Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

2 minutes ago, Mil@n said:

 Ne znam kako bih... Ima li neku tutorijal? Kontam da ima na youtube? Evo odoh.. 

Razbucaš sve, očistiš...i posle sve lepo vratiš kako je bilo. Šalim se, nebi trebalo da je neki veliki stres doći do sočiva.

Link to comment
11 minutes ago, Mil@n said:

Ajde kad ste već aktivni...

 

Kupio sam cd plejer DENON DCD 720AE. Prodavac kaže star 2 godine, stvarno nema tačke.

Problem je što mi je preskakalo par diskova od kojih to ne bi očekivao... I izdvojim ja tako 3 komada, odem kod burazera pustim na technics-u SLPG590 starom 20 godina i radi sve ok.

Sad, malo mi je čudno.. Isto tako sam kupio 50 polovnih diskova od nekog lika sa kp , 4, 5 je preskakalo ali su stvarno dosta izgrebani... Pa se tu nisam toliko zabrinuo...


Šta mislite, servis? Laser? Kakva su tu iskustva? Ipak ej plejer "mlad".

 

Makar i bila skuplja opcija, da li si proverio koji su ovlašćeni serviseri za Denon?

Prema opisu sumnjam da će čišćenje pomoći, pre će biti da treba podešavati struju lasera, ako ne i menjati ga. Starost plejera ne mora da znači ništa, pogotovo ne danas sa kineskim mehanizmima lošeg kvaliteta (generalno, ne mislim na Denon posebno).

 

Na HiFi forumima je bio nik Goxy koga bih ti preporučio, ali ne znam da li je više aktivan i da li je možda menjao nik.

Link to comment
3 minutes ago, Barti66 said:

Svojevremeno hteo da ubacim AT 440...Gde je DL 110 u odnosu na nju ako si poredio a vrv jesi ili bar znaš o čemu pričam?

 

AT440 je meni bila potpuno neprivlačna zvučnica.

Na AT440 se masa ložila zbog FL vrha igle koji se za taj novac nigde nije mogao dobiti (naravno, sada više ne može ni kod AT). Zauzvrat AT kontrola kvaliteta je izgleda zaista bila problematična, pa su kantileveri uglavnom dolazili zakrivljeni. Drugi problem sa AT440, a oba je i to ne na jednom primerku zvučnice potvrdio moj drugar koji ima živaca da se bavi beskonačnim podešavanjima, merenjima, posmatranjem pod mikroskopom i slično, je opterećenje - ona sa standardnim 47 kOma radi sipljivo i tanko sa izrazito izraženim rezonantnim pikom u čujnom opsegu.

 

Sa DL110 bi dobio MC kvalitet zvuka, tonski ispravan, dinamičan i detaljan, po umerenoj ceni, a obzirom da je HO i bez dodatnog ulaganja u MC stepen. U odnosu na 2m Red (korektna zvučnica za novac) zadržao bi sve njene dobre strane podignute na viši nivo i još onaj organski kvalitet reprodukcije, koji je teško opisati.

 

Ulaganje nije malo, ali je uporedivo sa ulaganjem u phono preamp (+ se igla troši). Zbog toga je i bio moj inicijalni predlog da probaš sa jednim provereno dobrim komercijalnim proizvodom sa umerenom cenom kakv je CA phono preamp, utvrdiš kolika je i da li ima razlike u odnosu na Rotel, pa tako opredeliš svoja buduća ulaganja.

 

Link to comment

U odnosu na Rotel je sigurno korak napred ako ne i više od toga, ipak je Rotel integrisan. Svojevremeno sam i Regu merkao, nesećam se oznake preampa ali odustah i ostadoh na Rotelu. Sad me opet svrbi džep na tu temu :whistle:

Link to comment

pazi ovo:

"Designing a great sounding phono preamplifier is a challenge for most engineers. Jim has hit the ball out of the park with the bugle2 and at a budget price. It is not even broken in yet, but it equals the sound of my $4000 tube phono preamp. I have tried it in both my audio systems and it is the Divine."

