Jump to content
IGNORED

Linux


I*m with the pilots

Recommended Posts

Takodje isti OS, sta koristiti za DVD video (playing). VLC media player malo hoce malo nece da plejira moju Monty Python kolekciju :(
Totem Movie Player koji je vec instaliran ili SMPlayer odlicno reprodukuju DVD. Ja VLC koristim samo za wmv, 3gp ili flv video.
Link to comment
smaras brutalnonikad na poslu nisam upalio windows, a radimo ozbiljne projekte
Ma kakvi ozbiljni projekti, mi na poslu samo igramo Frozen Bubble pa smo hteli da vidimo kada je kreiran "save game" ... to nam je krucijalno za ovu nedelju. :lol: Nego, mnogo ja nešto smaram, malo sa blur fontovima, malo sa creation timestamps ... etcInače za info, čak fat12 ima creation timestamps dok ext 2,3 ReiserFS etc nemajuExt4 ima
Link to comment
Ma kakvi ozbiljni projekti, mi na poslu samo igramo Frozen Bubble pa smo hteli da vidimo kada je kreiran "save game" ... to nam je krucijalno za ovu nedelju. :lol: Nego, mnogo ja nešto smaram, malo sa blur fontovima, malo sa creation timestamps ... etcInače za info, čak fat12 ima creation timestamps dok ext 2,3 ReiserFS etc nemajuExt4 ima
realno dosadan silinux je daleko od savrsenog OS-a, ali dovoljno ozbiljan da bi se mogao koristiti za odredjene stvariza neke ne mozesimple as thata za timestamp ti i ne treba OS, imas brdo nacina da resis, npr JAVA funkcija System.currentTimeMillis()
Link to comment

Dobro, sta ste napali coveka. Jeste da je dosao ovde sa agendom :D ali eto ja sam nesto korisno naucio. Bas sam se pitao zasto moju foto arhivu pod linuxom nikako ne mogu da sredim hronoloski (automatski, kao sto je to bilo u Visti).

Link to comment

Smaranje je kad ti aplikacija izgeneriše 20 pdf fajlova sa sledećim nazivimahttp___10.22.2.45_Nesto_BKRegStampa.aspx_DatumVreme=12_2_2009%2010_42_30%50AM&Fname=D__webdir_Nesto_rpt_uho51g45hbdqmpi4rprah5z2128780413490571379(izmenio sam ip i jos ponesto, ali imaš neku sliku)koje treba da oštampaš po redosledu za koji je vreme kreiranja jedini argument.Dobijam te fajlove na CD-u i sedam za jedinu slobodnu mašinu u tom trenutku da ih oštampam, na kojoj je Suse/ReiserFS i ne mogu da verujem svoji očima.Redja mi po vremenu pristupa i vremenu modifikacije što meni nije trebalo.Stativa i to kakva.

Link to comment

Jedino sto mi pada na pamet je - treba gurati uvek vreme kreacije u filename. Naravno, to ne vazi za automatski kreirane fajlove (osim ako to ne moze negde da se izmeni). Cudi me da Reiser to nije ubacio u svoj FS.

Link to comment
Inače za info, čak fat12 ima creation timestamps dok ext 2,3 ReiserFS etc nemajuExt4 ima
eto sam si dao odgovoriodakle postoji fajl sistem koji koristi linux koji ima ovu opciju, samo fajl sistem na operativnom sistemu na kome si stampao nema ovu mogucnostuvidjas razliku?kad vec spominjes nedostatke meni za posao je vrlo bitna konzola, a konzola u visti je ista konzola koju windows koristi desetak godina unazadkoja je krsha ne idem po forumu i kukam za svaku sitnicu
Link to comment
a ne idem po forumu i kukam za svaku sitnicu
Korisnici linux-a su očigledno jedan organizam koji na svaku uočenu slabost reaguju prilično burno i emotivno.Pri instalaciji Suseta nisam imao u ponudi Ext4 koji je BTW tek krajem prošle godine izašao kao stabilna verzija.Ako ti misliš da ću ja na poslu da instaliram nešto što ima unstable u nastavku imena, onda si neozbiljan.Još gore je ako misliš da ću da rekompajliram kernel, menjam FS u 2008 + godini da bih video vreme kreiranja fajla, ili ne daj bože da razvlačim neke kobasice.Izvini što sam ti prodrmao kavez
Link to comment

jedino iskljuciv si tia i sto se burnih reakcija tice ti si napisao poust cim si uocio neki problem

:lol: ccc
dakle ponovicunisam iskljucivi korisnik linuxa, daleko bilo, mislim da dovoljno poznajem neke stvari i da uvidjam prednosti a i mane koristenja raznih OS-a
Link to comment

Ne razumem čemu je kritika upućena linuxu, kad to nije njegov feature, nego feature konkretnog korišćenog fajl sistema? Prosto zato što se razmišlja u nekom windowsovskom okviru? Mogao je da se kod instalacije izabere neki drugi fs (i ne, ext4 nije jedini koji to podržava), ali se nije znalo kod instalacije (za šta nije linux kriv). @Outlander:Ako si dobio te dokumente na CD-u, a korišteni fajl sistem na CD-u podržava creation timestamps, što ne štampaš direktno sa CD-a, tj. zašto bi uopšte kopirao na "inferiorni" fajl sistem na disku? A ako ni na CD-u nemaš creation timestamps, kako si mislio da ih pri kopiranju na hard fajlsistem rekreira, kao Sai Baba?Ako već imaš vreme u fajlnejmu, može da se napiše mala skriptica sa regexpom ili nečim sličnim koja vadi iz imena vreme i u tom redosledu ih šalje na print spool (ili rinejmuje). A možeš i ručno da ih rinejmuješ i ukloniš početn deo fajlnejma do vremena, ukoliko je skriptica od nekoliko linija suviše komplikovana stvar.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...