Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

1 hour ago, Ras said:

Indy, razlika između lossless i lossy formata je nebo i zemlja i vrlo lako uočljiva. Ne znam kakve to veze ima sa godinama, osim ako ne misliš na prorodno opadanje osetljivosti na najviše frekvencije (što opet može biti individualno)? 

 

Dobro, ja verujem da ti to misliš, međutim ne postoje studije (verifikovane) koje bi to potvrdile. Nedavno je čak po netu kružio neki test gde praktično niko nije mogao da nabode šta je flac vs 320kbps. (128 kbps naravno lako prepoznaje skoro svako.) Postoje individue sa "zlatnim ušima" koji - pored ušiju - imaju jako puno iskustva i znaju tačno na šta da obrate pažnju, i oni jesu u stanju da pokupe razlike koje promiču velikoj većini (u kojoj se sigurno i ja nalazim).

 

Svako preko godina (koje ima nas ovde većina) slabije čuje nego kad je bio mlad. Tu nema izuzetaka, bez obzira što postoje varijacije između individua.

Link to comment
12 hours ago, ToniAdams said:

E, najpre hvala svima.

Naravno da je ideja sa blututom da bude samo dodatna opcija.

Budući da sam poludigitalni polunomad, mislio sam uzeti par solidnih ne prevelikih aktivnih zvučnika kako bih olakšao situacije prilikom selidbi. 

Dakle da pojednostavim, šta biste uzeli za recimo nekakvih par stotina do evra, aj da kazem do 500-600? Komotno mogu i 2sistemci, kapiram da mi ne treba više od 40 sati ukupno. 

Puštao bih sa nekog pristojnog mp3 plejera, imam već gomilu stvari u flac formatu, cedeji ne dolaze zasad u obzir, o vinilu da ne pričam.  

 

i meni je trebalo nesto kompaktno i portabl-frendli. preporucili mi audioengine hd3 i za moje potrebe i (nevelike) dimenzije prostora gde cu da ih postavim uskoro, sasvim solidno. malecki su ali vrlo solidnog zvuka. 

 

 

Link to comment

Retko kada mogu cuti razliku izmedju flaca i 320kbps, zavisi od numera. Flac jeste sigurica da ces imati najbolji kvalitet al jede mnogo prostora tako da preferiram 320kbps

Link to comment
17 minutes ago, roksi said:

 

i meni je trebalo nesto kompaktno i portabl-frendli. preporucili mi audioengine hd3 i za moje potrebe i (nevelike) dimenzije prostora gde cu da ih postavim uskoro, sasvim solidno. malecki su ali vrlo solidnog zvuka. 

 

 

 

Malo prostora može biti problem i za gramofon. Gledao sam neke lepe drvene konzole (samo što mora da se buši zid, al' nek ide depozit, đavo da ga nosi.)

 

ttshelf_1.jpg

 

S tim bih mogao da eventualno postavim gramofon van domena mačke, što je ipak nemoguće (trebalo bi na jedno 2.20m kad je moj macon u pitanju...)

 

 

 

 

Link to comment
50 minutes ago, Indy said:

 

Dobro, ja verujem da ti to misliš, međutim ne postoje studije (verifikovane) koje bi to potvrdile. 

 

Nije u pitanju mišljenje (ni moje, ni tvoje), niti trening, već prosta činjenica.

 

20 minutes ago, maheem said:

Retko kada mogu cuti razliku izmedju flaca i 320kbps, zavisi od numera. Flac jeste sigurica da ces imati najbolji kvalitet al jede mnogo prostora tako da preferiram 320kbps

 

Nije problem formata, već najverovatnije uređaja na kojem reprodukuješ, a može biti problem i verodostojnosti izvora. Ukoliko skineš flac sa torenta, vrlo je moguće da je to zapravo prepakovani mp3. Postoji softver koji ovo može da proveri.

Ne pridikujem, isto to radim, samo ukazujem.

