Jump to content
IGNORED

rezbarenje


betty

Recommended Posts

beti pita, vi odgovarate, deo drugida li neko od vrlih forumasa zna gde bi se u bg-u mogao naci dobar nozic ili jos bolje set nozica za rezbarenje (whitting), ali da nije profi nego vise kao za hobi?isto pitanje za knjige o rezbarenju, na engleskom. nasla sam neke profesionalne o pravljenju namestaja, a treba mi nesto tipa kako da napravis kasicicu od malo deblje grane kad si na kampovanju a dosadno ti. ajd sad da vas vidim.

Link to comment

znala sam da ce biti neki koristan komentar kad sam videla ko je postovao :rolleyes: pitanje moze da vazi i za tebe - znas li neki hobby shop u amsterdamu? a knjiga zapravo moze da bude i na holandskom, kad malo bolje razmislim. a ameri nece da salju nozeve u evropu <_<

Link to comment

preko puta skadarske ima radnja koja prodaje slikarski pribor, nozice i ostalo [u 29. novembra, kad se spustas dole od sindjela, prodjes skadarsku, kopi centar i jos neku radnju, tri strma stepenika te vode unutar radnje].objasni im za sta ti treba, da ti ne bi uvalili nozice za linoleum.edit: kad se probudim ne treba da postujem... slikarski prilog wtf?

Edited by Killiana
Link to comment
znala sam da ce biti neki koristan komentar kad sam videla ko je postovao :rolleyes:
komentar jeste bio koristan, nezahvalnice. bolje ti je da igras psp neko da pravis neke toteme ko indijanac.
pitanje moze da vazi i za tebe - znas li neki hobby shop u amsterdamu? a knjiga zapravo moze da bude i na holandskom, kad malo bolje razmislim.
znam. ima jedan de ima sve za pecanje. pa onda jedan de mozes da kupis figurice orkova, hobita i gandalfa pa ih farbas.a knjige mogu da se kupe u knjizari (boekhandel). tamo ima mnogo knjiga, stoje po policama, na holandskom i na drugim jezicima. :)
Link to comment
beti pita, vi odgovarate, deo drugida li neko od vrlih forumasa zna gde bi se u bg-u mogao naci dobar nozic ili jos bolje set nozica za rezbarenje (whitting), ali da nije profi nego vise kao za hobi?isto pitanje za knjige o rezbarenju, na engleskom. nasla sam neke profesionalne o pravljenju namestaja, a treba mi nesto tipa kako da napravis kasicicu od malo deblje grane kad si na kampovanju a dosadno ti. ajd sad da vas vidim.
U vecini radnji koje prodaju umetnicki materijal mozes naci nozeve za duborez. Da li ti to odgovara nebih znao dok ne objasnis zasta bi to tacno bilo koristeno. Kasiku od grane mozes da napravis i kuhinjskim nozem ali i sekirom tako da to nije najbolji primer.Sto se knjiga tice to mora da ti odgovori neko ko ih cita. Ja, o rezbarenju, slabo citam.
Link to comment

jebiga, treba mi za nekog ko pravi trodimenzionalne projekcije visedimenzionalnih objekata, samo ih najcesce pravi od kartona ili metalnih sipki. ima veste ruke, nema iskustvo u radu s drvetom, uskoro mu je rodjendan, i tako... ja imam trapave ruke i ne znam nista ni o cemu, samo imam Ideju za Poklon. objasnjenje je sigurno pomoglo :lol:

Link to comment

daj neku sliku kako bi trebalo da izgleda to sto on oce da pravi.ovako po tvom opisu mi vise deluje da je to nesto sto treba da se konstruise, a ne da se delje iz komada drveta tako da mozda nozevi za duborez i nisu pravi izbor.

Link to comment

postavila bih sliku ali tebi onda trebaju naocare kojima se vidi cetvrta dimenzija...imas pravo u pogledu toga da se konstruise, zato me i zanima whittling a ne wood carving, mozda na srpskom nisam iznabadala dobre reci. znaci ne trazim dleta nego... jebem li ga, murphy knives. tipa, kad uzme metalne sipke pa ih spaja, na svakoj je potrebno naznaciti npr. tri razlicita... necega, pa ih on oznacava farbanjem delova sipki razlicitim nijansama sive. ali u drvetu bi se dalo naznaciti i drukcije, pomislih. ali nije mu strano ni da se vrati u ovu nasu dimenziju, poslednje sto je pravio su neki neobicni poliedri kojih kad napravi dovoljno treba da utvrdi da li mogu da se spoje/iskombinuju u neko slicno neobicno nesto. a, ovaj, takodje voli da spava pod zvezdama i snalazi se u prirodi, tako da i ta pocetnicka kasika od grane nije losa ideja, cak i ako se zadrzi na tome.al kako stvari stoje kupicu mu majicu :-/

Link to comment

njemu onda definitivno treba nesto sto bi se uopsteno nazvalo alat za rad u/sa drvetom, a to bi znacilo od testere ubodne/cirkularne, slajferice preko renda, busilice... mnogo togabolje mu uzmi lepu majicu

Link to comment

bolje mu kupi pivo...imao sam ja kao klinac rambo noz ali samo plasticni posto mi je tad rambo bio idol i tim plasticnim nije moglo nista da se sece ni reze posto je bio napravljen za decu da se ne povrede a sad nesto razmisljam da kupim pravi noz ali ne znam samo sta ce mi koji kurac

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...