Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

11 hours ago, kud_genijalci said:

moka pot

Imam neki prašnjavi ovakav moka pot, ali mi fali gumica  koji se stavi na "stomak" tog pota.

Je l' ima negde da se kupi samo ta guma?

I uzgred da pitam, ima i kod nas i čitav pot?

 

Ima po ovim Coincasa prodavnicama pa gvirni ja uzimao ali koliko se se sećam nisu imali sve veličine. Ne znam koja je tvoja verzija..

Link to comment

Još jedno pitanje. ovo bi tehnički korektno trebalo da ide an Kičen aplajensis, ali vidim da ste tu i još je sveže pitanje.

Znali ono ptašnjavo je ovo:

zanzibar-1.jpg 

E sad, brine me ovo šrafče, da li tu možda nešto fali pa će sva voda ispari u majčinu kroz to?!

zanzibar-3.jpg 

A evo jadnog filtera bez gumice::::

zanzibar-2.jpg

 

Link to comment

:lolol:  

 

Sa Zanzibarom se ne bih Igrala, može da bude opasan aparat ako se koristi, a ima nedostatke. Pogotovo ako je ventil zapušen. Imam fantastičan aparat tek mu je godinu dana, ali ću da odnesem kod ovog čoveka da ga pogleda i servisira ako je potrebno. 

https://www.kupujemprodajem.com/Ugostiteljstvo-Oprema/Aparati-za-kafu/Espresso-kafe-aparati-showroom-Beograd-14591849-oglas.htm?filter_id=272526230

Link to comment
Još jedno pitanje. ovo bi tehnički korektno trebalo da ide an Kičen aplajensis, ali vidim da ste tu i još je sveže pitanje.
Znali ono ptašnjavo je ovo:
zanzibar-1.jpg&key=7966916a6010ad85e529284af8864f9cbcced0df908f92bfacc6e30fb0c88ace 
E sad, brine me ovo šrafče, da li tu možda nešto fali pa će sva voda ispari u majčinu kroz to?!
zanzibar-3.jpg&key=094d638fe9305f90a289a70aafc594c44fa2d76a64ed202f2951993b1ded055e 
A evo jadnog filtera bez gumice::::
zanzibar-2.jpg&key=d94ccdef3ec54f82828d0888ef1a31a015af89a993a27ea0c9941e1002f45dbd
 


To ti je filter za pritisak i unutra sipaš vodu do njega, ne preko.

U kućnoj varijanti pijem samo tu kafu ima već par decenija.

Dok kafa nije postala “trendy” i barista i educated - ja sam ovo zvao kućni espreso a izgleda da je moka. Koffein je prodavao aparate a imao je i gumice. Coincasa isto, najbolje da ti neko donese iz žabarije, tamo su dve pare a nakupuje ti brdo pa si miran godinama.

Pro tip - ne pereš ga stalno već kad se dobrano zamasti :sleep:
Link to comment

Ja u životu nisam čuo da se ikom išta desilo sa bokalčićem za moku, osim u lošim rai serijama. 

E, da, oko pranja - nikad deterdžent! 

Edited by aram
Link to comment

Ja se više i ne sećam gde je stajala gumica - vidiš prašinu i paučinu, to je stajalo na visećem delu u kujni godinama - da li ispod ili odzgo. Taj fitler je preko levka, koga si pomenuo, levak napunim kafom, onda stavim filter. A gde ide gumica, nemam pojma, jedino da ponesem (opran, naravno) aparat tamo gde rekoste da imaju gumice pa da pitam i da proverim prečnik.

Edited by kud_genijalci
Link to comment

Ček što bi se desilo?

Ja sam jednom zaboravio da sam stavio na ringlu i otišao u kupatilo - tuširanje, brijanje... kad sam se vratio gore kafa vri a dole se malo usijalo :happy:

Ohladio se i ko da nič nije bilo

Link to comment
7 minutes ago, kud_genijalci said:

Ja se više i ne sećam gde je stajala gumica - vidiš prašinu i paučinu, to je stajalo na visećem delu u kujni godinama - da li ispod ili odzgo. Taj fitler je preko levka, koga si pomenuo, levak napunim kafom, onda stavim filter. A gde ide gumica, nemam pojma, jedino da ponesem (opran, naravno) aparat tamo gde rekoste da imaju gumice pa da pitam i da proverim prečnik.

prvo daj taj lonac na dezinfekciju, dezinsekciju  i deratizaciju, za svaki slucaj

Link to comment
Ček što bi se desilo?

Ja sam jednom zaboravio da sam stavio na ringlu i otišao u kupatilo - tuširanje, brijanje... kad sam se vratio gore kafa vri a dole se malo usijalo happy.gif

Ohladio se i ko da nič nije bilo


Taj tvoj, procenjujem, je skuvao jednu dozu. Vlasnik probao, pljunuo stavio lonče za tursku/domaću i odložio na policu gde si ga zatekao.

Iz nekog razloga ka to zovem ibrik
Link to comment

Pevac kvotuje sam sebe :hail:

 

a što bi se desilo ne znam, vidiš da halovin kaže da mož da bude opasan aparat, ima ta neka fama da je to ko ekspres lonac... a oni, poznato je, svaki čas eksplodiraju :fantom:

 

Edited by aram
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...