 

Iskreno me čudi da i jedan i drugi govorite na ovaj način, obzirom da svakodnevno slušate mnogo muzike.

 

Indy, zidni nosač za gramofon je praktično i dobro rešenje.

 

Link to comment
8 minutes ago, Indy said:

 

Malo prostora može biti problem i za gramofon. Gledao sam neke lepe drvene konzole (samo što mora da se buši zid, al' nek ide depozit, đavo da ga nosi.)

 

ttshelf_1.jpg

 

istina. meni ce da zauzme glavno mesto pored namerno skrajnutog u nebitnost, maleckog tv-a.

 

Quote

S tim bih mogao da eventualno postavim gramofon van domena mačke, što je ipak nemoguće (trebalo bi na jedno 2.20m kad je moj macon u pitanju...)

 

zar postoji van domena macke?! :D ma di god da ga postavis, sluti na ovo:

 

Spoiler

 

 

Link to comment
7 minutes ago, Ras said:

 

Nije u pitanju mišljenje (ni moje, ni tvoje), niti trening, već prosta činjenica.

 

 

 

OK.

 

PS. Mislim da ću ipak staviti poklopac na gramofon, mačka nek vežba skrečovanje na nečemu drugom.

Link to comment
48 minutes ago, Ras said:

 

 

 

Nije problem formata, već najverovatnije uređaja na kojem reprodukuješ, a može biti problem i verodostojnosti izvora. Ukoliko skineš flac sa torenta, vrlo je moguće da je to zapravo prepakovani mp3. Postoji softver koji ovo može da proveri.

Ne pridikujem, isto to radim, samo ukazujem.

 

A naravno da pričam o proverenim izvorima. Dobijem prerealesed stvar od frenda u wavu i 320, pustimo je u studiju, na spektru se vidi razlika, na zvučniku je čujemo na momente u nekim vokalnim delovima. U klubu isti slučaj. Probali još traka, na nekim primetimo slične razlike a na nekim (slabije dinamike) apsolutno ništa. O elektronskoj muzici pričam. 

Meni to nije ni bitno, imam neke svoje norme koje zahtevam a one zavise od muzičkih pravaca. 

Link to comment

jbg, ja bih rekao da ima razlike, doduse morao bih isti materijal sa istog izvora da probam da uporedim.

mada vrv serem, i tako zasad slusam na 30 evra pc zvucnjacima.

ok, ja ne slusam elektr muziku (sem rejdioheda) :fantom:

Link to comment

Da se vratim na temu, da li neko slučajno ili namerno zna da li ovo valja... pošto mi ne izgleda naročito skupo (a u stvari i ne bih više...) Da li ko uopšte zna nešto o tim projectima... Ima li nešto bolje za slične pare (Audio Technica?)

 

PS. Ne treba mi nešto ultra-giga-mega-kvalitetno, samo da je dovoljno pristojno za povremenu plo-ča-no-yu ceremoniju.

project.JPG

Link to comment

Taj Project vredi tačno toliko koliko košta, za potrebe koje spominješ (povremeno da zavrtiš ploču) sasvim dovoljan.

Ako AT poput LP120 košta slično, pazario bih AT, ne zbog toga što će biti osetno kvalitetniji (reprodukcija), već je nešto lakši za rukovanje/ podešavanje: montaža i podešavanje zvučnice, a zatim i podešavanje ruke i antiskejtinga.

Takođe, proveri ako ti ikada zatreba 45 rpm na koji se način to ostvaruje kod ovog Projecta.

Dodatna prednost za AT bi mogla da bude lakoća nivelisanja (dovođenje u horizontalni položaj) ako su nogice sa zavrtnjima (ovo proveriti, nije mi poznato), Project ih nema.

Link to comment

E, hvala, 'ladno bih se zaleteo na ovaj onako napamet (malo mi lepši(tm))

 

 

EDIT. Dodatna prednost AT, dolazi sa antimačijim poklopcem - za Project ne bih rekao. 

Edited by Indy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...