Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

3 hours ago, cartman said:

B

Svestan sam da zvucim kao hi-fi snob (sto najvise mrzim) ali mi ovo izgleda kao jedan hipsterski gramofon koji ces ako zaista volis zvuk ploca brzo prerasti i razmisljati o kupovini novog... a onda ulazis u vrtlog audiofilije i onda ti nema spasa :)

 

Što se tiče boldovanog, posedovao sam svojevremeno ovo tj. baš ovaj model.

 

C'era una volta il mangiadischi" - OSTERIA TRE NODI

 

Tzv. Mangiadischi, gutač ploča, radio je na baterije, ploče 45', zvuk kao iz metalne kante. Nažalost poklonio sam ga inače bi bio baš jak hipster kad bi ga odvrnuo u bašti nekog kafića. 

Link to comment
41 minutes ago, Luther said:

 

Što se tiče boldovanog, posedovao sam svojevremeno ovo tj. baš ovaj model.

 

C'era una volta il mangiadischi" - OSTERIA TRE NODI

 

Tzv. Mangiadischi, gutač ploča, radio je na baterije, ploče 45', zvuk kao iz metalne kante. Nažalost poklonio sam ga inače bi bio baš jak hipster kad bi ga odvrnuo u bašti nekog kafića. 

Ja odavno zezam suprugu da cu da uzmem jedan prenosni da imamo kada idemo na izlet ili da slusamo u kolima. Sad si mi dao ideju da sprdnju podignem na jedan visi nivo. :)

Link to comment
16 hours ago, cartman said:

Bojim se da ti sa ovim gramofonom ne mozes da dobijes ono sto ti u ovom trenutku nude streaming servisi. Jednostavno ovakav tip gramofona je vrlo vrlo ogranicen kada je u pitanju kvalitet zvuka.

Mislim da cak ni sa nekim phono pretpojacalom ne mozes apsolutno nista da uradis jer ne mozes iz njega da pustis "suv" tj nepojacan signal (da premostis njegovo ugradjeno pretpojacalo)

Najbolja varijanta bi bila da odneses gramofon kod nekog ko ima pojacalo sa phono ulazom pa vidis da li to radi i kako zvuci.

 

Ono sto bi mene posebno brinulo je to sto nemam pojma kakva je igla fabricki na njemu, ne postoji mogucnost podesavanja gazne sile sto u teoriji moze da dovede i do toga da cesto slusane ploce budu "istrosene" pre vremena.

 

Svestan sam da zvucim kao hi-fi snob (sto najvise mrzim) ali mi ovo izgleda kao jedan hipsterski gramofon koji ces ako zaista volis zvuk ploca brzo prerasti i razmisljati o kupovini novog... a onda ulazis u vrtlog audiofilije i onda ti nema spasa :)

Pa da, jasno mi je da je gramofon slabijeg kvaliteta, samo me je zanimalo da li bih tim pretpojacalom dobio nesto ili ne.

 

Ovako, sacekacu jos malo, pa onda da trazim novi gramofon.

Link to comment

Na žalost, to samo nosi ime "gramofon", ali sa naprednim gramofonima nema ništa zajedničko.
Dovoljno samo da ti ogadi analogni zvuk. Nema pomoći kad je izvor siromašan zvukom, ne isplati se probati ništa.



Link to comment
  • 5 weeks later...

jes da pada sneg ali sace leto :) pripremio sam terasu za ugodjaj, tu ionako provodim dosta vremena. izvadio iz garaze stari komp i monitor koji skupljaju prasinu godinama (XP!!!),wi fi antenica,kupio za 30 e zacudjujuce solidne zvucnike za tu cenu i sve radi odlicno. sluzice za strimovanje YT, internet radija i stotine GB mp3 fajlova. jos ostalo da napunim stari fizider pivom :sleep:

VwkyPA9.jpg

  • +1 1
Link to comment

Razmišljam da pazarim "A/V risiver" koje se cifre tu kreću?
Naravno više sam zainteresovan za "donju granicu" zna da "gornja granica" može biti realno beskonačna. [emoji16]

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
2 hours ago, Haralampije said:

jes da pada sneg ali sace leto :) pripremio sam terasu za ugodjaj, tu ionako provodim dosta vremena. izvadio iz garaze stari komp i monitor koji skupljaju prasinu godinama (XP!!!),wi fi antenica,kupio za 30 e zacudjujuce solidne zvucnike za tu cenu i sve radi odlicno. sluzice za strimovanje YT, internet radija i stotine GB mp3 fajlova. jos ostalo da napunim stari fizider pivom :sleep:

VwkyPA9.jpg

 

 

Imao sam nekad davno (početkom devedesetih) istu takvu Filipsovu liniju, samo  i sa CD playerom. Nažalost, crklo pre dvadesetak godina...

Link to comment
5 minutes ago, Jeremija said:

 

 

Imao sam nekad davno (početkom devedesetih) istu takvu Filipsovu liniju, samo  i sa CD playerom. Nažalost, crklo pre dvadesetak godina...

Ovu sam kupio 91., radi i dalje 

Link to comment
5 minutes ago, Indy said:

Ne znam kakve su tamo cene, ali ovo izgleda opasno dobro za male pare (prosto ne znam kako uspevaju da naprave sve to za cca 300 US baka)...

 

https://tekverge.com/yamaha-rx-v385-review/


ja imam baš taj već par godina, u stvari 485 model, više sam nego zadovoljan, priključen je optikom na tv, netflix i filmovi samo gruvaju na 5.1 zvučnike, osim toga aplikacija na telefonu pilotira net radio, Spotify i šta već treba… ma uživancija

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...