Jump to content
IGNORED

Digitalni anđeo-žig zveri


batticuore

Recommended Posts

ne mogu da ostavim ovo svoje čedo od topika u ovako lošem stanju pred odlazak na spavanje. Dakle, melanholiče, ja ipak spavam :) ...a tebi evo tema za razmišljanje, domaći za sutra :) ...u filmu se pominju između ostalog i masoni, pa komunizam čiji je glavni idejni tvorac takođe nečastivi :wicked: , pa ujedinjene nacije gde po promisli te izvesne bizarne struje u spc treba da se ''zacari'' novi antihrist...nisam ja poverovala svim tim pokretnim slikama pred mojim očima, prvenstveno iz razloga što, npr o masonima uistinu baš i ne znam mnogo...niti sam sigurna da želim da znam...mene je samo to čipovanje zastrašilo, jer mi to stvarno zvuči kao pokušaj da se čovek do kraja robotizuje, dehumanizuje, obezliči, kako već...a tako postepeno i uništi... :ph34r: laku noć,batticuore-the beast

Link to comment
  • Replies 202
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • batticuore

    56

  • melankolic

    24

  • Buck Naked

    20

  • Dionysos

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eh i da, zaboravih.Ako bi ovo cipovanje zaista imalo neki 666 u sebi - ja se prvo javno javljam da moj ugrade ne u licnu kartu, nego zaista na celo!Djavo, smrt, zlo, super.

Link to comment
dehumanizuje
ako me nesto nervira, to su ove sezdesetosmaske praksisovske frazetine o "humanom" i "nehumanom". One po defaultu pretpostavljaju da "humano" (ljudsko) znaci nesto dobro, divno, duhovno, slobodno, krasno. I onda sve sto je suprotno tome, je "nehumano", "dehumanizujuce" itd. Pre ce biti da je obrnuto slucaj. Da je vodeca covecja karakteristika egoizam, kompetitivnost, telesnost, zajebi bliznjeg svog i tako to. Dehumanizacija je korak u dobrom pravcu! PS. Sto ne znaci da ja ne volim ljude, bas naprotiv, bas tako grozne kakvi jesu/jesmo.
Link to comment

Sam pocetak sa "svecima" Nikolajem i Justinom nam nagovestava da u filmu nece biti preskoceni ni masoni i ostali delovi te antihrist- koalicije.Ne znam samo sta si htela da postignes tim prepricavanjem?Nego, jel se ti stvarno plasis te "robotizacije" i "dehumanizacije"? Ako je zaista tako ozbiljna situacija, ne bih ti dalje narusavao mentalno i fizicko zdravlje. Vidim da si osetljiva dusa "srca neznog ko u srne" i "hrabrog ko u vuka" (tu si me dobila!).(mozda cu tu i tamo da intervenisem kad bas preteras s paranojom)

Edited by melankolic
Link to comment
ako me nesto nervira, to su ove sezdesetosmaske praksisovske frazetine o "humanom" i "nehumanom". One po defaultu pretpostavljaju da "humano" (ljudsko) znaci nesto dobro, divno, duhovno, slobodno, krasno. I onda sve sto je suprotno tome, je "nehumano", "dehumanizujuce" itd. Pre ce biti da je obrnuto slucaj. Da je vodeca covecja karakteristika egoizam, kompetitivnost, telesnost, zajebi bliznjeg svog i tako to. Dehumanizacija je korak u dobrom pravcu! PS. Sto ne znaci da ja ne volim ljude, bas naprotiv, bas tako grozne kakvi jesu/jesmo.
dobro jeste, i meni nešto smeta u toj reči ''humano'', mada ja pod istim ne podrazumevam ništa ''divno, krasno'', već prosto nešto prirodno, od Boga dato, zapravo ja zaluđena verujem da čovek poseduje i božansku i tu ljudsku, grehu sklonu prirodu...a ugrađivanjem čipa zasigurno bi izgubio delić? te svoje božanske prirode...a ovo što navodiš kao vodeće čovečije karakteristike - jel si ti pritajeni mason? :wicked: mislim jes da jako volim ex rock bend Gluecifer, al ne bih se klanjala luciferu...mada, sve nas on zezne ponekad, samo je pitanje ko dobija zadnji meč... :) najbolji ti je p.s. - bravo!!! pa to i jeste poenta ljubavi na zemlji, znači da si u duši ipak hrišćanin, lepo Bucki :) . Naime, Dostojevski ima baš tako neki citat, nešto kao: vrhunac ljubavi na zemlji je voleti čoveka i u grehu njegovom.... :heart:
Link to comment
najbolji ti je p.s. - bravo!!! pa to i jeste poenta ljubavi na zemlji, znači da si u duši ipak hrišćanin, lepo Bucki :) . Naime, Dostojevski ima baš tako neki citat, nešto kao: vrhunac ljubavi na zemlji je voleti čoveka i u grehu njegovom.... :heart:
care.
Link to comment

