Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

27 minutes ago, ajgor said:

Sandiskov Sansa ClipZip plejer mi ubrzano crkava, razmišljam o zameni. Nije lako naći nešto slično što bez muke dobro pušta FLAC a da ne košta boga oca. Fiio je poskup, ali možda vredi razmisliti. Je li neko slušao to sokoćalo?

Nisam taj drugi slušao, ali imao sam SansaClipZip, verovatno mi je i sad negde po fijokama...

Jel te FLAC datoteke slušaš "normalno" sećam se da je za njega bio neki sw/fw da se implementira pa se imaju dodatne opcije...

Link to comment
26 minutes ago, Frank Pembleton said:

Nisam taj drugi slušao, ali imao sam SansaClipZip, verovatno mi je i sad negde po fijokama...

Jel te FLAC datoteke slušaš "normalno" sećam se da je za njega bio neki sw/fw da se implementira pa se imaju dodatne opcije...

 

Neposredno podržan FLAC, mada postoji "budženi" Rockboxov firmware (https://marginnotes2.wordpress.com/2013/12/03/rockbox-rescued-my-sansa-clip-zip/), nisam ga instalirao. Ona "gluplja" Sansa Clip Sport mi je delimično od pomoći jer takođe šiba FLAC bez prepravki, ali je interfejs baš tupav.

Link to comment

Zanima me jedna stvar. Gledam filmove preko servia, na smart tv-u. Ako kupim neki 5.1 sistem + neko pojačalo, da li ću moći da povežem tv i risiver tako da risiver čita 5.1 zvuk tamo u fajlovima koji ga imaju?

Link to comment
19 hours ago, Frank Pembleton said:

Moja je ova

 

71+7ES9FDBL._SX425_.jpg

 

To je ClipZip, ima na vrhu metalno dugmence za pali/gasi. Kupio po preporuci расејаног, apsolutno oduševljen. Šta više, bez gunđanja preuzima muziku i sa PC i Maca, samo ubodeš USB kablić i prebacuješ. Naravno, zlikovci više ne prave ovo sokoćalo. Pogledaj www.rockbox.org, možda vredi ubaciti taj firmware.

Link to comment
1 hour ago, Mil@n said:

 

Kako, preko čega? Kog tipa konekcije?

 

Pretpostavljam da TV u ovom slučaju treba da risiveru na dekodiranje prosledi digitalni audio signal, pa se nameće optički, ili koaksijalni izlaz sa TV-a.

Link to comment
  • 3 weeks later...
On 23.1.2019. at 15:14, Ras said:

 

Pretpostavljam da TV u ovom slučaju treba da risiveru na dekodiranje prosledi digitalni audio signal, pa se nameće optički, ili koaksijalni izlaz sa TV-a.

 

On 23.1.2019. at 15:43, renne said:

Tako je

 

Neće da može, tj na hi fi forumu kažu da optički ne može da šalje lossless formate tipa DTS HD Master Audio i Dolby True HD.

A pošto su oni tamo profesionaci verovatno smoreni od mojih noob-ovskih pitanja pa slabo pomažu, da pitam i ovde neke stvari, tek uplivavam u ove vode.

Elem, odlučio sam se za AV risiver Denon AVR-X1500H. Podržava sve živo i mrtvo i bilo mi bitno da podržava dolby atmos i DTS:X i da budem miran na duže staze. A i naleteo sam na nov za osetno manje pare nego što se kreće po netu.

Ostaju mi 5.1 zvučnici do nekih 300, 350 eura i imam i tu neke opcije, ali nisam odlučio, sve vuče na Harman Kardon HKTS 16. 

Ono što me zanima... 

Imajući u vidu da sve gledam preko Servia koji me bogovski služi  i volim ga, kako da šutnem svaki audio format na AVR? Da li ću morati da koristim neki media server? Ako da, kako to šljaka, oni preko mreže pristupaju šerovanom sadržaju na hard disku? Ako je to slučaj, zanima me koji su ponajbolji u klasi, želeo bih da uzmem nešto što čita i podržava sve živo i mrtvo, naravno, ako već moram da uzimam dodazti hardware :)

Edited by Mil@n
Link to comment

Da. Preko "photo video" appa na tv-u se browsuje i pušta sve što je šerovano na kompu. 


Izvalio sam i bio radostan što mi TV podržava HDMI arc ali i tužan što isti ne transferuje hi ress audio formate, al biće dosta za početak.


Dajte neki predlog za 5.1 sistem za 300ak jura, manje više sam se odlučio za Harman Kardon koji navedoh al sad čitam da imaju gomilu problema sa vuferom.

Link to comment

Koncept u kome kupuješ risiver (taj Denon, ili bilo koji sličan) da bi zadržao funkcionalnost Servia na smart TV-u nije dobar: dupliraš funkcionalnosti, ograničavaš kvalitet i trošiš pare.

 

Sistem bi mogao da bude koncipiran ovako:

 

-izvor je tvoj kompjuter koji šalje signal na - AV risiver, a ovaj obavlja sav posao procesuiranja i prosleđuje sliku na ekran, a zvuk na zvučnike.

U ovoj konfiguraciji su ekran i zvučnici glupi uređaji.

 

Za tebe je ključno da odabereš na koji način ćeš sa računara poslati sognal na AV risiver.

Pretpostavljam da je HDMI veza ona koja pruža punu funkcionalnost.

Ukoliko insistiraš na bežičnoj vezi, moraš da proučiš specifikacije softvera na strani računara i specifikacije risivera sa druge strane da vidiš čime si eventualno ograničen!

 

 

Link to comment

Upravo sam stigao kući sa Risiverom tako da on ostaje :) Hoću da uzmem i CD plejer i da nakačim još ponešto na njega...


@Ras U suštini, meni treba nešto što će da posreduje između risivera i kompa i da mi omogući da čitam sadržaj sa kompa, pre svega video, i da to nešto čita sve audio i video kodeke. Nemam iskustva sa tim media uređajima, znam samo da mi je servio savršeno radio posao. Možda postoji i još neki način da se to premosti a radi efikasno, samo meni ne pada na pamet...

Nisam uzeo taj harman 5.1, frka mi od tog vufera, tako da potraga traje...

 

A sad... Unboxing  :wub::wub:

Edited by Mil@n
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...