Jump to content
IGNORED

Pariz


Indy

Recommended Posts

Maske nose svi, i u RER-u i u metrou. Tu sve vreme vlada zapanjujuca disciplina. Nisam isao RER-om neko vreme, ali verujem da je guzva. Ne znam koliko vas dolazi, ali za taksi voznju CDG-Pariz je flat rate od 50 i kusur evra. Vredi razmotriti, jer je RER po glavi 10 evra, a sama voznja nije nesto prijatna, plus te onda ceka presedanje na Gare du Nord ili Chatelet, sto je isto poprilicno cimanje.

  • Hvala 1
Link to comment

Thanks. Znaci mi da znam da makar nose maske. RER mi treba za svakodnevni komjuting, posao-smestaj. (Da, bila je opcija da nadjem blizi smestaj, ali posle 3 godine sedenja kod kuce nema sanse da propustim priliku da malo uzivam u gradu.)

Link to comment

Gdje uzimas RER B?

 

Ja cesto idem Gare du Nord - Pleine stade de France (vjerovatno ces i ti tako ako je u vezi posla) i nema neke guzve (barem kada ja idem). Maske su obavezne u metrou i u prodavnicama. Na koncertima, predstavama muzejima vise nisu (tamo gdje kontrolisu Passe sanitaire).

Link to comment
2 hours ago, borris_ said:

Gdje uzimas RER B?

 

Ja cesto idem Gare du Nord - Pleine stade de France (vjerovatno ces i ti tako ako je u vezi posla) i nema neke guzve (barem kada ja idem). Maske su obavezne u metrou i u prodavnicama. Na koncertima, predstavama muzejima vise nisu (tamo gdje kontrolisu Passe sanitaire).

 

Thanks!

 

Mislim da mi je Denfert-Rocherau najblizi.

 

U koje doba ti ides? Ja mogu da prilagodim svoje sate donekle, rado bih izbegao spic.

Link to comment

Ja uhvatim taj RER oko 8h45 tako nekako ( i kada kazem cesto, to je obicno cetvrtkom a ponekad i utrkom i srijedom - sto je za mene cesto, saint Denis mi je bas daleko pa izbjegavam da idem tamo). Ali to je od Gare du Nord do Pleine Stade de France. Ne znam kakva je situacija dok dodje do Gare du Nord. Dosta ljudi sidje na Chatelet les Halle (stanica prije Gare du Nord). Sada od kada je pocelo masovno da se radi od kuce guzve su manje. Ono sto sam ja primjetio, vece su guzve u metrou nego u RER.

 

E sada ako si tu, mogli bi sa kampokei popiti neko pivo u parizu. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Povremeni i stalni Parizanitm, dajte predlog u kom delu grada da trazim smestaj za jednonedeljni turisticki obilazak i uzivanciju? Nisam nikad bio, a vidim da je ogroman grad, 20 nekih kvartova.

Link to comment

Tesko je reci. Brat od ujaka je tu u poseti i uzeo je smestaj. Ja mu kao nesto pomagao i video da su cene katastrofa. Doduse, to je i zbog Uskrsa.

 

U stvari, najveci deo grada je OK. Ako postoji jedan kvart koji je istovremeno i lep i siguran, a i pozicioniran tako da je vecina znamenitosti na walking distance (ovo walking prilagoditi moskovskim dimenzijama ovog grada), onda bih preporucio Marais. Ili bilo sta u prva 4 arondismana. Ali, to ce verovatno onda biti skupa akcija. Ono sto jos otezava je sto se ne radi bas o 20 kvartova, nego o 20 gradova u gradu i unutar svakog od njih ima puno varijacija. U svakom arondismanu ima lepih krajeva, u vecini ima i dosadnih, a u nekima ima i neprijatnih. Moji omiljeni arondismani su 9 i 11, a jako volim i neke delove 10 i 12. Ako volis klasicni sik, onda mozda leva obala, 5, 6 ili 7. arondisman. Ne bih se smestao preblizu ivici grada (tj. kruznom autoputu Peripherique). To su uglavnom dosadni rezidencijalni krajevi, a uglavnom i podrazumevaju da su ti neki zanimljivi delovi grada bas daleko.

  • Hvala 2
Link to comment
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...