Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

11 hours ago, Frank Pembleton said:


E zaboravih da ti napomenem...
I znam kad smo mi nesto sad stampali da nam je rekao:
Moze vasa majica samo pazite da bude skroz pamuk ili skroz sintetika

Videla sam ovo na sajtu ali u žurbi, aj uzeću njihovu. Kako će naš budući fudbaler brzo il iscepati il prerasti ovu koju je dobio, sledeća će biti od proizvodjača ariljskog pamuka i bog da ga vidi :D

  • Wub 1
Link to comment
On 5. 6. 2023. at 20:46, ljuttko said:

Videla sam ovo na sajtu ali u žurbi, aj uzeću njihovu. Kako će naš budući fudbaler brzo il iscepati il prerasti ovu koju je dobio, sledeća će biti od proizvodjača ariljskog pamuka i bog da ga vidi :D

Bele majice za fizičko od 100% pamuka sam nakupovala u Velebitu. Cena oko 300-400 din/kom. Ako ti znači bela, da znaš gde ima odličnih. 

 

 

Sad skapirah da je to copy centar u kojem sam radila šolje za firmu, bila sam zadovoljna uslugom. Doduše nisam znala da imaju i u Belvilu, to mi je mnogo bliže nego Vračar. 

Edited by Valkyrie
  • +1 1
Link to comment
Bele majice za fizičko od 100% pamuka sam nakupovala u Velebitu. Cena oko 300-400 din/kom. Ako ti znači bela, da znaš gde ima odličnih. 
 
 
Sad skapirah da je to copy centar u kojem sam radila šolje za firmu, bila sam zadovoljna uslugom. Doduše nisam znala da imaju i u Belvilu, to mi je mnogo bliže nego Vračar. 

Ali ne rade sve u svim radnjama...
Tako da proveri...



....shiit has hit the fan.
Link to comment
  • 1 month later...

Ima li neko predstavu koliko je komplikovano menjanje abažura na lusteru/plafonjeri i ko to radi u Beogradu? 

Ne mislim na one okrugle lopte što se samo kupi druga pa okači na grlo. 

Link to comment

Pa sad, ne znam koliko je random jer mi je baš tada trebala a Fejsbuk je nekako znao da mi pravovremeno izbaci reklamu. :D

 

Taman mu pošalješ slike da vidi da li može nešto da uradi i koliko bi koštalo.

 

  • Hvala 1
Link to comment

 Jedno pitanje za  koje je nadam se možda ovde neko zna odgovor - da li postoje lampe tipa da  emituju vrlo jaku svetlost na jednu površinu a da onaj ko  drži lampu  ne bude vidljiv , sa recimo razdaljine od dvadesetak metara . Da ne pomislite da ja želim nekog da osvetlim izdaleka:D , neko je prošle noći  u selu sa mojom  starom majkom napravio eksperiment, ona se jako prepala do mere da toga ko je upravljao lampom ne bi videla ni da je bliže. Na staroj kući je svetlost bljesnula  na relativno malom prozoru. keva kaže zaslepljujuće jaka. Izašla je ispred kuće misleći da se neko i inače poigrava nečim , u mraku  je onda svetlost 2 puta zaredom bljesnula samo u prozor, na isto mesto. sad zamislite selo u planini , ona je sama u jednoj kući, u drugoj do nje još jedna sama rodjaka. mi se svi danas sa njom šalimo da joj se bogsneba ipak nije javio trepćući tri puta ali je ona prilično traumirana.  jedino u kući koja je na manje od 20 m od nas živi neki  relativno mlad svet , umeju da se bave krivolovom i kradjom šume i  imam sumnju da su nabavili neku spravu. Ima li neko ideju šta to može biti?

  • Tužno 1
Link to comment

https://maglite.com/products/xl50-mossy-oak-bottomland-flashlight

 

Ovako nešto bi bilo sasvim dovoljno. Svojevremeno sam posedovao sličnu ali daleko bolju stvarčicu koja je sadržavala i panik alarm kao i šoker. Neverovatna je bila moć tog snopa, bukvalno na 300-400 metara baca koncentrisani krug prečnika 2 metra.

Nema nikakve ali ni teorijske šanse da vidiš ništa iza izvora a kamo li lice.

  • +1 2
Link to comment

Hvala ti puno na info, moram prvo majku da uverim da nije videla ikakvu paranormalnu pojavu a kad za desetak dana budem u selu  da istamburam ko iz te kuće joj je poremetio  život.

  • +1 3
Link to comment
Hvala ti puno na info, moram prvo majku da uverim da nije videla ikakvu paranormalnu pojavu a kad za desetak dana budem u selu  da istamburam ko iz te kuće joj je poremetio  život.

Tačno tako...
Meni je iskočio skoro oglas za neku baterijsku lampu gde baja vitla njom po brdu na ogromnoj razdaljini.
Moguće da su oni u reklamne svrhe tu malko budžili ali sa sadašnjim nivoom razvoja tehnike i led izvora svetlosti koji su male potrošnje, to je sad olakšano...



....shiit has hit the fan.
Link to comment

Finale  plašenja kevice svetlom:D Nije čekala mene, pošto smo joj objasnili da svetlo ipak nije nikakav znak sa neba priupitala majku dece iz naznačene kuće a koja su kevici svaki dan na slatkišima , koja ih voli i pazi i svi jedva čekaju naše dete a njihovog vršnjaka da dodje gore, jel imaju oni neku lampu kojom su je  zveknuli u prozor u sred noći . Žena kaže imaju, deca kažu imamo ali nismo mi, spavali smo, majka iz izgrdi jer zna da jesu oni, moja keva se naljuti ozbiljno i pita jel znaju da je mogla tako u sred noći da padne od straha stara i nemoćna i umre.  srećom je kad je izašla ispred kuće sela na stepenice , da su snop uperili u nju , ladno bi je patosirai i aj ćao. I tako, lampu je kupio deda il ćale, idu u krivolov, pokazao deci šta i kako  a deca, 10 i  8 godina, nije baš da ne znaju deca. Nego ne mare i nekako su operisana od svakog osećaja odgovornosti . Rastu u odvratnoj porodičnoj atmosferi i ne znam u šta rastu, po malo me strah

  • Tužno 3
Link to comment
On 14. 7. 2023. at 13:40, Valkyrie said:

Hvala ti, nisam znala da je to toliko random usluga. 

Popravljala sam jednu staru lampu, tj menjala abazur. Niko nije hteo da se prihvati posla osim ovog coveka. Covek je umetnik :)

https://www.rasvetanevski.rs/index.html

Meni je bio potreban ovakav abazur i to nisam mogla da nadjem nigde.

Pitaj unapred za cenu, neke stvari su bas skupe 

 

IMG_20230723_150325.jpg

Edited by Sandradjer
  • Hvala 1
Link to comment

@ljuttko

cim si pomenula krivolov nisi morala dalje da pises.

to im far za zaslepljivanje divljaci. ukopa se u mestu i ubijas je bespomocnu. vrlo cesto iz kola pored puteva.

deca uzela da se zajebavaju, sta zna dete sta je 300 kila ili milion lumena.

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...