Jump to content
IGNORED

ADSL


MaRkOMaN

Recommended Posts

dole kod mene sljaka kopernikus, ali samo televizija. nadam se da ce sbb da ih kupi i da cu konacno da se resim telekoma.

Edited by kojot
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    72

  • nbg4ever

    65

  • Anonymous

    43

  • teacher

    40

Top Posters In This Topic

Posted Images

moj drug radi u sezam prou i on mi je rekao da je 15. dan D, ali je problem sto se u telekomu menjaju direktori pa zbog toga kasni. verovatno ce biti uskoro, cim se situacija stabilizuje, ali ne znam tacno kad. ja sam juce presao sa 512 na 1mb i plus 50% povecanja, puna kapa.

Link to comment

jel ovo nesto cemu treba da se radujemo i nadamo da ce zaziveti ili samo mazanje ociju?Projekat satelita Hajlasuan (HylasOne) britanske kompanije Avanti komjunikejssn grup (Avanti Communication Group), kojim che biti omoguchen pristup ssirokopojasnom internetu ssirom Evrope, predstavljen je vecceras u rezidenciji britanskog ambasadora u Beogradu.Predstavljajuchi kompaniju Avanti komjunikejssn koja postoji 12 godina, britanski ambasador u Beogradu Stiven Vordsvort je rekao da je Srbija "novo i uzbudljivo trzzisste za britanske firme".Direktor mrezznih usluga Avanti komjunikejssna Metju O'Konor naveo je da che nakon lansiranja satelita Hajlasuan koristi imati i korisnici u Srbiji koji do sada iz raznih tehnicckih razloga nisu imali pristup ssirokopojasnom internetu preko ADSL-a ili kablovskog interneta. O'Konor je naveo da je satelit Hajlasuan evropski projekat i da uzziva podrssku Evropske svemirske agencije.Avanti komjunikejssn je saopsstila da je Hajlasuan prvi evropski ssirokopojasni satelit i da che biti tri puta jacci od bilo kojeg drugog satelita nad Evropom, ccime che, kako je ocenjeno, biti izvrssena "revolucija" na evropskom trzzisstu ssirokopojasnog interneta.Hajlasuan biche lansiran s Kejp Kanaverala u SAD na jesen sledeche godine i imache zzivotni vek 15 godina.Menadzzer te kompanije Gregor Zigert rekao je za agenciju Beta da che usluge Hajlasuana biti dostupne korisnicima ssirom Evrope krajem 2009. godine. Detalji o uslugama i cenama mogu se nachi na internet stranici Avanti komjunikejssna.Predstavljanje projekta u rezidenciji britanskog ambasadora u Beogradu deo je turneje koja je poccela 25. septembra predstavljanjem u britanskom parlamentu, a sliccni dogadjaji organizovani su u britanskim ambasadama u vise evropskih prestonica.

Link to comment
jel ovo nesto cemu treba da se radujemo i nadamo da ce zaziveti ili samo mazanje ociju?
Do sada je vec nekoliko puta pokusana taktika bacanja satelita po svemiru u zelji da nam dovedu internet. Uglavnom se zavrsi bankrotom firme i nikako da iz mode izadje iritirajuca recenica - "Kabl je kabl". Znaci, ako bude kao i do sada (a ne vidim razlog da se nadamo necem drugom), ovo ce znaciti isto koliko i satelitski telefon - preskupa igrarija koja se u praksi koristi samo kad nema drugog izbora. Doduse, mozda je konacno i vreme da se neke stvari promene, ali onda mi nije jasno sta traze na tako jadnom trzistu kao sto je nase.
Link to comment

Svaki satelit ima vise namena i pokriva mnogo vece podrucje nego sto je Srbija. Internet je moguc, ali slikice iz Svemira su mnogo bitnije drzavama, nego par megabita koje niko nece moci da plati sa prosecnom platom od 350-360e.Ali svaki pocetak je tezak i svaka konkurencija je dobrodosla, pa makar bila krajem 2009. godine.

Link to comment
jel ovo nesto cemu treba da se radujemo i nadamo da ce zaziveti ili samo mazanje ociju?Projekat satelita Hajlasuan (HylasOne) britanske kompanije Avanti komjunikejssn grup (Avanti Communication Group), kojim che biti omoguchen pristup ssirokopojasnom internetu ssirom Evrope, predstavljen je vecceras u rezidenciji britanskog ambasadora u Beogradu.Predstavljajuchi kompaniju Avanti komjunikejssn koja postoji 12 godina, britanski ambasador u Beogradu Stiven Vordsvort je rekao da je Srbija "novo i uzbudljivo trzzisste za britanske firme".Direktor mrezznih usluga Avanti komjunikejssna Metju O'Konor naveo je da che nakon lansiranja satelita Hajlasuan koristi imati i korisnici u Srbiji koji do sada iz raznih tehnicckih razloga nisu imali pristup ssirokopojasnom internetu preko ADSL-a ili kablovskog interneta. O'Konor je naveo da je satelit Hajlasuan evropski projekat i da uzziva podrssku Evropske svemirske agencije.Avanti komjunikejssn je saopsstila da je Hajlasuan prvi evropski ssirokopojasni satelit i da che biti tri puta jacci od bilo kojeg drugog satelita nad Evropom, ccime che, kako je ocenjeno, biti izvrssena "revolucija" na evropskom trzzisstu ssirokopojasnog interneta.Hajlasuan biche lansiran s Kejp Kanaverala u SAD na jesen sledeche godine i imache zzivotni vek 15 godina.Menadzzer te kompanije Gregor Zigert rekao je za agenciju Beta da che usluge Hajlasuana biti dostupne korisnicima ssirom Evrope krajem 2009. godine. Detalji o uslugama i cenama mogu se nachi na internet stranici Avanti komjunikejssna.Predstavljanje projekta u rezidenciji britanskog ambasadora u Beogradu deo je turneje koja je poccela 25. septembra predstavljanjem u britanskom parlamentu, a sliccni dogadjaji organizovani su u britanskim ambasadama u vise evropskih prestonica.
zaboravi.
Link to comment
zaboravi.
znaci, nista od mojih planova da postanem grizleta adams.phew.ali ipak sam sigurna da ne postoji veci lopovluk od takozvanog jupaka, tj nekog posebnog sektora u telekomu koji je zaduzen za firme i njihove komunikacione odnose sa svetom. brzina se povecava u ritmu 100 evrica po mbu -- nije bas, ali kao da jeste -- a veze su svakih par sati u prekidu, nevidjeno.
Link to comment

zasto je satelitski net sranje.1. upload i dalje ide nekim konvencionalnim putem, jer je sateltiski upload skup, a, cini mi se, u nasoj zemlji i zabranjen za fizicka lica.2. ne postoji flat rate.3. izmisljaju razne mambo jubmo kao fair user policy, heavy downloader, prvi i drugi prioritet...., ne bi li te naterali da koristis internet onako kao oni misle da treba, a ne onako kako ti hoces.ako bas hoces da budes grizleta adams, preporucujem ti okolinu bele crkve, tacnije, sumu kod vracev gaja. dovoljno je daleko i dovoljno blizu od beograda. mobilni lose ili nikako rade. ne hvata se nijedan radio na srpskom. a mislim da postoji sansa da upecas neki lokalni wifi, posto je ravno.

Link to comment
Neko je na Benchu okacio mejl Euneta u kome se navodi da povecanje sledi 1.11.512>7681>1.51.5>2Upload ostaje isti, a cena (barem za 512 paket) je povecana za sedamdeset dinara
:Hail: Majstori, kako im se samo zahvaljuju na ovome u SBB-u...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...