Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

Odlicna tema. Imam laicko pitanje za strucnjake. Posto su kola otprilike jedino mesto gde muziku mogu da slusam odvrnutu do daske, obicno mi vrlo brzo stradaju zvucnici - ne znam koji je strucni termin, uglavnom, krce na basovima. Razmisljam da promenim generic zvucnike iz kola za neke bolje. U radnjama gde se isti prodaju, nude milion razlicitih konfiguracija i modela za koje nit znam kako funkcionisu, niti cemu sluze. Unapred zahvaljujem svakoj dobroj dusi na general sugestijama i preporukama.P.S. Mozda je ovo ipak pitanje za pdf "Automobili"

Link to comment
ne znam sta tacno bezicno, ali moze ovo sigurno...na laptopu eksterni hard (ne mora naravno eksterni) sa losslesom, odatle bezicno direkt na DAC, onda DAC zicano na pojacalo i dlaje zicano na zvucnike.dac ima display i daljinski kojim upravlja, bira sa compa itd.to je kapram prakticno bezicno, ovu instalaciju nema sta da diras, a laptop/comp nema veze gde su.
a pa to je nesto drugo, to je squeezeboxsqueezebox.jpgto je kombinacija wireless routera, DAC-a, internet radija i displaya. ima i daljinski, pizdarija!mogli ste ga vec videti u nizu filmova i serija:)squeezebox.jpgne svira lose, u rangu osrednjeg CD playera ali je ispod ovog gore. svakako nije za ultimativne aplikacije... ali kao sto rekoh u normalnom kucnom setupu radio posao.doduse ta firma koja pravi squeezebox (slim devices, kupio ih logitech pa ima da se kupi i u bgdu kako cujem) ima i nadrkanu verziju koja kosta x6, za "audiofile"... satro.
Link to comment
a pa to je nesto drugo, to je squeezeboxto je kombinacija wireless routera, DAC-a, internet radija i displaya. ima i daljinski, pizdarija!ne svira lose, u rangu osrednjeg CD playera ali je ispod ovog gore. svakako nije za ultimativne aplikacije... ali kao sto rekoh u normalnom kucnom setupu radio posao.doduse ta firma koja pravi squeezebox (slim devices, kupio ih logitech pa ima da se kupi i u bgdu kako cujem) ima i nadrkanu verziju koja kosta x6, za "audiofile"... satro.
mislim da squeezebox zvuci poznato i po secanju lici onako po velicini i izgledu... provericu. mada sam ja vise mislio da je to koncept, a ima raznih firmi.i ne vidim kao je to sustinski drugacije konceptualno od wireless dac-a?osim sto imas i taj two way communication da sa njega biras, sto jeste jebiga zgodno.mislim za komfor... ovo sve radi, imas celu kolekciju na daljinskom.a ispod kog cd playera gore, mog rotela?sta znam, ovj moj ortak je upravo rotela (nesto losijeg doduse) zamenio ovim i zadovoljan je.ja sam slusao i ok je skroz, al ne mogu direktno da poredim i zbog razlicitih zvucnika i zbog svega.mene generalno cela prica ne privlaci jer volim brate da uzmem cd sa police pa turim.
Link to comment
zna li neko gde je danas onaj baja Nestorovic, jedan od konstruktora Mc Intosha?
tamo gde je uvek bio, u americi. posle macintosha je napravio svoj brand, nestorovic labs i napravio jedne od najboljih zvucnika ikada, masivne multi-driver mrcine sa aktivnom skretnicom i odvojenim kabinetima za subove. mislim da do dana danasnjeg ova planeta nije videla puno boljih zvucnika, a takva im je bila i cena, u rangu 12-20.000 dolara za par, u zavisnosti od konfiguracije i velicine.koliko znam nesto toga ima i u srbiji. ako slucajno neko ima viska a treba mu cash, neka posalje PM:).nazalost, koliko sam cuo, mislim da je dosta bolestan.
Link to comment

evo par slika nestorovicevih zvucnikaovo je sistem jednog svajcarca koji je na glasu kao jedan od najboljih na svetu (titian). nestorovicevi zvucnici (lab 16), subwooferi su u pozadini. ovo inace nije standardna konfiguracija, ludak je stakovao po 2 zvucnika naopako jedan na drugi da bi dobio line source....Sys16Small.jpgSattlesmall.jpgovo je manji model, ref 5, takodje bombona:Nest5RefEps.jpgjedan ovakav je pre par meseci, doduse malo oklocan i sa sredjivanim drajverima otisao na US ebayu za svega 600 dolara. hteo sam da pucam sebi u koleno sto bi me prevoz do srbije i dazbine verovatno kostali jos 2x toliko...

Link to comment

da pomenemo 2 domaca foruma na kojima mozete da dobijete odgovore na razne audiofilske teme:"laksi"www.hifi-forumi.com"tezi"www.hificafe.netoba su vrlo prijatna mesta za boravak i vredna posete ako ste entuzijasta za hifu:)vredi pomenuti i odlican hrvatskiwww.audiofil.net

Link to comment
  • 3 weeks later...

da ne otvaram novi topic...jel ima neko preporuke za cd player do recimo 1000 evra? (1500 max, ako je bas bas neki zesci deal.)pojacalo musical fidelity, zvucnici ce se menjati tako da nije bitno (trenutno neki mordaunt-short). generalno toplina, ali dovoljno je pojaclo toplo da ni malo svetliji player ne moze da skodi (trenutno rotel rcd-02, menjam hitnije nego sto sam planirao jer se nesto sjebao). meni kao kanonicki izbor deluje arcam cd73, ali otvoren sam....arcam cd192 je dva puta skuplji... to mi je malo... al dobro, ta dva svakako mogu da cujem u istoj radnji pa cu videti.rega apollo? (planet je jebao kevu po meni, samo imam malo i praktican problem sa top loaderom zbog police/gramofona)nad 542?cyrus 6? (opet malo problem sa policom...)meni je moj rotel super, al sad ovi koji su opticaju kao nemaju neke recenzije... cambridge azur? oni jeftiniji modeli su meni nacisto traljvi, mada ih kao hvale, ali mozda poslusati neki ozbiljniji?neki audiolab, naim, creek? musical fidelity cini mi se ne nudi nista razumno.neka manja firma?mozda i neki marantz zapravo???unapred zahvalan.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...