Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

Umesto da pređem na Tidal sa Spotify, reših da isprobam lossless plejere (na penzionisanom Galaxy S7 koji ne služi nikakvoj drugoj funkciji, ali taman zgodno prima mSD kartice, plus još zgodnije ima i priključak za slušalice.) Na 64GB mSD stane buljuk toga (sve ili FLAC, ponešto u Hi-Res, što je realno preterano i zauzima više mesta nego što mora. Komplet Radiohead, Nick Cave, Pink Floyd, Beatles, Talking Heads, ceo L. Cohen, Bowie, Joni, Led Zep, moji fav albumi od Dylana, Genesis, Joy Division, New Order, John Cale, Lou Reed, Kate Bush, King Crimson, Peter Gabriel, Roxy Music, Neil Young, Tom Waits... rečju, vrlo propisna gomiletina muzike, uz nešto mesta i za dezerte tipa Lana Del Rey, King Gizzard, Beck... Ovaj model telefona prima mSD do 200GB, što bi čini mi se bilo dovoljno za pusto ostrvo.)

 

Nema čujne razlike između CD kvaliteta i HiRes (niti se to može čuti na ovakvom "sistemu", sa Bose QC35II sluškama), ali zvuči više nego zadovoljavajuće i razdvajanje u stereo prostoru svakako je bolje od Spotify (ne znam za Tidal.) Realno pored ovoga streaming mogu da ostavim za novitete koje treba čuti, stvari koje slušam 1 u 5 godina (Wilco npr lol) ili egzotike tipa italijanskih hitova iz ranih 1970tih...

 

Screenshot-20220215-084235-Samsung-Exper

 

Svi ovi apps izgleda da rade dobar posao (izuzetno dobro izgleda i besplatni VLC - mnogo je funkcionalniji kao "plejer" u Android verziji nego u normalnoj desktop varijanti.) Poweramp izgleda fantastično, najatraktivniji od ovih. (U stvari, svi su vrlo doterani, a i funkcionalni. Neki su delimično ograničeni pošto nisu besplatni.)

 

Screenshot-20220215-084145-Poweramp.jpg

 

Neutron Player se hvali da je app sa najboljim audio-kvalitetom, nemam opremu da ocenim, ali ovo što se da čuti, zvuči fantastično.

 

Screenshot-20220215-202324-Neutron-Playe

  • +1 7
Link to comment

Rabim na androidima Poweramp godinama već, trenutno sa Samsungom S8...uz mm50 ili paketskim AKG , sa sd 64 + interna, flack uglavnom, sve to zvuči i više nego korektno.

Preporuka za Poweramp bez obzira na plaćanje...pa nije 100 dukata a vredi zaista.

  • +1 1
Link to comment

pioneer-sx-737-front.jpg

 

 

danas sam popravio protection board na mom Pioneer SX-737 risiveru, izmenio sve kondenzatore i tranzistore.

neverovatno je koliko dobro zvuci sa mojim Sony SS-CS5, jeftinim zvucnicima, slusam FM radio naravno.

 

 

 

 

  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment

Treba mi majstor (njegov fon, adresa, preporuka, veza ....)  za moj "rezervni" pojačavač Marantz PM-42.

 

Ubrzo posle paljenja počinje da pali/gasi jedan od kanala.

Već je nošeno kod ovij mojih "lokalaca" koji su ustanovili da nije stavilizovana mirna struja pretpojačavača i 

da ta nestavilnost pali/gasi izlazni rele na jednom od kanala.

Molim informacije u PM.

Hvala!

 

 

Edited by zmanic
Link to comment
42 minutes ago, zmanic said:

Treba mi majstor (njegov fon, adresa, preporuka, veza ....)  za moj "rezervni" pojačavač Marantz PM-42.

 

Ubrzo posle paljenja počinje da pali/gasi jedan od kanala.

Već je nošeno kod ovij mojih "lokalaca" koji su ustanovili da nije stavilizovana mirna struja pretpojačavača i 

da ta nestavilnost pali/gasi izlazni rele na jednom od kanala.

Molim informacije u PM.

Hvala!

 

 

 

to bas mnogo lici na kvar u protection boardu koji iskljucuje/ukljucuje relej, ja sam imao jako slican kvar.

to moze da se desava samo ako iz nekog razloga DC napon veci od recimo 10 mV ide na izlaz i onda zastita iskljucuje preko releja izlaz da zastiti zvucnike.

najverovatnije ti je odsvirao neki tranzistor na PB, mozda i kondenzator.

kod mene su bila 2 tranzistora crkla.

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...