Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

Neće baš skoro... Čudan je ovaj amazon Australija, nudi samo jedan način dostave (i taj traje koliko traje.) Ali, nema veze, barem je jeftino.

Link to comment
3 hours ago, Ras said:

Ova vrsta zvučnika je napravljena za slušanje iz blizine i postavljanje na radnu površinu. U tim uslovima bi snažniji (glasniji) bas odziv bio smetnja. Takođe, postavljanjem na radnu površinu bas odziv ima benefita (pojačava se) zbog prve refleksije. Iz tog razloga bi zvučali još tanje ako se postave na stalke u slobodan prostor.

Dodavanje sabvufera je poželjno ako se menja pozicija slušaoca: kada ustaneš od stola i pre nego odeš u kuhinju da razvlačiš kore, ili se zavališ na sofu da piješ kafu uključiš sab.

e to! :D:evilsmile: taj talenat mozda teoretski i posedujem ali volja me precesto izdaje. 

 

thx heaps, rase. obraticu paznju na polozaj zvucnika. (a i mozda padne neki s.o.s. oko sta i kako, pa vas znalce priupitam uskoro) 

 

Quote

Suba?

 

moze! :) pogotovo sto moze da posluzi kao tribute:

Spoiler

 

 

Link to comment

Vodite racuna da postoje dva tipa veze (tacnije sinhronizacije) za audio preko USB-a: adaptivni i asinhroni. Asinhroni usb bi trebalo da obezbedi najkvatiteniji zvik (bolji i od optickog i od koaksijalnog kabla, ali to ne mora da bude pravilo - dosta zavisi i od elektronike na dac-u). Macovi vec duze vreme (bar desetak godina) podrzavaju asinhroni mod, tako da bi trebalo voditi racuna samo o tome da ga podrzava i dac, u protivnom ce se automatski prebaciti na adaptivni mod. Za PC ne znam, pretpostavljam da Win10 po defaultu podrzava async-mod, ako ga podrzava usb drajver (hardverski) na racunaru i dac.

 

Audiofili takodje vole da se iz racunara na dac prenose sirovi (raw) audio podaci - znaci bez digatalnog procesiranja na racunaru (osim eventualnog up-samplinga, koji verovatno ima smisla samo za async usb prenos). Ja nesto nisam cuo razliku, tako da koristim cist iTunes (bez "raw" plugina).

Link to comment

To su već stvari za koje sumnjam da se mogu čuti, u stvari ja ih sigurno ne mogu čuti. Često se radi o merenjima koje može da registruje samo specijalna oprema, koja je poenta toga? Zato i nisam audiofil, već muzikofil. Dokle god je nešto u okviru onoga što mi je dobro poznato još iz mladosti (DIN standard za Hi-Fi), to je meni više nego zadovoljavajuće. (Ja sam se zadnjih strana na ovoj temi postavio tako da pitam pitanja, ali ja sam sam pravio audio uređaje pre cca 30 godina... nije da baš da mi sve iz temelja treba objašnjavati, ali volim da vidim i šta drugi misle i savetuju. Uostalom, forum je krcat ljudima neverovatnog kapaciteta.)

 

Za analogni tj. "phones" audio izlaz iz laptopa sam prilično siguran da ne podleže DIN standardu, zato mislim da je opcija digitalnog izlaza superiorna (na bilo koji od pomenutih načina).

Link to comment

@Indy taj DIN standard je prilično tolerantan i nije baš neka garancija kvaliteta :)

Sreća, te ga najveći broj audio uređaja bez problema nadmašuje.

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

900_20180519_200339.jpg

 

Evo ga ceo setap. Uglavnom se vrti Spotify (na ThinkPadu T400 sa Linux Mintom, koji kontrolisem kroz remote desktop sa mog osnovnog laptopa, ThinkPada T430 sa Win10.) Spotify (high quality stream) ide kroz koaksijalni SPDIF na ovu prinovu FX-Audio DAC; na to su prikacene i slusalice (kabl je bas dugacak;)) a audio izlaz ide na moj stari Technics stub/zvucnike.) 

 

Zvuk je primetno bolji, posebno su nize frekvencije preciznije i snaznije (i na zvucnicima i na slusalicama). Cak i gdja Indy je primetila da je zvuk bolji, a ona obicno za to ne mari. FX-Audio takodje ima i opticki digitalni ulaz (ja imam Sony DVD plejer sa optickim izlazom, samo mi fali kabl, ali nabavicu.)

 

Ovo je link za FX Audio (na australijskom amazonu) ako nekoga zanima... Za te pare, prosto je neverovatno sta se dobije (toliko cesto treba za adaptere i kablove).

Link to comment
  • 5 weeks later...

Pronasao sopstveno pitanje, Ljakse odgovorio. Ali ako neko ima jos neku adresu, neka ostavi slobodno, jer PAL servis ne prima nista do polovine sledeceg meseca

Edited by Caligula
Link to comment
  • 4 weeks later...

Treba mi preporuka za usb zvučnik, crko mi 3.5 izlaz na laptopu a i svakako mi treba nešto tog tipa, malo jače, prenosivo, blutut. I preporuka ko valja jeftino. 

Link to comment

Pazario Sonos One.
Više nego zadovoljan kako svira, jasno i glasno. Solidna kontrola sa telefona ali veoma je glupo što ne može da emituje sav zvuk sa kompa. Doduše može uz dodatni setup koji ću da uradim kad nađem vremena ovih dana.

Link to comment
On 16.7.2018. at 16:29, maheem said:

Pazario Sonos One.
Više nego zadovoljan kako svira, jasno i glasno. Solidna kontrola sa telefona ali veoma je glupo što ne može da emituje sav zvuk sa kompa. Doduše može uz dodatni setup koji ću da uradim kad nađem vremena ovih dana.

Nisam još uvek uradio taj setup al sam ga povezao sa Alexom pa imam neki ograničeni voice control koji malo brljavi - kada joj zadaš radio stanicu nekada je ne pusti, prepozna je i potvrdi ali je ne pusti. U toj ograničenoj kontroli ne radi simpatični Drop In i baš je sranje ako to Sonos ne reši nekako jer Amazon mu korišćenje te funkcije neće dozvoliti.

Povezao Mixcloud, Youtube pušta preko airplaya, Deezer i Spotify povezao mada ih do sada nisam koristio. Danas ću probati da li BBCjev iplayer šljaka.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...