Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

Mislim na najobicnije stare knjizare od 30 kvadrata. Ja u takvoj kupujem u Sarajevskoj, preko puta Rexa. Knjige, kancelarisjki materijal ibsl Nikad nisam obratio paznju na ime.. 

 

A ima tih omota na pijacama, vidjao sam na z vencu. 

Edited by Timmy
Link to comment
2 hours ago, maheem said:

ja sam bio pazario na pijaci jer sam brzo ofucao pasoš, međutim brzo sam odustao od omota jer su svi graničari vadili pasoć iz njega i tako ga lomili još više

zato braća kinezi valjaju providni omot

:fantom:

Link to comment
On 12.1.2019. at 16:52, maheem said:

ja sam bio pazario na pijaci jer sam brzo ofucao pasoš, međutim brzo sam odustao od omota jer su svi graničari vadili pasoć iz njega i tako ga lomili još više

 

Stvarno? Ne secam se kada je meni neko izvadio pasos iz omota, poslednjih dosta godina nisam imala druge granicne prelaze sem onih na aerodromu.

 

On 12.1.2019. at 16:58, ajgor said:

 

Timmy, ako dobro razumem, pod starinskim očito misli na knjižare sa jačim asortimanom drugih stvari sem knjiga, poput rahmetli Šumadije. Dereta je lepa knjižara, ali pre svega baš za knjige. Bolje je da, bar u tom kraju, ciljaš ono što je ostalo od Savremene u Vasinoj, ili knjižaru levo od Lagune u Mariottu na početku iste ulice. Stariji svet se i danas poprilično brecne kada mu objasniš da u knjižari koja ima pre svega beletristiku i udžbenike ne mogu dobiti i pečatni vosak u štapićima, rođendanske svećice,  balone, foto-tapete i kanap u klubadima. 

 

Pojma nemam koji hotel je Mariott, ali gugl je moj prijatelj :D Ali znam gde je ovo u Vasinoj, hvala!

Link to comment
35 minutes ago, I*m with the pilots said:

Pojma nemam koji hotel je Mariott, ali gugl je moj prijatelj :D Ali znam gde je ovo u Vasinoj, hvala!

 

Courtyard, na cosku Vasine i Dositejeve :)

 

Link to comment
13 hours ago, I*m with the pilots said:

 

Stvarno? Ne secam se kada je meni neko izvadio pasos iz omota, poslednjih dosta godina nisam imala druge granicne prelaze sem onih na aerodromu.

 

 

Pojma nemam koji hotel je Mariott, ali gugl je moj prijatelj :D Ali znam gde je ovo u Vasinoj, hvala!

 

Morao sam da se uzdržim da ne dam (pra)stare koordinate - između Jugodrva i foto Vojna :) 

Link to comment
 
Morao sam da se uzdržim da ne dam (pra)stare koordinate - između Jugodrva i foto Vojna [emoji4] 

Nekima od nas bi to bilo jasnije :lol:

Pre desetak dana me je neko ispravljao sto bul. Despota Stefana zovem 29. Novembra :D


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment
  • 2 weeks later...

qMVz6GPpnkDG4glPb_dqZfWNkF_8xc-kphEq2XW5

 

Mehappy! I radnja pored Vojna ima omote, za 350 dinara, mada jos nekih pet komada, a takodje i Plato-Sluzbeni glasnik, nesto drukcije i koji na prvi pogled deluju malo i tesno, te sam zato otisla sa pasosima da proverim da li mozemo da ih uvucemo u to. Sad vise nema vadjenja pasosa iz njih :D Cena - 66 dinara, u bordo, crvenoj, crnoj, sivoj i bledo plavoj boji, i imaju ih dosta.

Link to comment
2 hours ago, I*m with the pilots said:

Sad vise nema vadjenja pasosa iz njih

Dok ti ga neki nadrkani carinik na granici ne iščupa iz omota, cepajući pritom i omot i koricu pasoša, pa ćeš po novi... :hihi:

Link to comment

Vidim da je i maheem imao losa iskustva, ali kako rekoh - nikada mi se nije desilo da mi neko izvlači pasoš iz omota. No - zapravo se lako izvuče pasoš, problem je bio samo u jednom smeru ^_^

Link to comment
On 14.1.2019. at 13:07, jms_uk said:


Nekima od nas bi to bilo jasnije :lol:

Pre desetak dana me je neko ispravljao sto bul. Despota Stefana zovem 29. Novembra :D


Sent from my iTelephone using Tapatalk

ja pre par godina rekao taksisti (na sajmu) bulevar despota stefana, on me pitao gde je to - onako, kao zabezeknut. ja rekao 29 novembra, kaze covek - aaaaaaaaa, uz osmeh prepoznavanja. cenim da tako testira musterije pa prema tome odlucuje da li da vozi preko bezanijske kose ili da ide pravo na adresu. 

Link to comment

Meni se nikad nije otelo da kazem Bulevar Despota Stefana, prosto ne ide, sto nije slucaj sa drugim ulicama, npr. kazem Decanska (bila Mose Pijade bese?) i Svetogorska (Ive Lole Ribara). Doduse, nikad mi se nije desilo da neko ne zna koja je ulica 29. novembra, sto bi rekla moja profesorka geografije, "najzagadjenija ulica na Balkanu". Valjda ljudi toliko volese dan svinjokolja da im ne izbija iz glave? :D

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

 ja nikako da se naviknem na nova imena ulica jer sam slabo tu a kad mislim o tome, u glavi su mi plave table s imenima iz doba kad sam tu ziveo. jasno ih vidim po uglovima - borisa kidrica, lole ribara, marsala tolbuhina, proleterskih brigada, general zdanova, mose pijade.... pri tom se trudim da koristim nova imena, cak mi je malo neprijatno kad mi se u prici omaknu stara. secam se koliko su mi isli na zivce ljudi koji su kad sam bio klinac koristili predratne nazive ulica. mislio sam da je to cista snobovstina i insistiranje na beogradskom poreklu (cega je sigurno bilo no verovatno u manjoj meri nego sto se meni cinilo) a ne puka navika. sigurno je bilo i jednog i drugog ali meni je islo na zivce pa pokusavam da ne budem jedan od tih. 

Link to comment

Tako je i mene kao klinca baba nervirala ne samo sa imenima ulica nego i zgrada i drugih lendmarka, a ja sam sad gori od nje. Sa drustvom iz kraja se nalazim kod Zelene Trafike koja ne postoji vec vise od 15 godina i na njenom mestu nema nicega.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...