nu, ne bacajtsja anatemomdevojci trebaju takvi podviznici kao vi, lepi, nasmejani i pametni momci, pa osam krugova kroz gradda se smeje, nauci nesto novo, spozna radosti van okretanja brojanice a u devetom krugu svak svome jatukom chip kom dejlmeni chipendejl

Link to comment
znači da si u duši ipak hrišćanin, lepo Bucki
E, ajmo bez vredjanja. Cak se i ne zezam, zaista to smatram uvredljivim. A dusu nemam. A u "PS", ja, zapravo volim ljude onako fenomenoloski, vrlo detached. Realno i privatno, svi mi idu na zivce. Hteo sam na ostale stvari da repliciram ali to je toliko way beyond mog, sto kazu postmodernisti, diskursa da je prosto nesamerljivo sa tvojim. "od Boga (sic) dato", "grehu sklona priroda".. uopste ne operisem u tim kategorijama, ne znam odakle da pocnem osim da pitam odakle ti te gluposti?Edit: Mozda od crtaca? Ono kad se na ramenu pojave andjelcic i djavolcic? Vreme je da se odraste..I to mislim i u prenesenom smislu. Da se odraste od te primitivne i infantilne ideje da nas neko negde (nad)gleda, pazi na nas, da ima neki arbitar koji brine o kosmickoj pravdi i tako dalje. Edited by Buck Naked
Link to comment

upravo dobila ppp majicu ne bi li se u njoj osecala manje pravoslavno, a empej mi usput odrzao kratko predavanje na temu ''Boga nema" :D @ killiana - jel ovo kompliment? btw, zensko sam :D

Link to comment
E, ajmo bez vredjanja. Cak se i ne zezam, zaista to smatram uvredljivim. A dusu nemam. A u "PS", ja, zapravo volim ljude onako fenomenoloski, vrlo detached. Realno i privatno, svi mi idu na zivce. Hteo sam na ostale stvari da repliciram ali to je toliko way beyond mog, sto kazu postmodernisti, diskursa da je prosto nesamerljivo sa tvojim. "od Boga (sic) dato", "grehu sklona priroda".. uopste ne operisem u tim kategorijama, ne znam odakle da pocnem osim da pitam odakle ti te gluposti?
Izvini ako si se nasao uvredjen, mada uopste nisam isla na tu varijantu, a izgleda da je tako zazvucalo. vidim u kojim kategorijama operises, i meni puca lubanja od postmodernistickih diskurzivnih razmisljanja :rolleyes: tipa ''sve je konstrukt''. zato, svako na svoju stranu, pa da se volimo izdaleka :) . meni nije problem da sve volim, a vi postmodernisti, jel jos negujete kult ljubavi ili je to odavno prevazidjena kategorija? :) ja sam 1 zaludjena jedinka, naivna ovcica u coporu istih, bez svog jastva :P
Link to comment
a empej mi usput odrzao kratko predavanje na temu ''Boga nema"
dok tu groznu rec koja (je) sluzi(la) kao opravdanje miliona ubistava pises velikim slovom - Empej je slab predavac!
Link to comment

Ma, znam da nije bilo namenjeno kao uvreda.. ali

a vi postmodernisti
opet vredjas! Bas se ne razumemo!
pa da se volimo izdaleka
a tek sto se ovde ne razumemo! Kakvo mracno izdaleka! Telo, telo, fizika, telo!
Link to comment
dok tu groznu rec koja (je) sluzi(la) kao opravdanje miliona ubistava pises velikim slovom - Empej je slab predavac!
empej nije los predavac, zanimljiv je, nacitan i bezobrazan :D
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...