evrokupovi itd..sledece je jun mesec i baraz mecevi sa cesima...moglo je da bude mnooogo gore..jedino su braca slabiji od njih..mislim da imamo sanse..oni sigurno nisu jaci od islanda od kog smo ispali za 1 gol..mozemo do SP,ali ce biti zajebano...sto se tice ovog EP,glavni utisak je relativno mali broj golova ..secam se da se na nekim ranijim takmicenjima utakmice redovito zavrsavale sa 30+..sad,dal je zbog jakih i do samog kraja jakih odbrana, odlicnih golmana ili slabog napada, ne znam..mada licno mislim da se kvalitetznije odbrane igraju negoli ranije..nasa tim u ovakvom rukometu nema sta da trazi..jer nit imamo golmana ( a rukomet je takav sport gde ova pozicija zlata vredi i gde je golman nekad i 80% ekipe) nit imamo odbranu..nase utakmice idu na 35+ a nekad i na 40 golova..u napadu smo bar na papiru mnogo bolji..imamo odlicne mlade pucace( sesum,vujin,nenadic) prodanovic na desnom krilu ,dobrog pivota ali ne i playa..ipak , glavni problem je slaba odbrana..ne znam koliko cvetkovic to moze da popravi i dal je uopste sposoban za tako nesto...da nam je trener tipa cervara iz hrv. imali bi smo mnogo bolje rezultate ,siguran sam u to..rukomet je kod nas u podrumu odavno

Link to comment
Eh, stari se. Ja sam se zakačio za rukomet gledajući kao klinac Metaloplastiku. Bašić-Vujović-Kuzmanovski-Portner-Isaković-Mrkonja-Vuković. Koliko ljudi danas zna da se u malenom šapcu nekad igrao najbolji rukomet na svijetu?šteta za finale. Vjerojatno je to bila zadnja prilika da ova generacija kompletira sve titule.
Jednu godinu je taj tim odigrao sa Cvetkovicem na desnom beku. Te godine su uzeli Kup sampiona bez izgubljene utakmice, a u finalu su rasturili Atletiko iz Madrida (i spektakularnog Rika na golu) sa ukupno 17 razlike u dve utakmice. Taj tim je, po meni, bio jaci od nekog zamisljenog tima koji bi bio sastavljen od najboljih igraca koje je svet imao u tom trenutku. Mislim da je to bila najjaca ekipa u svim ekipnim sportovima koje je SFRJ ikada poslala na teren/bazen. Igrali su rukomet koji je par godina pre toga osmislio Pokrajac (tri-dva-jedan zona, kontra iz pretvaranja koje pocinje iz spica zone) i na kojem je kasnije doktorirao. Zanimljivo je da je Pokrajac tvrdio da je tu zonu smislio da bi neutralisao najbolji bekovski par sveta tog vremena (Stinga - Dumitru) koji je igrao u Steaui i protiv kojih "taraba" nije mogla nista jer su redovno sabijali golmane u mrezu sa deset metara.Eh, istorija rukometa kakvog danas znamo se pravila sredinom osamdesetih. Stvarno se stari. :lol:
Link to comment

Danci su, uz Francuze, najvise pokazali i zasluzili su titulu.Hrvati nisu uspeli da osvoje jedini naslov koji im fali, ali nisu ni prva ni poslednja sjajna generacija kojoj se to desilo. Nasi nemaju olimpijsko zlato u vaterpolu(ne racunam SFRJ), Brazilci u fudbalu, Italijani u odbojci, Svedjani u rukometu, etc...etc...Inace, plasim se da su Cesi jos uvek prejaki za nas.

Link to comment
Ne malerisi.Uostalom, ako ne mozemo da izbacimo Cehe...sta bi rekao da smo izvukli Spaniju??
Rekao bih da sam siguran da su prejaki za nas...ovako se samo bojim :wink: Jesu nas izbacili u kvalifikacijama za proslo SP?Jesu nas otresli na svetskom kupu pre par meseci?Realno, kad se sve sabere i oduzme....60-40 za Cehe.
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
DOBRA STVAR...Alber Rokas...brz mali..
Dobar je Rokas, ali ono levo krilo(ne mogu da setim kako se zove, 19 godina) je tek zmaj. Gledao sam Barsu jedno 2 puta u zadnjih mesec dana, jezivo su jaki na svakoj poziciji, a odbranu objasnjavaju. Nenadic ima dosta prostora, ali i nije jos uvek u potpunosti na nivou ostatka ekipe. Vazno je da trener ima poverenja u njega, forma ce doci sigurno.
Link to comment

što se to ovaj lik iz HSV-a žali na suđenje? Optužio je Zagreb za kupovinu sudaca, konstatirao da je i Flensburg prošao kroz isti žrvanj. :huh: Nisam gledao tekmu no zadnja dva kola u toj grupi će biti vrlo zanimljiva. HSV, San Antonio i Zagreb su u utrci za polufinale.Zagreb ima 6 bodova, HSV 5, San Antonio 3, Flensburg 2.San Antonio-ZagrebHSV-FlensburgFlensburg-ZagrebSan Antonio-HSVU slučaju da dođe do nekog kruga - HSV ima +2 u međusobnim susretima sa Zagrebom i +3 iz prve utakmice sa špancima, a Zagreb ima +6 sa San Antoniom iz prve utakmice. Mislim da bi Zagrebu za polufinale bila dovoljna pobjeda u Flensburgu (pretpostavljam da će San Antonio dobiti obje utakmice do kraja) no biće vraški teško u Njemačkoj.Ostali polufinalisti bi trebali biti Barcelona (osim ako Gudme ne napravi čudo), Kiel i Ciudad Real.

Link to comment
iz svake grupe ide samo jedan? kakva glupost...
Pa dobro, i ovako se ljudi olešiše. Igrali su netom Evropsko prvenstvo.Zna li neko šta bi sa onim udruženjem najbogatijih klubova Evrope koji su htjeli da osnuju svoju verziju ULEB-a zbog propisa o reklamama?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...