Jump to content
IGNORED

Rukomet


Leonidas

Recommended Posts

Ali bas losi... Odbranu nesto i odigramo ali napred smo jad i beda. Neprecizni pasovi, lose ili nikakve akcije... Ako se to uzme u obzir onda je broj datih golova jos i dobar...

Link to comment

Rekoh ja cim sam video kvotu na Ruse protiv nas (1.65) da mora da su i oni nikakvi...:D

Ali igranje napada bez golmana sa napadom, koji ako loptu ne doda direktno u ruke protivniku (poceo sam da gledam na 3:5 i narednih 5 ili 6 napada nije bilo gotovo nijednog uspesnog dodavanja), onda je ispali iznad ili pored gola, je...tesko je definisati...

Za ono sto sam gledao, tri puta su Brazilci promasili prazan gol (valjda smo na to lukavo isli), a, cini mi se, tri puta pogodili...I onda, jel dobro pamtim, na jedan razlike igramo bez golmana i primamo gol? Da li smo uopste dali gol kad smo igrali bez golmana?

Pa one "asistencije" koje ni Lebron James ne bi uhvatio (pamtim jednu pivotu, jednu na drugu aut liniju)...

Mnogo lose.

Edited by Nesh
Link to comment

To igranje sa vađenjem golmana je takva glupost, čuveni inovator Lino Červar, kad bi igrač više garantovao gol na više od 60% situacija, pa da kažeš da se rizik isplati, ovako, odbrana sa hvatanjem žive lopte u 90% slučajeva rezultuje primljenim golom. Kapiram da su se tražili neki novi momenti u rukometu, ali vidim da su se ekipe već prilagodile, lakše se braniti sa 6 na 7 nego 5 na 6, a o onom nivelisanju pomoću golmana kad imaš igrača manje tek nemam neko mišljenje da je pametno. Igraš u egalu igrača a prazan ti gol. 

Ovo u hokeju radiš samo kad juriš rezultat u posljednjih minut-dva, ono, sve ili ništa, a najčešće ništa.  

Link to comment

sa ili bez golmana, sramota je da se gubi od Brazila i ovakve Koreje. Perun je bio glup i kao igrač, napravio je karijeru na snagu, kome je palo napamet da on bilo koga trenira, a kamoli reprezentaciju

Link to comment

Imamo i golmane. Milosavljev i Cupara su dobri golmani u evropskim okvirima.

Najveci problem su bekovske pozicije a i pivot.

Na beku nam se povredio Zelenovic sto je veliki problem.

Mladi Kukic pokazuje neke znake talenta na srednjaku.

Link to comment

Nije sramota izgubiti od Brazila, to je solidna reprezentacija, što su i pokazali na ovom prvenstvu. Žalosno je što smo izgubili od njih uz onakvu partiju našeg golmana, a naše neiskustvo i tehničke greške. Ova naša reprezentacija svakako nema kvalitet za neki veći domet, ovo prvenstvo bi trebalo iskoristiti za razigravanje igrača za budućnost (Milosavljev, Vorkapić, eventualno Kukić). Odavno se nije desilo da su nam krilni igrači najkvalitetniji deo tima, kao što ste primetili. Problem je smena generacija i nedostatak kvalitetne bekovske linije (Zelenović je naš najkvalitetniji napadač-bek, iako ne igra odbranu, međutim, i on je već u godinama), a ni u najavi nemamo kvalitetne bekove (pre svega levog i srednjeg) u mlađim kategorijama. Takođe, i na pivotu smo tanki, Marsenić je isforsiran više nego što je realno kvalitetan, Nikolić nije taj nivo...

Mali Vorkapić iz Metaloplastike je vrhunski talenat.

 

Što se tiče Peruničića, mislim da mu je u ovom trenutku uloga selektora prevelik zalogaj. Inače, vodi Zvezdu kao trener duže od 5 godina bez naročitog uspeha, niti može da se pohvali kako je "izbacio" nekog igrača na scenu.

Link to comment

Како смо само успјели тако да упропастимо рукомет? Већ смо одавно голо говно у том спорту али је баш тужно јер имамо трофејну историју.

Link to comment

Ma nije to ništa naprasno, decenijama se to radi. Ona medalja kod kuće je bila na čisto domaćinstvo (takav sport). Mi smo u rukometu žestoko prevaziđeni, deplasirani, struka nam ne postoji, a mraka koja je vodila i vodi savez je ekipa mutnija čak i od ekipa iz FSS, da ih ne poredim sa ipak respektabilnim savezima. Pilićari. Ja kad se sjetim scena i priča o prodaji protiv Hrvata, plače mi se. Ej, za nas su branili npr. Šarić i Šterbik a bagra ih je natjerala da odu da brane za druge reprezentacije. Zato kad vidim Vujovića, smrkne mi se, kakav je igrač bio, još je veće govno pd čovjeka, očigledno. Jedan od grobara rukometa kod nas. 

Link to comment

mi nonstop u rukometu pričamo o tehničkim greškama kako smo sami sebe pobedili. kao da tehničke greške dolaze same od sebe a ne kao posledica nečega, pogotovo ako se ponavljaju kao što su kod žena bile konstanta. jednostavno se radi o kvalitetu, ovo je još i sasvim solidan rezultat kakav tim imamo i peruničić me još i prijatno iznenadio pošto sam očekivao nulu od njega, ma ispod nule. a doveden je politički. al bar ima neku energiju i kritiku, ne stoji ko mula pored aut linije. zaboravljate da smo izgubili od švajcarske i igrali jedva nerešeno sa belgijom u kvalifikacijama za ep

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...