Jump to content
IGNORED

balkan i drugi svetovi


shimpr

Recommended Posts

ih...!juče je bila godišnjica od smrti, ali se niko nije setio da spomene. ili zbog sramote...ne, čovek nije bio pop fićfirić i pored splačinaste muzike kojom je zarađivao lebac nego čist narodnjak u duši.

pri slušanju zanemariti zvuke pratećeg benda <_<
Link to comment
  • Replies 761
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    34

  • Dr Arslanagić

    29

  • sherman

    27

  • Bir Adim Öte

    25

Zasto bi gepekovali? Zasto bi narodna muzika ne bi bila zastupljena na muzickom ptf-u ?Generalno,najvise mi se svidjaju makedonske pesme, najveci hit mi je Ako umram il zaginam, a tu su i Zajdi,zajdi i jos neke kojih sada ne mogu da se setim.

Link to comment
da!lijepi li su mostarski ducani, mila majko vodi me na vodu, razbolje se lijepa hajrija, cudna jada od mostara grada, sinoc sam ti safo dvoru dolazio, ....
Zar ovo nije ''šalji me na vodu''?
Link to comment

Generalno,najvise mi se svidjaju makedonske pesme, najveci hit mi je Ako umram il zaginam, a tu su i Zajdi,zajdi i jos neke kojih sada ne mogu da se setim.Ali, Brus Li da izjavi kako voli Ako umram il' zaginam :lol:

Edited by NaughtyByNature
Link to comment
Zasto bi gepekovali? Zasto bi narodna muzika ne bi bila zastupljena na muzickom ptf-u ?Generalno,najvise mi se svidjaju makedonske pesme, najveci hit mi je Ako umram il zaginam, a tu su i Zajdi,zajdi i jos neke kojih sada ne mogu da se setim.
Па својевремено су гепековали тему о Мирославу Илићу. Само нисам сигуран да је постављач мислио само на изворну народну музику већ и на оно што се звало новокомпонована народна музика. На том репертоару их је било заиста пуно и тешко ми је да покажем на омиљеног. Поменути Мухарем и "зашто су ти косе побелеле друже" је рецимо добар кандидат. cool.gif
Link to comment
o moj mili Boze, na sta nam se srozao forum?!!! druze, imas dole na deponiji, na KDP-u tacnije, sasvim dovoljno mesta, pa seli tog Acu tamo, molim te... :)
Ako ti se ne sviđa, ne prilazi, ne prilazi...! :P Edited by NaughtyByNature
Link to comment
o moj mili Boze, na sta nam se srozao forum?!!! druze, imas dole na deponiji, na KDP-u tacnije, sasvim dovoljno mesta, pa seli tog Acu tamo, molim te... :)
druze a jel to zabranjeno na ovom forumu da se pise o narodnjacima ? daleko daleko od toga da bilo sta od toga slusam, a kamoli da znam, ali ne slusaju svi garazne bendove iz predgradja memfisa ... kao vecina na ovom pdf ... wow svi smo uzasno underground likovi , ono, slusamo samo bendove za koje znaju samo oni sami i njihove komsije ... tuzno je da ne postoji nijedan topic o elektronskoj muzici ... ma .. aca lukas ftw !
Link to comment
druze a jel to zabranjeno na ovom forumu da se pise o narodnjacima ? daleko daleko od toga da bilo sta od toga slusam, a kamoli da znam, ali ne slusaju svi garazne bendove iz predgradja memfisa ... kao vecina na ovom pdf ... wow svi smo uzasno underground likovi , ono, slusamo samo bendove za koje znaju samo oni sami i njihove komsije ... tuzno je da ne postoji nijedan topic o elektronskoj muzici ... ma .. aca lukas ftw !
dobro, dobro, vidim da je aca cenjen ovde, moderator ne reaguje, pa necu ni ja vise da se bunim. ma ovaj aca je 1 opasan underground lik, obratite paznju i na komentare ispod!!! :lol:
Link to comment

Ako zanemarimo na trenutak Acu & Co potpuno amaterski nalazim da je balkanska izvorna muzika, sa svom svoj raznovrshnoshcu: istachjachko-turskim/vojvodjansko-gradjanskim/hrvatsko-italijanskim/crnogorsko-neponovljivim notama, nas, eto mene gajila i uspavljivala. Chinila, takodje da se razlichitosti naroda ex-YU bar u kafanama zaborave.Bice onih koji ce da kazu da su ovakve kolekcije, na koje naleteh trazeci fotografiju Silvane Armenulic, komercijalna rasprodaja sevdaha i nostalgije:

Bosno moja divna (Esma Redžepova) - Dva Morića (Mustafa Ezić) - Pokraj puta rodila jabuka (Hanka Paldum) - Mehmed paša tri cara služio (Himzo Polovina) - Razbolje se srce moje (Marinko Rokvić) - Čuj. Mejrima, Mejrima (Latif Havkić) - Bio sam u visokom (Vinko Brnađa) - Da sam ptica (Silvana Armenulić) - šta se čuje iza grada (Kadira Čano) - Djevojka sokolu zulum učinila (Ferid Avdić) - Ne ašikuj Mujo (Zora Dubljević) - Platno bijeli Sarajka djevojka (Meho Puzić) - Sejdefu majka buđaše (Ksenija Cicvarić) - Teško mi je jadnoj (Hasiba Agić)
Kad čujem tambure - Iz Vršca stiže glas - Đuvegije, gde ste, da ste - Zora rudi, dan se budi - Jesen u mom sokaku - Govori se da me varaš - Nizamski rastanak - Ne vredi plakati - što si. Leno, na golemo - Oj, Coko, Coko - Sinoć smo pili iz bokala - Kad je deda lumpovao - Oj, djevojko sil dil daj - Nek' uzdiše ko mora - Dva su cveta u bostanu rasla - Pogreših samo jedno - Oči moje - Dodirni rukom žice - Ako tebe ljubit' ne smem - Sve dok je tvog blagog oka - A život teče dalje - što nama ljudi vele - Ljubičice i ja bih te brala - A što ti je, mila kćeri
Safet Isović (Zelen orah) - Josipa Lisac (Niz polje idu babo sejmeni) - Muhamed Mujkanović (Sarajka djevojka majci plakala) - Silvana Amrenulić (Djevojka je pod đulom zaspala) - Himzo Polovina (Vino piju age Sarajlije) - Zumra Mulalić (Kroz bašču mi potok teče) - Slobodan Lalić (što nam nema sa Drine vedrine) - Husein Kurtagić (Na grobu moga oca i moje majke) - Zaim Imamović (Sve behara i sve cvjeta) - Nada Mamula (Na teferić pošla nana) - Nedeljko Bilkić (Amanet mi babo ostavio) - Beba Selimović (Sinje more)
MOzda i jesu. Ali je bilo lepo odrastati uz uvakve hitove u kojima je slavljena ljubav. Mozda sam samo romantichno sludjena danas, tek ovo smatram bogatstvom jedne bivshe zemlje i sadasnjih naroda.Francuzi dan danas slave Dalidu Dalida.jpg a mi se stidimo shto smo imali jednu Silvanu? silvana_armenulic03.jpg
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...