Jump to content
IGNORED

Linux


I*m with the pilots

Recommended Posts

Skinuo sam Vistu i stavio Ubuntu 8.10, izgleda i radi sjajno (ali, sjajno), jedino me urnisu ovi fontovi bas na forumu (fontovi u samim aplikacijama su odlicni)... U cem' je fora, znam da je Razz nesto pominjao. FF koristim, naravno.
i3fmaf.pngHope it helps.
Link to comment

Treba mi neka osnovna verzija linux-a, da bih pokušao da sapsim podatke sa poluispravnog fleša. Skinuo sam i narezao Knopix, ali ne fercera, kada počne da se diže sa cd-a prijavljuje da nema direktorijuma sa linuxom. Probao sam i verziju za fleš, ali tu je problem u butovanju (lap top zajebava). Treba mi neka od prostijih verzija, koju ne bih instalirao, nego dizao sa cd-a. (znači do nekih 700 MB). Ako ima neko ideju, a pogotovo link za .iso fajl, bio bi mu izuzetno zahvalan.

Link to comment
Treba mi neka osnovna verzija linux-a, da bih pokušao da sapsim podatke sa poluispravnog fleša. Skinuo sam i narezao Knopix, ali ne fercera, kada počne da se diže sa cd-a prijavljuje da nema direktorijuma sa linuxom. Probao sam i verziju za fleš, ali tu je problem u butovanju (lap top zajebava). Treba mi neka od prostijih verzija, koju ne bih instalirao, nego dizao sa cd-a. (znači do nekih 700 MB). Ako ima neko ideju, a pogotovo link za .iso fajl, bio bi mu izuzetno zahvalan.
Ček, zašto ti je potreban Linux za spasavanje podataka sa usb drajva, koji je verovatno formatiran u FAT? Predpostavljam da windows neće da mu pristupi, ali mogao bi da probaš sa nekim od toolova sa Hirens boot CDa (ima ga na torent trackerima).Ili eventualno, pogledaj ovde
Link to comment

Link za download ne radi (mislim na freespire). Na torentima je toliko mršava ponuda (što se tiče s/l-ova) da je ne vredi ni spominjati. Imam hirens boot cd. Na koje alate si mislio?

Link to comment

Hm...uspeo skinuti i instalirati "freespire", medjutim, ne vidi flash. Možda sam krenuo otpozadi; problem je sa Kingstonovim flešem od 4GB. Nepravilno sam ga izvadio iz kompa, i spalio kontroler. U njemu su dva čipa po 2 GB. Nekako sam preko oglasa iskopao isti fleš (samo što se ispostavilo da nije isti, čipovi su od različitih proizvođača, mada je konfiguracija štampane ploče identična). Zamenio sam kontrolere, i sada kada priključim fleš na mašinu (pod windowsom xp), XP ga prepozna, medjutim, ne mogu da pristupim podacima, jer dobijam obaveštenje da "disk nije formatiram" i pitanje želim li da ga formatiram. Naravno, ne želim, jer bi onda pogubio sve što je na njemu, tako da mi je palo na pamet da ga mogu otvoriti u Linuxu.Pošto je i to propalo, ima li neko pametnu ideju šta dalje? Na njemu su na žalost dokumenti od izuzetne važnosti, čiji trajni gubitak bi mi naneo popriličnu štetu.

Link to comment
Možda sam krenuo otpozadi; problem je sa Kingstonovim flešem od 4GB. Nepravilno sam ga izvadio iz kompa, i spalio kontroler.
Hebote, i ja sam to isto uradio neki dan! I to sa stickom od 8GB. Sreca da je bio jeftin i da te podatke imam i drugde. Sad sam tek, citajuci ovo tvoje, ukapirao. zasto ga Linux vise ne prepoznaje (mada primeti da sam mu "nesto" ubo u USB, ali ne moze ni da se reformatira, verovatno zato sto je mrtav - EDIT nije crk'o al' sam morao da ga formatiram).Nemoj nikako da formatiras. Verovatno i tamo ima specijalista koji ozivljavaju poginule HD diskove, pa mogu mozda i oko toga da pomognu. (Moze da bude skupo). Edited by Indy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...