Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

ovaj moj Behringer je $20 igracka, nisam bas zadovoljan ni dubinom scene niti odzivom tranzienata, moracu da probam sa necim boljim, recimo:

61u7c5XC2LL._AC_SL1500_.jpg

 

ovo deluje kao prilicno uredno uradjena plocica. 2 chipa, 2 elektrolita.   

do duse ovaj moj Bose je takodje teska, zastarela konfekcija, nesto sto se kupovalo 80ih u robnoj kuci deci za Bozic. 

Edited by 3opge
Link to comment
2 hours ago, 3opge said:

takodje otkrih da jos nemam funkcionalno uzemljenje, moracu da odsrafljujem stekere i izvedem to kako treba.

 

Pa jbga proveri zgradu prvo....

Link to comment
28 minutes ago, Frank Pembleton said:

Pa jbga proveri zgradu prvo....

nije zgrada, kuca, samo su neki stekeri uzemljeni a neki ne.

sve dok ne uzemljis sve kako treba gramofonsko pretpojacalo luduje.

 

Link to comment
10 minutes ago, 3opge said:

nije zgrada, kuca, samo su neki stekeri uzemljeni a neki ne.

sve dok ne uzemljis sve kako treba gramofonsko pretpojacalo luduje.

 

Aha mislio sam da si u zgradi pa tu ume svasta da bude...

Link to comment
  • 4 weeks later...

Upravo sam testirao Bugle2 koji sam napravio. 

bez ikakve kutije, uzemljeno samo za gramofon, nema apsolutno nikakvog suma sto je prosto neverovatno.

muzikalno je fenomenalno, prvi put cujem neke detalje koje nikada pre nisam cuo sa ploce, da ne govorim da Betovenov koncert za violinu pretvara u dozivljaj i to sa stare, odrpane ploce.

svaka cast Hagermanu

 

https://hagerman-audio-labs.myshopify.com/products/bugle2

Link to comment

pa najskuplja je od svega ta njegova stampana plocica posto covek ipak hoce da uzme bar neki dolar za svoj projekat.

delove sam narucivao od http://mouser.com i srafove http://www.mcmaster.com  kako je i preporucio, tj dao je kompletan spisak delova sa njihovim siframa.

ne bi trebalo sve skupa sa plasticnom kutijicom koju mozes i da zaobidjes ako imas bolju i malim chargerom od 3W, 24 V DC da te dodje vise od $80.

ja sam to sve cak prilicno traljavo i zalemio posto nisam bas najvestiji. samo pazi na polaritete elektrolita i diode i kako guras op-ampove u podnozja.

 

 

Link to comment

Nisam ni ja baš stručnjak, radio te stvari prilično davno i to na amaterskom nivou, ali ovo me zainteresovalo, pogotovu što sam dobio isključivo poz reakcije i to sa više strana.

Kakva je scena u odnosu na pređašnju?

Edited by Barti66
Link to comment

pazi jebiga ja imam momentalno sranje od pojacala. pricao sam ovde vec, neki prastari Bose sistem i sad gledam da bacim to i kupim neki retro receiver iz 70s, Tandberg, Marantz ili Sansui sa diskretnim komponentama. mom starom Arcamu A75 je crko function selector i nemam volje to da popravljam, bacicu ga verovatno na ebay za delove. 

cuje se definitivno razlika u definiciji i lepsi su tranzijenti, srednji spektar nije supalj i prazan ko sto sam imao sa $20 Behringer-om, neko je to pomenuo u reviewima tamo.

sigurno je da pretpojacalo ovakvog kvaliteta kosta bar 7-10 puta vise. ako imas dobro pojacalo i zvucnike cuces ono sto nisi pre nikada.

Edited by 3opge
Link to comment

Trenutno sam na preampu Rotel RC 1082 sa snagašem RB 1080 a sve to tera BW-e 683...izvor 1210 mk2, Ortofon 2M red glava....sve oem.

Nisam nezadovoljan ali bih probao da se malo odmaknem naročito po pitanju scene ali bez nekih većih ulaganja.

Link to comment
5 minutes ago, Barti66 said:

Trenutno sam na preampu Rotel RC 1082 sa snagašem RB 1080 a sve to tera BW-e 683...izvor 1210 mk2, Ortofon 2M red glava....sve oem.

 

Odličan je taj rotel, samo mislim da je serija 1094 bolji zbor, snagaš ti je možda malo slab, ali zato taj BW ubija... Da li si probao izvor u mk4 varijanti? Popravili su mnogo toga. Glava ti odlično ide u tu priču, tu nemam primedbi..

 

Spoiler

Serem naravno apsolutno nemam blage veze šta je čovek rekao pa sam morao da to demonstriram na ovaj način...

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...