Jump to content
IGNORED

balkan i drugi svetovi


shimpr

Recommended Posts

  • Replies 761
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    34

  • Dr Arslanagić

    29

  • sherman

    27

  • Bir Adim Öte

    25

Sinanov kokainski™ koncert od prije par sedmica.



Mislio sam da je ovo Ivan Ivanović




9ggcjt.jpg

Ovo je otprilike prosječna životna dob njegove koncertne publike, kako '84. (čovjek pjeva i snima još od početkla osamdesetih) tako i danas, uz ponekog odanog fana koji i poslije tridesete dolazi da se uživo pokloni svom idolu.

Svega ovde ima a najmanje gneva i bijesa. Sinan gazi po svom, a kod publike povremeno dolazi do smjene generacija.




Pokušaj da se juve ponovo okupi u najjačoj postavi, par godina poslije ratova. Nije zaživjelo.












 
Link to comment

Mada opet, čudno mi zvuče ta navikavanja™ i žanrovi đuture. Ima stvari i stvari, meni to naleće i nešto mi se svidi, nešto ne, pun je kurac različite muzike. To mi dođe kao kad neko kaže "nema šanse da mi se svidi riba sa plavim očima".

 

ima i kod mene raznog sto nalece i odmah legne ali ima i toga sto mi ne legne ali posle nekog vremena kad mi je background muzika koju ne mogu da izbegnem tipa posao, shoping itd,, navikne se uvo pa mu mic po mic dam sansu, pocnem da slusam s paznjom pa mi se nesto i dopadne. ovom nikad nisam dao sansu. ne moze to bas namerno, onda je mucenje. 

Link to comment

možeš li ovo malo da elaboriraš? mislim da te razumem u naznakama, i meni se tako nešto mota po glavi i ušima, ali nedefinisano i haotično. izuzimajući onomastički element, on je očigledan, bar kod dimitrija i anđe :)

 

pa to ti i kažem

Link to comment

jebote, ja sam potpuno u cudu. sad sam na preskok slusao ovo sto kacite, meni ovo sve uzas.

 

 

 

+ taj Sinan ima neki dosta čudan glas za pevača, nekako kroz nos peva.

Link to comment

Ja bih volela da Vasilije napiše tekst o Sinanu.

Čini mi se da dovoljno poznaje orijentalni melos i da ga poštuje, a provereno znam da zna da piše.

:)

Link to comment

sta god vi pricali, stoji da ovakav trans u publici jedino jos moze (ponekad) da se vidi na true metal certovima po Grckoj. mene na pocetku ovog klipa podidju zmarci koliko je zajebano. Sinan ocito pogadja publiku i radi ih na onom najprimalnijem nivou, i to meni, voleo je ili ne, govori da je njegova muzika da real deal. 

 

+1000

 

Ne mogu da nađem snimak prvog Sinanovog posleratnog koncerta u Zetri, mislim 1997. Čovek usta nije otvorio ceo koncert, publika peva a on plače.

 

+1000

 

ima i kod mene raznog sto nalece i odmah legne ali ima i toga sto mi ne legne ali posle nekog vremena kad mi je background muzika koju ne mogu da izbegnem tipa posao, shoping itd,, navikne se uvo pa mu mic po mic dam sansu, pocnem da slusam s paznjom pa mi se nesto i dopadne. ovom nikad nisam dao sansu. ne moze to bas namerno, onda je mucenje. 

 

Što reče assuck, muzika radi na najprimalnijem nivou, i ja je tako doživljavam. Ne razumem ljude koji sračunato vole ili ne vole cele žanrove, i ne računam ih u muzikofile/one koji kapiraju muziku generalno. Uvek je do jaja kad vidiš nekog ko je prirodno talentovan/kida nešto/radi nešto oduševljeno i sa strašću. Super mi je kad sam na nekoj klasik svadbi, i kad u bendu (ne ona varijanta sint i glas, nego komplet bend, ritam i duvačka sekcija itd itd) izvalim lika koji lomi svoj instrument i muzikalan je, pa uzmem bokalče, stanem ispred njega i gledam i slušam sat vremena.

Link to comment

pa i meni je to super.i ja tako dozivljavam muziku. slusam svasta i ne interesuje me gde i kom pravcu pripada. ali ima nekih stvari koje mi jednostavno ne leze uhu i ne silim se da preslusam, ukinem odma. zato kazem da ako sam u situaciji da mi se navikne uvo i ako s vremenom pocnem slusati s paznjom, mozda bi jos svasta moglo da mi se svidi. mozda bi mi se svidela i joko ono kad krene da cichi kad bih joj dao sansu, mozda bih i tu video neku emociju, neku pricu, neki djavo. al nema sanse da to dobrovoljno uradim. 

Link to comment

 

Što reče assuck, muzika radi na najprimalnijem nivou, i ja je tako doživljavam. Ne razumem ljude koji sračunato vole ili ne vole cele žanrove, i ne računam ih u muzikofile/one koji kapiraju muziku generalno. Uvek je do jaja kad vidiš nekog ko je prirodno talentovan/kida nešto/radi nešto oduševljeno i sa strašću. Super mi je kad sam na nekoj klasik svadbi, i kad u bendu (ne ona varijanta sint i glas, nego komplet bend, ritam i duvačka sekcija itd itd) izvalim lika koji lomi svoj instrument i muzikalan je, pa uzmem bokalče, stanem ispred njega i gledam i slušam sat vremena.

 

pa nije "sračunato". jednostavno - nešto ne prija. sad baš dal ceo žanr...jbg, ko će sad kopati po nečemu što ti inače ne prija kako bi (eventualno) iskopao nešto što ti godi. prekratak je život za to, posebno ako treba kopati po nečemu što ti prija i što misliš da će i drugima prijati (znaš o čemu pričam). ja savršeno razumem da muzičaru prija da vidi i zanima ga da čuje kad neko nešto kvalitetno (i s ljubavlju) svira, ali mene ipak najviše zanima doživljaj. Svoj, pa i tuđ pomalo. 

Link to comment

@ kurjak

 

za hc metalce me to uopste ne cudi, njima je taj sentiment vrlo blizak. mada verujem da je kolicina njakvija ipak bila poprilicna.

 

+1

ja sam sinana prvi put čuo negde pred kraj osnovne, družeći se sa nekim metalkama iz moc-a :fantom:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...