Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

Just now, Haralampije said:

Ovu sam kupio 91., radi i dalje 

 

Ja sam moju devedeset druge, negde u septembru, otac od devojke  koja me je šutnula  sa kojom sam raskinuo mi je pomogao da donesem, tako da se dobro sećam... 

 

Moja je došla i sa velikim, sasvim solidnim zvučnicima, koji su se i prvi počeli kvariti, posle i kasetofon i CD player, a gramofon sam bacio bzvz...  :D

 

Ali dobro, nekih desetak godina me je baš fino služio.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Ima li korisnika Tidal u višim nivoima kvaliteta (HiFi Plus/Master Quality/360 Reality Audio, itd.)?

 

Kakva su iskustva, vredi li (skuplje članarine), treba li* neka posebna oprema...?

 

 

 

*Treba

Link to comment
11 hours ago, Indy said:

Ima li korisnika Tidal u višim nivoima kvaliteta (HiFi Plus/Master Quality/360 Reality Audio, itd.)?

 

Kakva su iskustva, vredi li (skuplje članarine), treba li* neka posebna oprema...?

 

 

 

*Treba

 

cime strimujes?

vidim da John Darko prica o Raspberry PI.

 

Link to comment

Ja preko mog Arylic s10 (on ne moze da tera onaj MQA i DSD kvalitet) ne primecujem neku posebnu razliku. Kod druga koji ima sistem od 10k eura moze da se cuje razlika.

 

Link to comment
12 hours ago, Indy said:

Ima li korisnika Tidal u višim nivoima kvaliteta (HiFi Plus/Master Quality/360 Reality Audio, itd.)?

 

Kakva su iskustva, vredi li (skuplje članarine), treba li* neka posebna oprema...?

 

 

 

*Treba

 

 

Trebalo bi ovih dana (Tidal) da krene preko SBB-a, a inaće planiram da pazarim Technicsov SC-C70MK2, tako da će uskoro biti testirano...

Link to comment
6 hours ago, 3opge said:

 

cime strimujes?

vidim da John Darko prica o Raspberry PI.

 

 

 

 

Ima ovde nesto: https://www.raspberrypi.org/forums/viewtopic.php?t=297771

 

Btw. mislim da cu sacekati da vidim Spotify-jev odgovor, obecali su na "odabranim trzistima" CD kvalitet "ove godine". John Darko misli da Spotify nece chargirati nista extra nas Pro korisnike, samo ce se pojaviti jos 1 kategorija kvaliteta.

 

 

 

 

Link to comment

Objasnio je John Darko u jednom videu, 90% sadržaja i kod Tidal i ostalih koji daju "high res" je u stvari "običan" CD kvalitet.

 

(Naravno, Spotify još nema ni to, ali će početi ove godine, ako ne lažu.)

 

PS. Da dodam, zasad nemam planove da idem dalje od CD kvaliteta - nije to baš tako jednostavno kao samo izabrati skuplji plan kod provajdera. U stvari, daleko od toga.

Edited by Indy
  • +1 1
Link to comment
Objasnio je John Darko u jednom videu, 90% sadržaja i kod Tidal i ostalih koji daju "high res" je u stvari "običan" CD kvalitet.
 
(Naravno, Spotify još nema ni to, ali će početi ove godine, ako ne lažu.)
 
PS. Da dodam, zasad nemam planove da idem dalje od CD kvaliteta - nije to baš tako jednostavno kao samo izabrati skuplji plan kod provajdera. U stvari, daleko od toga.
Nisam neki baš skroz upućeni audiofil ali tu primenjujem isto kao kad mi kablovska nudi 4k [emoji4].
Ima tu uskih grla ihaha dok dođe do mojih ušiju [emoji12]

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...
11 minutes ago, maheem said:

Bači to nema Phono ulaz :cry:

 

Nemam ni ja Phono izlaz, te ce biti ok. :lolol:

 

 

Zaboravih da sad mogu da penzionisem i ovo (jer AVR ima radio u sebi)

 

KO8Oq6L.jpg

 

DENON TU-260L II tuner

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...