Jump to content
yolo

Hi-Fi

Recommended Posts

Caligula

Fala Rene!

idem sad na automobile da te pitam nesto jos gluplje :blush:

Edited by Caligula

Frank Pembleton

Trebao bi mi neki CD player . Dakle samo pleyer, ne trebaju zvucnici pojacalo itd to imam.I ne treba neka azdaja, znaci neka budzet varijanta....

Ajde iskusni predlozite...

Ras

Kupovina polovnog cd plejera može biti problematična zbog nepoznatog stanja u kome se nalazi mehanizam/laser i zaista ne znam ko to može da garantuje? Standardne preporuke, pored cene, stepen očuvanosti, prisustvo daljinskog upravljača i da je uređaj od vlasnika.

Polovni plejer bih kupovao na sledeći način:

1. Na KP pretraži po firmi Denon, Sony, Mrantz, NAD, itd...., pa ako neki označimš kao potencijalno dobru kupovinu potraži koji model transporta koristi:

2.

Ovde

ili

Ovde

3. Proverio bih na e-bay dostupnost i cenu novog transporta.

Novi plejeri u budžet kategoriji su oko 250 evra. U Srbiji Marantz, Denon, Onkyo u Playeru, NAD, Yamaha, ... u 4audio, Cambridge Audio bio je u Audiophille, ali izgleda da ih više nemaju. Na tržištu su još i Pioneer plejeri koji su istovremeno i SACD, ali njih nikada nisam imao prilike da čujem. Možda nešto i preskačem...

Od svega novog iz ove klase izabrao bih Teac C7030. Jedan je nedavno nuđen (S/H) na KP za 100 evra, ali oglasa više nema.

3opge
Posted (edited)
5 hours ago, Frank Pembleton said:

Trebao bi mi neki CD player . Dakle samo pleyer, ne trebaju zvucnici pojacalo itd to imam.I ne treba neka azdaja, znaci neka budzet varijanta....

Ajde iskusni predlozite...

uzmi Panasonic, meni traje vec 20 godina, $50

31Aum1RtqKL._SX450_.jpg

Edited by 3opge

jms_uk
Posted (edited)

Ja imam Technics-ov [SL-PG490 kupljen polovan, godina proizvodnje 1998] - odlicno radi.

technics_sl-pg490_cd_player.jpg

Edited by jms_uk

cartman

neka preporuka za pojacalo + par zvucnika?

slusanje u sobi...ne previse glasno...iskljucivo gramofon

budzet do 250E

Time Crisis

^^Polovno pretpostavljam?

Ras

Na brzinu, predlog:

Denon PMA700, nešto novije produkcije (naslednik 710, aktuelan 720). Ima gramofonski ulaz. Na KP aktuelna 2 kom, silver i crni.

Izbor zvučnika je vrlo širok, od straih do nijih, napiši preference, da ne nagađamo.

Neki predlozi:

Klasičan izbor za mali zvučnik bio bi Tannoy M2, koji nažalost drži relativno visoku cenu (model je iz devedesetih prošlog veka) - 160€ na KP imaš dva komada.

Dobar izbor bi mogao da bude neki od Monitor Audio Bronze i to Bronze 2, pre nego 1 - ukoliko ih pronađeš.

Ako ispregovaraš oko cene za pojačalo možda ti ni novi zvučnik poput ovog MA nije van domašaja: https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Zvucnici/Monitor-Audio-100-PAR-Snizenje-71398039-oglas.htm

Možda bi ti JBL Arena bio odgovarajući zvučnik?

model 120 nov

model 130 s/h

zmanic
1 hour ago, cartman said:

neka preporuka za pojacalo + par zvucnika?

slusanje u sobi...ne previse glasno...iskljucivo gramofon

budzet do 250E

a) "meko" pojačalo: NAD ili Marantz, do 50W i "tvrđi"zvučnici: Mordaunt-Short , Magnat Bull do 100W, ili....

b) "tvrđe" pojačalo: Kenwood, H.Kardon, Yamaha...,  do nekih 90W i osetljiviji manji zvučnici KEF, Tanoy, MA, stariji B&W ... 

cartman
12 minutes ago, zmanic said:

a) "meko" pojačalo: NAD ili Marantz, do 50W i "tvrđi"zvučnici: Mordaunt-Short , Magnat Bull do 100W, ili....

b) "tvrđe" pojačalo: Kenwood, H.Kardon, Yamaha...,  do nekih 90W i osetljiviji manji zvučnici KEF, Tanoy, MA, stariji B&W ... 

hvala :)

Marantz mi je nekako i bio prvi izbor ali mi ovo mnogo olaksava dalju potragu.

zmanic

Marantz pojačala su zahtevnija za održavanje, ranije stradaju elektroliti.

Imam pa je to neko lično iskustvo u zadnjih 20 godina sa par komada.

Sada bi pre pazario NAD za iste pare i iste snage.

To sa starim pojačalima bez slušanja pre kupovine je velika kocka. 

Onako konfekcijski i neutralno sa Sony pojačalima sam imao najmanje tehničkih problema, ali mi se zvuk ne nije sviđao, lični problem.

cartman

Poslusacu sigurno pre kupovine zbog posla sam stalno po celoj jugoistocnoj Srbiji pa ce se vec naci vremena da se sve testira pre kupovine.

Nigde ne zurim ... lagano razgledam pa kad naleti nesto dobro...