Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

Ima i u Rudou. Bilo je i nekih malo boljih stranjskih, ali ne mogu da nađem tu firmu, izgleda da je zatvorena. Sigurno ima još neko

Ja bih prvo otišao lekaru, da vidi da li ti treba samo za petu ili ceo. To se zove uložak sa perforiranom petom, a ima i uložak sa metatarzalnim jastučetom i perforiranom petom - za ublažavanje udaraca u onaj deo ispod početka prstiju - jagodice, ili kako bi se to već narodski zvalo. Ali, to se uzima kad se tačno zna šta je problem...

 

 

Ako neko zna gde bih mogao da kupim majice sa kratkim rukavima od jako tankog pamuka, bio bih zahvalan. Što svedenijeg dezena, to bolje, ako bih mogao da biram.

Link to comment
13 minutes ago, Malkmus said:

Ima i u Rudou. Bilo je i nekih malo boljih stranjskih, ali ne mogu da nađem tu firmu, izgleda da je zatvorena. Sigurno ima još neko

Ja bih prvo otišao lekaru, da vidi da li ti treba samo za petu ili ceo. To se zove uložak sa perforiranom petom, a ima i uložak sa metatarzalnim jastučetom i perforiranom petom - za ublažavanje udaraca u onaj deo ispod početka prstiju - jagodice, ili kako bi se to već narodski zvalo. Ali, to se uzima kad se tačno zna šta je problem...

 

 

 

Isteklo mi vreme za edit, pa mi nekako bolje da se samocitiram.

Ti ulošci koji su samo za petni deo umeju da skliznu i podvuku se pod donji deo stopala, tako da bi ja isprobao nekoliko modela, ako je to ikako moguće.

 

Ovo moje ostaje:

Ako neko zna gde bih mogao da kupim majice sa kratkim rukavima od jako tankog pamuka, bio bih zahvalan. Što svedenijeg dezena, to bolje, ako bih mogao da biram.

Link to comment

Rudo mi preporucisr i u Palmoticevoj. Kaze oni nisu nikad imali. Za sad sam uzeo samo ice pack al cu uzeti i te silikonske uloske jer se mnogi kunu u njih.

 

problem je kvrga na peti na kraju ahilove tetive. Najsumnjiviji je taj neki haglund deformitet al on valjda uvek ide uz bol a mene ne boli. Druga stvar sa istim simptomima koja moze da se pojavi na raznim mestima al su joj omiljena na spojevima zglobova i tetiva kao kod mene je neka ganglion cista gde se nakupi taj fluid koji podmazuje zglobove pa moze toliko da se stvrdne da ga ljudi zamene za kosku. Sad vec dosta sumnjam da je to a to je mnogo manji problem. Sinoc namazao hepatrombin i ubedjen sam da je vec jutros manje. Ako se zaista smanjilo ili ga smanjim sigurno nije haglund (kostani izrastaj)

Edited by katamaran
Link to comment

Ok, ali ja mislim da je ipak bolje da prošetaš malo do dr-a. Ne valja baš ako promašiš uložak i sve bude pod malo oštrijim ili tupljim ugom kojim slučajem - može da se reflektuje na kičmu kasnije.

 

Samo da se ispravim, reda radi, ulošci sa metatarzalnim jastučetom ne ublažavaju udarce, već podižu prednji svod, a postoje i oni ulošci sa udubljenjem na tom metatarzalnom mestu, koji zaista ublažavaju uloške.

 

Inače, bio neki lik pre desetak godina, obućar, u Bloku 6x, veliki, ćelavi, bivši džudista, bivši zaposleni u Rudou, koji je pravio te uloške po povoljnijoj ceni. E, sad ako nekome znači ova kusa informacija...

1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

potkošulje?

 

ako je to ima de oćeš. baš tanke tom tailor, jasmil, extreme intimo

Hvala. Samo, nespretno sam se izrazio.

Potrebne su mi majice kratkih rukava od tanjeg pamuka no što je to uobičajeno - za napolje, ne potkošulje. Svilenkast je taj pamuk na dodir (meni nebitno), lakši je naravno, i najbitnije - manje mi je neprijatno na visokim temperaturama.

 

Edited by Malkmus
Link to comment
2 hours ago, Malkmus said:

Ima i u Rudou. Bilo je i nekih malo boljih stranjskih, ali ne mogu da nađem tu firmu, izgleda da je zatvorena. Sigurno ima još neko

Ja bih prvo otišao lekaru, da vidi da li ti treba samo za petu ili ceo. To se zove uložak sa perforiranom petom, a ima i uložak sa metatarzalnim jastučetom i perforiranom petom - za ublažavanje udaraca u onaj deo ispod početka prstiju - jagodice, ili kako bi se to već narodski zvalo. Ali, to se uzima kad se tačno zna šta je problem...

 

 

Ako neko zna gde bih mogao da kupim majice sa kratkim rukavima od jako tankog pamuka, bio bih zahvalan. Što svedenijeg dezena, to bolje, ako bih mogao da biram.

 

 Možda ih ima u Bauerfeindu iznad Slavije, Beogradska 16.

Link to comment

hvala svima. Necu zuriti kod lekara al cu verovatno otici da budem miran. Ako se ovo zaista i smanji bez lekara onda vec necu ni ici. Upravo sam izvezao 20km bajkom. Ni najmanja nelagoda u stopalu.

 

edit: upravo turih ono cudo oko pete. Prija. Mada nisam siguran da je dovoljno ladno, bilo je u frizideru a mozda sam trebao u zamrzivac. Neki gel koji ne moze da se zamrzne

81A7h5F0hpL._SX425_.jpg

 

Edited by katamaran
Link to comment

Treba mi adapter za dzek za slusalice (veci na manji- slusalice imaju veliki konektor a treba mi za komp). Jel zna neko neku radnju  (po mogucstvu u sirem centru ) koja bi mogla to da ima a da radi do 8 danas?

 

Probao sam Silken i jos jednu drugu u Balkanskoj i no luck. Silken do 18 ako su uopste i radili danas a u drugoj se ne javljaju.

 

Ne znam da li da se sjurim do nbgd (ako uopste i rade)

 

vhttp://www.kanibal.co.rs/

 

edit: nema veze, sjurujem se do Kanibala. Lep je dan za bajk.

Edited by katamaran
Link to comment
  • 2 weeks later...
On 2.5.2018. at 18:04, katamaran said:

Treba mi adapter za dzek za slusalice (veci na manji- slusalice imaju veliki konektor a treba mi za komp). Jel zna neko neku radnju  (po mogucstvu u sirem centru ) koja bi mogla to da ima a da radi do 8 danas?

 

Probao sam Silken i jos jednu drugu u Balkanskoj i no luck. Silken do 18 ako su uopste i radili danas a u drugoj se ne javljaju.

 

Ne znam da li da se sjurim do nbgd (ako uopste i rade)

 

vhttp://www.kanibal.co.rs/

 

edit: nema veze, sjurujem se do Kanibala. Lep je dan za bajk.

 

Za ovakve rabote uvek overi i Kelco kod Cvetka, www.kelco.rs. Oni sa dužim pamćenjem znaju je kao prodavnicu radio kluba iz Timočke, gde im je nekada bio lokal.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...