Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

1 hour ago, Frank Pembleton said:

Ajde predložite neki CD plejer, koji bi se vezivo za pojačalo.
Srednja do niža će ovna grupa...

... Shiit has hit the fan
 

 

uzmi bilo koji Marantz, Technics i onda kupi neki ne toliko skup DAC (Schiit Modi recimo) pa eksperimentisi, uporedjuj built in DAC sa externim...

Link to comment
Just now, Indy said:

To je discman iz 1990?

 

Ne znam tačno godinu proizvodnje, ja sam ga kupio negde devedeset druge, i služio me je fantastično desetak godina, verovatno bi to bilo i duže, ali ga je član porodice (nepažnjom) uništio...

Link to comment
7 minutes ago, Ras said:

Ne mogu gore da editujem: još verovatnije, obzirom na godinu kupovine koju je @Jeremija naveo Sony CDP-X555ES CD player | Stereophile.com

 

Ne, to je baš taj koji je Indy naveo. Imao sam (u to vreme) i "pravi" CD player, sad ne mogu da se setim tačno koji je model bio, ali je bio prilično kvaltetan, i Philips-ov, ako se setim napisaću...

 

E, našao sam, bio je odličan (za svoje vreme)...

 

 

 

Edited by Jeremija
Link to comment
14 hours ago, Frank Pembleton said:

Ajde predložite neki CD plejer, koji bi se vezivo za pojačalo.
Srednja do niža će ovna grupa...

... Shiit has hit the fan
 

Godinama unazad se izbor jeftinog cd plejera svodi na nekoliko već poznatih opcija, pri čemu je odluka o izboru na tebi: cena, izgled, opremljenost...

 

Yamaha i NAD kod 4Audio

Marantz i Denon kod Playera (Onkyo je izgleda ispario iz ponude).

Cambridge Audio kod Impuls Hifi Audio

 

Da sam na tvom mestu pogledao bih i te iste ili slične uređaje (novije generacije) polovne, koji mi iz ove daljine izgledaju dobro:

 

Onkyo C7030

 

Dva NAD C515 CD plejeri - KupujemProdajem

 

Naravno, na KP ima još mnogo uređaja koji potencijalno zavređuju pažnju, ali ko be to sve pregledao... Ukoliko se odlučuješ za kupovinu polovnog plejera proveri mogućnost nabavke (dostupnost) novog transporta.

CD-Player-DAC-Transport-List (ipdns.hu)

 

 

Link to comment

Pa da, tamo je taj isti NAD koji sam i ja "izabrao" (stvarno bih ga i kupio, da nemam druga 2 CD svirača).

 

Što kaže 3opge, uz još neki eksterni DAC (koji nije neophodan), teško da može da omane.

Link to comment

Da, ja naravno pratim (i sponzorišem) - između ostalog, interesantnu stvar koju je spomenuo, a našta dosad nisam obratio pažnju: brzina čitanja CD-a (prilikom prvog ubacivanja CD-a). Sad shvatam da je razlika između plejera drastična...

 

Kako bilo, osim ako neko nije vrlo vičan majstorisanju (a takođe treba da poseduje makar minimalističku elektronsku radionicu) - nikako ne bih preporučio polovne uređaje, posebno ne one koji zavise od mehanike (kao CDP) ili koji koriste određene vrste displeja (neki tipovi LCD iz 1990-tih se skoro ne vide više, ili gube segmente.)

  • +1 1
Link to comment
On 23.1.2022. at 22:16, Frank Pembleton said:

Ajde predložite neki CD plejer, koji bi se vezivo za pojačalo.
Srednja do niža će ovna grupa...

... Shiit has hit the fan
 

Ja kupio na KP Yamaha CDX580 za 30evra. Prezadovoljan, odlicno ocuvan, i taman mi se uklapa uz Yamaha pojacalo. Iste su boje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...