Link to comment
11 hours ago, Mil@n said:

Ajde kad ste već aktivni...

 

Kupio sam cd plejer DENON DCD 720AE. Prodavac kaže star 2 godine, stvarno nema tačke.

Problem je što mi je preskakalo par diskova od kojih to ne bi očekivao... I izdvojim ja tako 3 komada, odem kod burazera pustim na technics-u SLPG590 starom 20 godina i radi sve ok.

Sad, malo mi je čudno.. Isto tako sam kupio 50 polovnih diskova od nekog lika sa kp , 4, 5 je preskakalo ali su stvarno dosta izgrebani... Pa se tu nisam toliko zabrinuo...


Šta mislite, servis? Laser? Kakva su tu iskustva? Ipak ej plejer "mlad".

 

11 hours ago, Ras said:

 

Makar i bila skuplja opcija, da li si proverio koji su ovlašćeni serviseri za Denon?

Prema opisu sumnjam da će čišćenje pomoći, pre će biti da treba podešavati struju lasera, ako ne i menjati ga. Starost plejera ne mora da znači ništa, pogotovo ne danas sa kineskim mehanizmima lošeg kvaliteta (generalno, ne mislim na Denon posebno).

 

Na HiFi forumima je bio nik Goxy koga bih ti preporučio, ali ne znam da li je više aktivan i da li je možda menjao nik.

 

Dopuna.

 

Zaboravio sam na člana giZ_Mo

Zna puno, potrebno je samo da kliknete!

 

Vidim po spiskovima transporta uz tvoj plejer više različitih modela koji su upotrebljavani u različitim serijama, ili se prosto radi o ekvivalentnim modelima drugih proizvođača. Onaj Sanyo mi je poznat, lako je nabavljiv i jeftin. Ostala dva su mi nepoznata.

Edited by Ras
Link to comment
On 17.12.2019. at 22:27, Mil@n said:

 

 

Kupio sam cd plejer DENON DCD 720AE. Prodavac kaže star 2 godine, stvarno nema tačke.
 

Imam ovaj CD player, star je isto oko 2 godine, super ocitava I reprodukuje discove, ali ponekad vratanca ne rade kako treba. Samo ponekad, kada pritisnem "open", krene I stane na pola puta. Isto tako "close", krene I stane na pola.  Onda pritisnem ponovo, I sve bude OK.

Doneo sam ga iz inostranstva,pa moguce da je preziveo traumu u transportu, neki zupcanik negde ne lezi kako treba. Ne desava se stalno, jos nije pocelo da me nervira...

Link to comment

Jeste lepotan… 

Ja pratim kupujem/prodajem, pojavi se nesto interesantno s'vremena na vreme...

U medjuvremenu slusam Yamaha analogni tuner,preko Marantz 6005 pojacala, sagramofonom  AKAI...

To je u jednoj sobi...;)

 

20191224_195950.jpg

Link to comment

samo strogo pre 1980 ;)

inace od skora sam poceo da pratim oglase za prodaju retro opreme, mogu da kazem da vlada prava pomama za receiverima iz 70ih.

najcenjeniji su Marantz, Tandberg, Sansui, Pioneer i Technics, kopa se po smecu milijunasa, tavanima i prevrce se po Goodwill prodavnicama.

dobro prolaze i ostale marke, traze se posebno "silver face" u drvenim kucistima, oni koji znaju da ih poprave cesto reaktiviraju VU metre stavljuci im LEdiode.  

 

Edited by 3opge
Link to comment

Super ti izgleda sprava i sve si dobro opisao. Ti si platio umerenu cenu, a ima par naprava koje su na glasu i dostižu cene od više stotina dolara.

 

Nekoliko opasnih resivera napravio je i Harman/Kardon, obično serija x30 (730, 430, 630, 33B i C), ali i sasvim dobri su i jeftiniji modeli označavani sa x20.

 

Evo jedne priče o HK 730 - ne znam koliko se sa fotografija vidi, ali uživo vrlo lep uređaj.

Edited by Ras
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...