Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

y4my4r-Z8lLxUWfYzLauTsCGEWY2BxQeqUfNR6l9

 

Ovo je moja silver kutijica u drvetu, ali bez suvišnih svetlećih elemenata.

Kutija je kompaktnih dimenzija, širine manje od 30 cm i dubine manje od 20 cm. Ovde se vidi sa svih strana.

Originalno, to je stereo pojačalo sa germanijumskim tranzistorima u izlazu , staro oko 60 godina, možda i više. Germanijumski tranzistori koristili su se kratko vreme pre nego što su izdominirali silicijumski, a oko njih i njihovog (toplijeg) zvuka postoji fetiš, kao i oko bilo čega drugog u hi-fi.

Godinama unazad ga koristim samo kao kutiju u koju je smešten Passov bafer B1. Originalno pojačalo je ispravno i samo je izvađeno iz kutije. Tonske kontrole nisu implementirane, kao ni balans,a koristim samo selektor ulaza (levo) sa dve pozicije i potenciometar za glasnoću (originalni zamenjen ALPSom). Takođe, konektori naz zadnjoj strani kutije zamenjeni su sa RCA.

Link to comment

da, problem je sto je prakticno nemoguce naci Ge tranzistore danas a tesko ih je zameniti Si trandjama bez velikih prepravki.

cak mislim da se secam i oznaka izlaznih Ge tranzistora, bilo je nesto kao AD167 i AD168 kao komplementarni.

 

Link to comment
1 minute ago, 3opge said:

da, problem je sto je prakticno nemoguce naci Ge tranzistore danas a tesko ih je zameniti Si trandjama bez velikih prepravki.

cak mislim da se secam i oznaka izlaznih Ge tranzistora, bilo je nesto kao AD167 i AD168 kao komplementarni.

 

 

Bravo! :)

Ove oznake pamtim čak i ja kao laik, ali zato što sam se kretao u društvu u kojem se o njima govorilo. Mogu i danas da se pronađu tranzistori, ređi su naravno.

Link to comment
13 hours ago, 3opge said:

$90. 

kupio od lokalnog tipa koji ima pune dve garaze razne retro opreme ukljucujuci takvu exoticu kao sto je Phase Linear 400 i McIntosh

 

 

Auuu, kakav retro fleš, Phase Linear u kavezu ispod DJ kabine u KST-u :) :) 

Link to comment
Sonos zvuči dobro, ali ako ga imate pazite se "recycle" moda... Firma ima vrlo distopijsku politiku, izgleda. I "planiranu zastarelost".
 
   
 
Čekaj ti to doneseš kod servisera i on to "blokira" i da ti vaučer za novi model?



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Ne znam ništa za vaučer... Sam se blokira (ako je u recycle modu), ne da se blokira, nego se samoubije. (Pritom pojačalo i zvučnici unutra su bez greške... Oni to nešto rade sa Sonos servera, ne razumem baš najjasnije šta.)

Link to comment
Ne znam ništa za vaučer... Sam se blokira (ako je u recycle modu), ne da se blokira, nego se samoubije. (Pritom pojačalo i zvučnici unutra su bez greške... Oni to nešto rade sa Sonos servera, ne razumem baš najjasnije šta.)
This is part of Sonos' "Trade Up" program, which gives customers a discount on new devices bought from Sonos.

Putting a fully functional device in recycle mode starts an irreversible 21-day countdown, after which it's rendered permanently useless. https://t.co/ztj8UKyM6S



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Imajući u vidu godište, verovatno da elektrolitski kondenzatori treba da se zamene (svi, ili barem neki od njih)... To najčešće crkava. (U gorem slučaju, neki od tranzistora...) Nadam se da ćeš uspeti da ga popraviš, lepotan je to.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...