Jump to content
IGNORED

Linux


I*m with the pilots

Recommended Posts

Nažalost, nisam siguran da će mu promena "locale" pomoći. To je, izgleda, stari bug koji ne planiraju da reše... https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/evince/+bug/1288182

Kod tako nekih gluposti je linux i dalje mršav. Ono što je predloženu na dnu ove strane, kod mene radi na malo starijoj verziji Ubuntua, tako da možeš da probaš da instaliraš Chrome, njegov ugrađeni pdf viewer izgleda da izlazi na kraj sa formama i našim karakterima...

Link to comment

komp mi ne vidi srpska slova u PDF formularima. odnosno vidi š, ali ćč jok. mint 18, standardan document viewer.

Koristim Mint 17.3 i sve dokumente sa tvoga linka mi otvara uredno. I document viewer i print preview i gimp image editor, pa čak i libreoffice draw. Naravno, u document viewru i print previewu mogu da se popunjavaju ona polja u formularima. Pri tome se ne sećam da sam nešto posebno čačkao u podešavanjima oko jezika i fontova. 
 
TTD57Oo.jpg
TNov5Le.jpg
AUsPr49.jpg
 
Proveri imaš li instalirane sve ove varijante srpskog
 
djLr3lB.jpg
 
Ako ništa ne pomogne, možeš da uradiš ovo što je napisao TL, pdf-ove otvoriš u chromiumu, može i firefoxu ali tu ne možeš da direktno popunjavaš ona polja u formularima (za razliku od chromiuma) već samo da štampaš.
Link to comment

Hvala drustvo. Otisao sam dotle da sam instalirao i poslednji akrobat koji je podrzavao linux ali bez ikakvog efekta.

 

Problem jeste ozbiljan, sve veci broj ljudi koristi linux za posao zbog inspekcija koje jure piratski softver, i onda ovakav bag. Nasao sam zalbe nekih ceha, slovaka itd na istu stvar.

 

 

Upalilo je ovo Timotijevo. U Chromiumu sve funkcionise normalno.

Link to comment

onda stvarno ne znam u čemu je problem. video si koji su mi jezički paketi instalirani, sve radi uredno. u keyboard appletu sam dodao pored engleskog, za ćirilicu srpski (jedini ponuđen), a za latinicu sa "našim" slovima slovenački.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...