Jump to content
IGNORED

Spaghetti, pappardelle, tagliatelle, i ostale noodle


MaRkOMaN

Recommended Posts

pre 10 godina nije bilo industrijske paste od sociva i leblebije. barilinu nisam jela, al jesam iz dma, ova od crvenog sociva je odlicna, u smislu da je ko da jedes prave rezance. leblebijsku pastu jos nisam probala. 

Link to comment

 

pravi ovo, ako ima brašna od leblebija. vrlo jednostavno, a neverovatno ukusno. može se i dodati malo ruzmarina.
jedino što testu treba odležavanje od 5-6 sati minimum...

 

 

Link to comment
21 minutes ago, aram said:

 

pravi ovo, ako ima brašna od leblebija. vrlo jednostavno, a neverovatno ukusno. može se i dodati malo ruzmarina.
jedino što testu treba odležavanje od 5-6 sati minimum...

 

 

 

zasto ova jede farinatu s lebom? nisam tako zamisljala kraj. farinata je projarata od leblebija :D

znam za farinatu odavno, al nisam nikad pravila ni jela. dobro si me podsetio da sam htela. tenks.

moze brasno od leblebija da se napravi u kucnoj radinosti, u mlinu za kafu, samleti leblebose, prosejati, i eto ga.  

Edited by darling
Link to comment

možda sam nešto pogrešio, ali farinatu sam jedini put jeo letos na Sardiniji i to baš u sendviču. bio sam siguran da tako treba :-D

 

mislim, ako ništa ne fali falafelu i humusu sa 'lebom, šta fali farinati?

Link to comment
4 minutes ago, aram said:

ma može, ali ne znam čemu :D

samo nemoj tako da jedeš u Đenovi, popizdeće đenovezi...

 

neću, ja sam dobar gost, jedem kako mi daju :D inače, Sardi su strašno ponosni na svoje leblebije sa ostrva, imaju i zaštitu porekla za njih.  dovukao sam par kesa, ali mi se nešto ne dopadaju. sitne, baš jakog mirisa kad se kuvaju i nisu mi dovoljno skrobaste.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...