Jump to content
IGNORED

Linux


I*m with the pilots

Recommended Posts

kada otkucam negde u tekstu sa slash-om \etc\sshd_config dobijam poruku Method Not Implemented. ukoliko ga otkucam na pocetku reda (posta) radi.sa recima koje nisu imena fajlova/direktorijuma radi kao ovo radi/neradi.

Edited by mei
Link to comment

Imam problem prilikom instalacije Ubuntu 7.10 .Javlja se neka poruka da mi je neispravan neki USB , a to može biti samo USB hub na koji sam spojio modem(ADSL),miš i štampač, a on savršeno radi pod WinXP.Pa me zanima koju komandu da ukucam da to ispravim ?

Link to comment
Imam problem prilikom instalacije Ubuntu 7.10 .Javlja se neka poruka da mi je neispravan neki USB , a to može biti samo USB hub na koji sam spojio modem(ADSL),miš i štampač, a on savršeno radi pod WinXP.Pa me zanima koju komandu da ukucam da to ispravim ?
Ubaciš instalacioni disk XPa, pa kucaš "setup". :lol:
Link to comment
Imam problem prilikom instalacije Ubuntu 7.10 .Javlja se neka poruka da mi je neispravan neki USB , a to može biti samo USB hub na koji sam spojio modem(ADSL),miš i štampač, a on savršeno radi pod WinXP.Pa me zanima koju komandu da ukucam da to ispravim ?
Probaj da ADSL modem povežeš preko RJ-45 (mrežna karta), a ne preko USB-a! Ako nemaš RJ-45 na modemu onda idi na elitesecurity i navedi tačan tip ADSL modema i verovatno ćeš dobiti detaljne instrukcije.
Link to comment
Probaj da ADSL modem povežeš preko RJ-45 (mrežna karta), a ne preko USB-a! Ako nemaš RJ-45 na modemu onda idi na elitesecurity i navedi tačan tip ADSL modema i verovatno ćeš dobiti detaljne instrukcije.
Nema potrebe za tim. Ako imas modem, to znaci da ide preko USB sto dalje znaci da nemas drajvere za njega. Eventualno mozes zvati provajdera pa pitaj da li imaju drajvere za tvoj tip modema i linuxa ili da zamenis il za neki modem koji ima drajvere, ili jos bolje doplati za ruter i preko mreze furaj net bez bilo kakve instalacije...
Link to comment
  • 3 months later...

Instalirao Ubuntu 8.04 na staroj mašini. Imam ATI Radeon 9600 i Leadtek WinFast Expert tv karticu. Sa Mesa drajverima tvtime radi ok, sa najnovijim ATI-jevim puca i prijavljuje probleme sa YUY2 overlay. Voleo bih da instaliram i koristim Catalyst drajvere. Postoji li neki softver za gledanje tv-a koji ne koristi jebeni YUY2 overlay?A da... probao da dodam u xorg.conf

Option "VideoOverlay" "on"
Option "OpenGLOverlay" "off"

Ne pomaže.

Edited by Conspirator
Link to comment

Nekako sam uspeo da posle mnogo muke poteram tvtime u full screenu sa Catalyst drajverima. Ali u prozoru neće nikako, pojavi se plavi ekran i samo čujem zvuk.Zanimljivo je da u KDE 4.0 okruženju radi savršeno.

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

jebote, gde ide ovaj svet! dignem danas fedora core 9 i ne dozvoljava mi da iz x-a (ulogovan kao root) instaliram ili uradim update sistema. moras da se ulogujes kao obican smrtnik i da svaki put kada nesto menjas ukucavas su passwd! <_<vratih se na stari dobri yum i rpm iz shella. btw, seca li se neko kako se zove deamon za koriscenje misa u shellu? ni to se ne instalira po defaultu! (dojadilo mi je da ukucavam imena fajlova i foldera umesto levi-desni click)

Link to comment
jebote, gde ide ovaj svet! dignem danas fedora core 9 i ne dozvoljava mi da iz x-a (ulogovan kao root) instaliram ili uradim update sistema. moras da se ulogujes kao obican smrtnik i da svaki put kada nesto menjas ukucavas su passwd! <_<
Mislim da u životu nisam bio logovan kao root u X (čemu to uopšte?), a ni radio update/install iz istog (uvek mi je bilo lakše da kažem urpmi/emerge/aptitude/štagod ime_paketa, nego da klikćem po nekim interfejsima).
Link to comment
Mislim da u životu nisam bio logovan kao root u X (čemu to uopšte?), a ni radio update/install iz istog (uvek mi je bilo lakše da kažem urpmi/emerge/aptitude/štagod ime_paketa, nego da klikćem po nekim interfejsima).
ja vise volim da menjam konfiguracione fajlove iz gedita, nego da se zezam sa vi-em ili emacs-om. to je jedini razlog sto na serverima koristim graficko okruzenje. no nebitno, instalirah danas fc8 koja ne pravi te probleme, a i siguran sam da radi ok sa kasperskim za linux mail servere.nadjoh i kako se zove deamon za misa. gpm! :frust:
Link to comment
ja vise volim da menjam konfiguracione fajlove iz gedita, nego da se zezam sa vi-em ili emacs-om. to je jedini razlog sto na serverima koristim graficko okruzenje.
Da, vijevi i emacsi su nasssty, ali i X na serveru je nasssty. Zato ja koristim mcedit.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...