Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

On 9.2.2019. at 12:37, Mil@n said:

Da. Preko "photo video" appa na tv-u se browsuje i pušta sve što je šerovano na kompu. 


Izvalio sam i bio radostan što mi TV podržava HDMI arc ali i tužan što isti ne transferuje hi ress audio formate, al biće dosta za početak.


Dajte neki predlog za 5.1 sistem za 300ak jura, manje više sam se odlučio za Harman Kardon koji navedoh al sad čitam da imaju gomilu problema sa vuferom.

 

z5500, ako ima negde da se nadje, pošto se više ne proizvodi.

Link to comment
On 9.2.2019. at 20:25, Mil@n said:

Upravo sam stigao kući sa Risiverom tako da on ostaje :) Hoću da uzmem i CD plejer i da nakačim još ponešto na njega...


@Ras U suštini, meni treba nešto što će da posreduje između risivera i kompa i da mi omogući da čitam sadržaj sa kompa, pre svega video, i da to nešto čita sve audio i video kodeke. Nemam iskustva sa tim media uređajima, znam samo da mi je servio savršeno radio posao. Možda postoji i još neki način da se to premosti a radi efikasno, samo meni ne pada na pamet...

Nisam uzeo taj harman 5.1, frka mi od tog vufera, tako da potraga traje...

 

A sad... Unboxing  :wub::wub:

Koliko si platio taj Denon?

Link to comment

Glupo pitanje jbg, ne razumem se: da li steti uredjaju ili susalicama ako koristim ove slusalice

 

10530789.jpg

 

... sa ovim uredjajem, plejerom:

 

2017-Newest-Original-Aigo-Z2-High-Qualit

 

... dakle da li ce nesto posle duzeg vremena da oslabi, pregori, trosi li se baterija brze i uopste da li je dobro stavljati velike slusalice na ovakav plejer?

Link to comment
  • 4 months later...

Trebao bi mi neki CD player . Dakle samo pleyer, ne trebaju zvucnici pojacalo itd to imam.I ne treba neka azdaja, znaci neka budzet varijanta....

Ajde iskusni predlozite...

Link to comment

Kupovina polovnog cd plejera može biti problematična zbog nepoznatog stanja u kome se nalazi mehanizam/laser i zaista ne znam ko to može da garantuje? Standardne preporuke, pored cene, stepen očuvanosti, prisustvo daljinskog upravljača i da je uređaj od vlasnika.

 

Polovni plejer bih kupovao na sledeći način:

 

1. Na KP pretraži po firmi Denon, Sony, Mrantz, NAD, itd...., pa ako neki označimš kao potencijalno dobru kupovinu potraži koji model transporta koristi:

 

2.

Ovde

 

ili

 

Ovde

 

3. Proverio bih na e-bay dostupnost i cenu novog transporta.

 

 

Novi plejeri u budžet kategoriji su oko 250 evra. U Srbiji Marantz, Denon, Onkyo u Playeru, NAD, Yamaha, ... u 4audio, Cambridge Audio bio je u Audiophille, ali izgleda da ih više nemaju. Na tržištu su još i Pioneer plejeri koji su istovremeno i SACD, ali njih nikada nisam imao prilike da čujem. Možda nešto i preskačem...

 

Od svega novog iz ove klase izabrao bih Teac C7030. Jedan je nedavno nuđen (S/H) na KP za 100 evra, ali oglasa više nema.

 

 

Link to comment
5 hours ago, Frank Pembleton said:

Trebao bi mi neki CD player . Dakle samo pleyer, ne trebaju zvucnici pojacalo itd to imam.I ne treba neka azdaja, znaci neka budzet varijanta....

Ajde iskusni predlozite...

uzmi Panasonic, meni traje vec 20 godina, $50

31Aum1RtqKL._SX450_.jpg

 

 

Edited by 3opge
Link to comment
  • 1 month later...

Na brzinu, predlog:

 

Denon PMA700, nešto novije produkcije (naslednik 710, aktuelan 720). Ima gramofonski ulaz. Na KP aktuelna 2 kom, silver i crni.

 

Izbor zvučnika je vrlo širok, od straih do nijih, napiši preference, da ne nagađamo.

Neki predlozi:

Klasičan izbor za mali zvučnik bio bi Tannoy M2, koji nažalost drži relativno visoku cenu (model je iz devedesetih prošlog veka) - 160€ na KP imaš dva komada.

Dobar izbor bi mogao da bude neki od Monitor Audio Bronze i to Bronze 2, pre nego 1 - ukoliko ih pronađeš.

Ako ispregovaraš oko cene za pojačalo možda ti ni novi zvučnik poput ovog MA nije van domašaja: https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Zvucnici/Monitor-Audio-100-PAR-Snizenje-71398039-oglas.htm

 

Možda bi ti JBL Arena bio odgovarajući zvučnik?

model 120 nov

model 130 s/h

 

 

Link to comment
1 hour ago, cartman said:

neka preporuka za pojacalo + par zvucnika?

slusanje u sobi...ne previse glasno...iskljucivo gramofon

budzet do 250E

 

a) "meko" pojačalo: NAD ili Marantz, do 50W i "tvrđi"zvučnici: Mordaunt-Short , Magnat Bull do 100W, ili....

 

b) "tvrđe" pojačalo: Kenwood, H.Kardon, Yamaha...,  do nekih 90W i osetljiviji manji zvučnici KEF, Tanoy, MA, stariji B&W ... 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...