Jump to content
IGNORED

Tom Waits


Indy

Recommended Posts

Pa, dobro, to je verovatno najznacajniji album, potpuni zaokret. Moj problem sa tim albumom je taj da sam ga ja cuo tek posle Rain Dogs i Frank's Wild Years. Pre toga sam mnogo citao o njemu i ,mozda, ocekivao previse. Dobra ploca i fenomenalna In The Neighbourhood. Ali, ipak Rain Dogs... :Hail:

Edited by ckomi
Link to comment

Ubedljivo, daleko ispred svega ostalog što je napravio, antologijskiNighthawks at the Dinersledi Blue Valentine pa Heartattack and Vine.Sve posle 1980, osim OST Night on Earth ne moram da slušam.

Link to comment
Ubedljivo, daleko ispred svega ostalog što je napravio, antologijskiNighthawks at the Dinersledi Blue Valentine pa Heartattack and Vine.Sve posle 1980, osim OST Night on Earth ne moram da slušam.
Sa Heartattack and Vine volim Jersey Girl. Dobra je i u Springsteenovoj zivoj verziji. Nighthawks at the Diner sam cuo tek godinama kasnije, u mp3 formatu, kada sam se malo o'ladio od Waitsa.
Link to comment
Sa Heartattack and Vine volim Jersey Girl. Dobra je i u Springsteenovoj zivoj verziji. Nighthawks at the Diner sam cuo tek godinama kasnije, u mp3 formatu, kada sam se malo o'ladio od Waitsa.
Springsteena ne volim ni na slici da vidim.Sa Heartattack and Vine su 1A, himne, In Shades i Till the Money Runs Out.
Link to comment

Frank's Wild Years mi je veliki pad, ali jos uvek ima nekoliko antologijskih pesama. Zivi album Big Time je bio krsh. Film, takodje.Na Mule Variations ima nekoliko odlicnih pesama. Na Bone Machine najvise volim That Feel. Posle Mule Variations sam prestao da ozbiljno pratim ono sto Waits radi. Ne znam bash mnogo ljudi koji to i dalje prate. Covek je malo zastranio. Ali, ukusi su razliciti...

Link to comment
Frank's Wild Years mi je veliki pad, ali jos uvek ima nekoliko antologijskih pesama. Zivi album Big Time je bio krsh. Film, takodje.Na Mule Variations ima nekoliko odlicnih pesama. Na Bone Machine najvise volim That Feel. Posle Mule Variations sam prestao da ozbiljno pratim ono sto Waits radi. Ne znam bash mnogo ljudi koji to i dalje prate. Covek je malo zastranio. Ali, ukusi su razliciti...
dakako, ukusi su razliciti, no osvrnimo se kratko na boldovano:jedan od albuma objavljenih posle "mule variations" je i "alice". radi se o muzici koja je napravljena jos pocetkom devedesetih za potrebe pozorisne predstave, a tek 2002. je iskoriscena za studijsko izdanje. dakle, ako govorimo samo o ovom izdanju, tesko se moze reci da je waits posle albuma "mule variations" "zastranio", ako termin "zastranjivanje" koristimo kao referencu za nekakav stilski zaokret.sto se tice albuma "blood money", nalazim da je on, u muzichkom smislu, dosta blizak kultnom "rain dogs" - pesme su pitke i poletne a produkcija je malo manje sirova nego na vecini albuma izdatih od polovine osamdesetih na ovamo. konceptualno je, pak, srodan ostalim waitsovim "pozorisnim" albumima."real gone" ne bih mogao da svrstam u neku posebnu kategoriju, ali me po svojoj muzicko/instrumentalnoj svedenosti podseca na "bone machine". iako se ne moze reci da se radi o previse slichnim albumima, zajednichko im je oslanjanje na oskudnu orkestraciju i okrenutost lo-fi estetici."orphans" nisam previse slusao pa ne bih da komentarisem.sve u svemu, sumnjiva je konstatacija da je waits u 21. veku napravio stilski zaokret. kako ja vidim, samo je nastavio (i to veoma uspesno) da stvara sebi svojstvene i prepoznatljive albume. Edited by johnnioza
Link to comment
  • 1 month later...

indy, bre?!znas li ti da ScarJo*, njeni gosti ryan sawyer, n. zinner, david bowie napravise album 'anywhere i laid a head', mala je snimila ceo album od t.waits covers!!! doduse uz tomin blessing, izgleda nemoguce je odoleti neodoljivoj scarlett, nije ni david.frankly, scarlett, we do give a damn, izgleda.scarlett johansson*

Link to comment

Znam to za Skarletu... pisao neko još tamo na istoimenom topiću.Nego, rado bih fasovao linak na Skarletu-starletu, mislim ovaj album TW kavera, pa ako neko imade (tj. ako je to uopšte leakovalo)... don't be a stranger. :)

Link to comment
Znam to za Skarletu... pisao neko još tamo na istoimenom topiću.Nego, rado bih fasovao linak na Skarletu-starletu, mislim ovaj album TW kavera, pa ako neko imade (tj. ako je to uopšte leakovalo)... don't be a stranger. :)
same here
Link to comment
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...