Jump to content
Sign in to follow this  
paculla

Koja ce se nacija okititi(TM) najvecim brojem odlicja(TM)?

88 members have voted

1. 1. Ko ce uzeti najvise medalja? (sve medalje se broje isto)

• Kina
      54
    • USA
      25
    • Rusija
      5
    • Nemacka
      1
    • Neko peti
      3

Recommended Posts

paculla
Osim jedrenja, najvise su razbili u biciklizmu-velodrom, 7 zlata.U konjarstvu, cini mi se, nemaju nijedno zlato.
ja ne gledam samo zlata nego sve medalje, a u konjizmu ih imaju 4-5. biciklizam sam zaboravila.

Musharaf

medaljometrija je bulšit.najsportskije nacije su jamajka i kuba. slovenija je takođe fantastična.imal' neka računica broja medalja kroz broj stanovnika?

paculla
medaljometrija je bulšit.najsportskije nacije su jamajka i kuba. slovenija je takođe fantastična.imal' neka računica broja medalja kroz broj stanovnika?
ima na topiku o olimpijskom duhu Edited by paculla

wilmos
Таква рачуница је бесмислена. Ако Бахами, који имају 300.000 становника, освоје једну златну медаљу онда САД са 300.000.000 становника треба да освоје 1000 златних медаља да би били у истој равни. То је наравно немогуће јер се додељује 305 комплета медаља. Мале земље ће по тој логици увек бити спортскије од великих.

Brazilac

Koliko Francuzi imaju medalja?

dranata
13. Francuska: 4 12 14 30(ukupno)

Bane5

Rusija izbila na trece mesto. Iako imaju isti broj zlatnih medalja kao Velika Britanija u 'ostatku' su dosta bolji.

Ivo Petović

Na kraju su Rusi lagano treći, ali je broj medalja koji su osvojili težak podbačaj.Amerikanci su razbili, osvojili najviše medalja od Atlante, ali protiv "projektovanih" zlatnih Kineza nisu mogli. Velika Britanija je najprijatnije iznenađenje ovih igara.

Delija67

Sta se desava sa Grcima? Osvojili su samo 2 srebrne i 2 bronzane medalje. Znam da su imali problema sa dopingovanim atleticarima i dizacima tegova, ali ovo je svakako za njih izuzetno razocaravajuc rezultat.

borris_
Ukupno 40 kao nikad do sada ali samo 7 zlatnih7 16 17

Kabeza
Sta se desava sa Grcima? Osvojili su samo 2 srebrne i 2 bronzane medalje. Znam da su imali problema sa dopingovanim atleticarima i dizacima tegova, ali ovo je svakako za njih izuzetno razocaravajuc rezultat.
osim Grka koji su bili očajni, podbacili su i Mađari, Bugari i RumuniEvo linka koji je već postavljen na nekom olimpijskom topiku, o broju medalja po zemljama kroz istoriju Edited by Kabeza

Brazilac

Kubanci 24 medalje ali samo 2 zlata...Koliko ima SSSR u zbiru?

Ivo Petović

170, sa baltičkim republikama. 43 zlata, ako sam dobro prebrojao.

Brazilac

Jbt, dominantno! Kinezi uspeli da osvoje vise od 50 zlata, jel to ikome ikad uspelo?Edit: Sad vidim da su Sovjeti u Seulu uzeli 55 zlata. Bilo je i uspesnijih rezultata ali ne u sasvim normalnim OI (Moskva, Los Andjeles, St Luis)

Edited by Brazilac

Ivo Petović

Bolje da ne znaš koliko je osvojio SSSR u Moskvi. Ili u Seulu. :D

Sign in to follow this  

• Create New...