Jump to content
IGNORED

Pariz


Indy

Recommended Posts

Kakvu hranu bi da jedes? Meni je omiljeni kraj za pojesti nesto cetvrt oko Marché d'Aligre. A u njoj omiljeno mesto vijetnamski restoran Do et Riz (najbolji bo bun / bun bo u gradu imho). A nije ni skup. Ima tu i jos raznih, skupljih opcija, sto francuskih, sto italijanskih. Meni je Pariz onako osrednji sto se tice hrane s nogu. Uvek se nadje nesto u pekare, koje su sjajne, ali i lice jedna na drugu. U ovoj gore cetvrti ima i nekih alzirskih pekara, meni je to ok, blize je zameni za pravi rucak hehe. U Maraisu u ulici Roisiers ima nekoliko cuvenih i jako dobrih falafel/shawarma restorana sa fast food opcijom.

Link to comment

ma zapravo sam tek posle svog upita prelistao topić i video da vrvi od raznih preporuka (dižest: najbolje je ići u mcdonalds)

 

keksijev čaršaf ću da odštampam i ukoričim, pretpostavljam da piše i gde se jede i gde se...jede™

 

nadam se da će donesem neko fino street foto izvješće. 

Link to comment
  • 1 month later...

Pariz je preskup... nema jela u restoranu ispod 15e, pivo toceno 7-9e, flasirano oko 8e, kafa 4-5e... jeo sam i u turistickom delu i u delu gde nema bas previse turista... Ali sve to je manje bitno kad osetis Pariz kao takav. Za 7 dana u Parizu prosao sam jednom pored Ajfelove kule i Trijumfalne kapije...ostalo je sve bio  neturisticki Pariz i pariski muzeji.

Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

Pariz je preskup... nema jela u restoranu ispod 15e, pivo toceno 7-9e, flasirano oko 8e, kafa 4-5e... jeo sam i u turistickom delu i u delu gde nema bas previse turista... Ali sve to je manje bitno kad osetis Pariz kao takav. Za 7 dana u Parizu prosao sam jednom pored Ajfelove kule i Trijumfalne kapije...ostalo je sve bio  neturisticki Pariz i pariski muzeji.

 

druzenje sa arapima i sastancenje sa agentima po pariskim kaficima?

Link to comment
  • 1 year later...

Nije Pariz, ali je Francuska. Čitam nešto o kulturnim rutama Saveta Evrope, a i na RTS 3 upravo ide o katedralama Francuske, pa i o katedrali u Vezleu.:wub:

Jedna od ruta SE je i manastiri i lokacije opatije Klini, završiće se i ovo a onda na rute. Taman da se lepo pripremim.:sleep:

Link to comment

moj sin sa suprugom i ekipom ide 1. avgusta biciklom od orleana do nevera, uz loaru, a posto se malo odmore u neveru, odakle mi je inace snajka, idu do parka prirode morvan, izmedju burza i dizona, otprilike... postovacu fotke kada se vrate, rekla sam mu da pripremi mali putopis/putopik :D

Link to comment
  • 1 year later...
  • 1 month later...

Kakva je situacija u Parizu sada? Jel se nose maske svuda? Koncerti - jel full puno sve?

 

Ima neko preporuke za narednih par nedelja? Nesto od aktuelnih izlozbi?

Link to comment
8 hours ago, chandra said:

Kakva je situacija u Parizu sada? Jel se nose maske svuda? Koncerti - jel full puno sve?

 

Ima neko preporuke za narednih par nedelja? Nesto od aktuelnih izlozbi?

Ja bio letos i Rodenov muzej mi je bio baš dobar. Ima i fin vrt sa skulpturama gde može da se izbleji naročito ako je lep dan.

 

Tada su bili neophodni i sertifikati i maske. Ono što je bilo dobro je što nije bilo mnogo turista, naročito organizovanih tura autobusima.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Dosta je opusteno u Parizu. Maske se nosu u zatvorenom, dakle prevoz i prodavnice. Atmosfera na ulici prilicno normalna. Koncerata ima dosta, a koliko su puni ne znam iskreno. Od vecih izlozbi vidim da je produzena izlozba kolekcije Morosov u Fondaciji Vuitton. Za nesto vise off, mozda da pogledas sajt https://slash-paris.com/

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...