Jump to content
IGNORED

Spaghetti, pappardelle, tagliatelle, i ostale noodle


MaRkOMaN

Recommended Posts

2 hours ago, banatjanin said:

možda sam nešto pogrešio, ali farinatu sam jedini put jeo letos na Sardiniji i to baš u sendviču. bio sam siguran da tako treba :-D

 

mislim, ako ništa ne fali falafelu i humusu sa 'lebom, šta fali farinati?

 

da, znam, to mi je odmah palo na pamet, al racunala da italijani bolje, odnosno lepo jedu. 

Link to comment
On 3.11.2019. at 16:34, banatjanin said:

možda sam nešto pogrešio, ali farinatu sam jedini put jeo letos na Sardiniji i to baš u sendviču. bio sam siguran da tako treba :-D

 

mislim, ako ništa ne fali falafelu i humusu sa 'lebom, šta fali farinati?

 

У Аргентини фаринату зову фаина и, заправо, текстуром и донекле укусом подсећа на нашу проју. Припрема се у овалним плеховима, сече на троуглове и ставља преко пице. Људима ово буде чудно кад им поменем, али их подсетим да и ми мажемо разне салате преко пица. Реч је само о локализму којих има заиста много када говоримо о пицама.

 

lUOBoHK.jpg

 

То изгледа овако. Фугаца (fugazza) је типична аргентинска пица, припремљена без пелата, са доста сира и црног лука преко, који се током печења карамелизује и благо загори. Опет видимо везу између Лигурије и Аргентине јер реч фугаза потиче од лигуријске речи фокаћа која је честа и у осталим индо-европским језицима. Код нас је то погача...

 

2wne5PK.jpg

 

Ево и један close-up. У центру је chimichurri, позната аргентинска салса која се служи уз гриловано месо. У основи, маслиново уље, сок од лимуна или сирће, ситно сецкани бели лук, доста першуна, туцана љута и оригано... 

Edited by rezwalker
  • +1 1
Link to comment
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...