Jump to content
IGNORED

balkan i drugi svetovi


shimpr

Recommended Posts

Znaci zakljucak je da je nemoguce slusati Sinana zbog njega samog tj njegovih pesama nego samo i iskljucivo zbog intelektualizma, snobizma ili seljastva?Nisam primetio da je Sinan fora sto se mozda za Shabana moglo reci negde posle saradnje sa Cubismom. Muziku sam odavno prestao da drzim na PC a rahmetli Ipod je imao sve i svasta pa izmedju ostalog i Sinana. Ne slusam Sinana svaki dan (kao niti jednog drugog izvodjaca ili grupu) ali ga slusam i postujem sto ne mogu reci za vecinu njegovih kolega.

Link to comment
  • Replies 761
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    34

  • Dr Arslanagić

    29

  • sherman

    27

  • Bir Adim Öte

    25

Znaci zakljucak je da je nemoguce slusati Sinana zbog njega samog tj njegovih pesama nego samo i iskljucivo zbog intelektualizma, snobizma ili seljastva?Nisam primetio da je Sinan fora sto se mozda za Shabana moglo reci negde posle saradnje sa Cubismom. Muziku sam odavno prestao da drzim na PC a rahmetli Ipod je imao sve i svasta pa izmedju ostalog i Sinana. Ne slusam Sinana svaki dan (kao niti jednog drugog izvodjaca ili grupu) ali ga slusam i postujem sto ne mogu reci za vecinu njegovih kolega.
pa ja se bojim da sinan bas jeste fora - kod ove publike koju sam pomenuo, ne kod cigana - zato sto nije krenuo shabanovim stopama u mainstream.ne, zakljucak nije taj koji si gore napisao, ne pretendujem na zakljucke nego me vise zabavlja da ovde malo raspetljamo razlicite uglove price o sinanu. prosto, imam dozu blage skepse prema dometima sinanove muzike kada je izvedes van konteksta ciganske subkulture u srbiji, ili da pokusam da se preciznije izrazim, imam skepsu prema tome sta sinanove pesme o stegama sudbine, nemogucnosti izlaska iz ralja raznih datosti odredjenih rodjenjem u mahali itd mogu stvarno da znace klincu iz beograda sa (nekakvim) urbanim pedigreom, sem na nivou uzgrednog kurioziteta. hocu reci, sumnjam da bi se iko ovde bavio sinanom i njegovim pesmama, da nije koncerata na tasu na kojim se jednom godisnje u centru grada okupe nasi "drugaciji" sugradjani, a narocito biografskih pikanterija tipa sai babe, zivota na goi itd.moram da priznam da mi se od ove price sa sinonom mnogo cistijom cini rivajvl bosanske sevdalinke u liku nove generacije "umetnika" :lol: koji idu stopama himza polovine, zaima imamovica itd. to je vec ozbiljna stvar i bojim se da srbija realno nema trenutno u formi etnicke muzike fenomen koji bio bio uporediv ili bar jednako relevantan.kad smo kod toga, zanima me sta sem sinana drzis na ajpodu? Edited by gazza1
Link to comment

u jeee, ispade sad sinan dobri indijanac, drugaciji, ali sa sistemom vrednosti koji nije nista losiji od "naseg". on "zivi svoje pesme" i lomata se po satorima i peva pijanoj bagri zbog "umetnosti". a ne para, ne daj boze. ako ne verujes, pogledaj jelenu karleusu.sa druge strane, jaki su mi i likovi koji se gade narodnjaka, a sami slusaju najgore mtv djubre. ko to nije prevazisao do 17te, njemu pomoci nema.

Link to comment
moram da priznam da mi se od ove price sa sinonom mnogo cistijom cini rivajvl bosanske sevdalinke u liku nove generacije "umetnika" koji idu stopama himza polovine, zaima imamovica itd. to je vec ozbiljna stvar i bojim se da srbija realno nema trenutno u formi etnicke muzike fenomen koji bio bio uporediv ili bar jednako relevantan.
ko su oni?
Link to comment
u jeee, ispade sad sinan dobri indijanac, drugaciji, ali sa sistemom vrednosti koji nije nista losiji od "naseg". on "zivi svoje pesme" i lomata se po satorima i peva pijanoj bagri zbog "umetnosti". a ne para, ne daj boze
Manje više svaki umetnik pokušava da zaradi nešto od svoje umetnosti, to ne može biti argument u raspravi o tome da li je neko umetnik ili ne
Link to comment

jao ovde se raspravlja o umetnosti a tema je sasvim bezazlena...najava za koncert jednog od najvecih majstora na mikrofonu nase epohe...nikada kada sam ga slusao nisam razmisljao o njemu kao umetniku vec o tome koju ce sledecu pesmu da otpeva i onda kad pocne padnem u trans u zavisnosti od pesme...recimo polutrans je kod ja poklanjam zlatnu burmu zlatnu burmu vencanu a potpuni trans kod zoko moja zoko...kad pocne pijem na eks tu me vec bude iz transa odnosno polutransa u zavisnosti od pesme koja je bila prethodno na repertoaru ili ja poklanjam zlatnu burmu zlatnu burmu vencanu ili zoko moja zoko

Link to comment
sa druge strane, jaki su mi i likovi koji se gade narodnjaka, a sami slusaju najgore mtv djubre. ko to nije prevazisao do 17te, njemu pomoci nema.
Vecina ljudi koje slusa MTV djubre a cak i dosta onih koji slusaju domace dubre su reagovali u stilu "Sta ces tamo na koncertu? Tu se skupljaju samo cigani i seljaci.'@gazza Ipod je mrtav vec neko vreme ali tamo se stvarno nalazilo sve i svasta pocev od Waits, Cave, Reed, Cohen, Dylan i te ekipe preko Black Flag, Rammstein, Stooges, Ramones, Cash, Urban, Stounsi i Bitlsa, Brell, Sinatra, Amy, Otis Reeding, Nina Simone, Moloko... I naravno jos gomila poznatih i polupoznatih bendova i izvodjaca od kojih mi se svidela po jedna ili dve pesme. U principu bas sve i svasta. Jedino u cemu sam bio slab je elektronska, hip hop i domaca muzika. Iz tih zanrova nesto mora da bude bas kvalitetno ili da mi se posebno svidi da bi zavrsilo na mo Ipodu. Doduse to je bilo i korisno jer je smanjilo akanje istog od strane drugih ljudi "Ko su ti ovi smaraci nikad nisam cuo/la za njih? Kako to da nemas novog Benasija? Hoces da ti prebacim?"
Link to comment
Manje više svaki umetnik pokušava da zaradi nešto od svoje umetnosti, to ne može biti argument u raspravi o tome da li je neko umetnik ili ne
naravno, ali i ne pricam o tome. nego se ovde malo ide u krajnosti, pa ili je stoka dziberska, ili trubadur koji peva o teskom polozaju putujucih ljudi indoegipatskog porekla i simbol umetnika poteklog sa drustvenog dnoa. ko da nema nista izmedju snobisanja i pisanja romansiranih biografija.
Link to comment
  • 1 month later...
da!lijepi li su mostarski ducani, mila majko vodi me na vodu, razbolje se lijepa hajrija, cudna jada od mostara grada, sinoc sam ti safo dvoru dolazio, ....
Ih, dilberče! :naughty:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...