Jump to content
IGNORED

balkan i drugi svetovi


shimpr

Recommended Posts

izgleda da postoji neki trenutak u zivotu svakog coveka/zene kada je vljda srecan sa onim sto je uradio ili je vremenom dosta naucio, da moze da ne mora vise da glumipa tako si skroz u pravu da me boli uvo da cveta hiljadu cvetova, ne interesuje me zapravo sta ko voli i sta mu je shund/kvalitetmeni je moj tata rekao da su sevdalinke lepe, uz njih i net king cole-a su me roditelji uspevljivaliimala sam divno detinjstvo i rado pevusim pesme iz detinjstvate tako, da se vratim na pocetak sopstvenog postavaljda sam zadovoljna svojim zivotom, naucila sam da budem tolerantna i nadasve da znam da kazem na takve komentare da je dozvoljena i dobrodosla ispasa muda kojih nemam, cak se moze koristiti sladoled ili shlag ako zafali inspiracije, apetita a i ukus ce definitvno biti boljiedit - silly me, zaboravih bon app?tit bien s?r :)
upravo tako, to je bila i moja poenta. nije mi jasna ta stalna potreba da se opravdavaju izbori koje smo napravili, cime se ustvari naglasava da i sami sumnjamo da sa nasim izborima nesto nije u redu.@ indy: nemam pojma o cemu pises. verovatno ni ti.
Link to comment
  • Replies 761
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    34

  • Dr Arslanagić

    29

  • sherman

    27

  • Bir Adim Öte

    25

@ indy: nemam pojma o cemu pises. verovatno ni ti.
Kada bi ti nesto razumeo, ne bih ja morao nista ni da pisem. Vazno da ste mi vi "urbani"... Edited by Indy
Link to comment
  • 3 weeks later...
Cedo, da prije svega utvrdimo da li je tvoj stav da ne vrijedi ni jedna jedina tzv narodna novokomponovana pjesma.Moj je stav da ima tu jako lijepih pjesama, sad sto ce neko reci da sam ja ljakse i da zbog toga nisam cool, bas me briga. cool.gif
ima buraz, kako nema, pa dovoljno je samo pomenuti pesme koje je Milić uradio za Hanku, ma samo "Crne kose", pa dovoljno. te pesme mlađa publika iz neznanja ali po osećaju doživljava kao izvorne. može li jedan kompozitor dobiti veći kompliment od toga?evo, po mom izboru nešto za dobro jutro (kome je jutro), veliki šmekerski pevač iz '80ih ali manje poznat kao ličnost u odnosu na svoje pesme koje su mnogo poznatije. znači Duško Kuliš sa dva čuvena hita:i naravno, prva je posvećena svim forumašicama koje nose lepo ime Suzi, Suza, Suzana, a druga je za ove dve džiberčine matore CrnogRoka i Čedu.
Link to comment
  • 3 weeks later...

obećo sam pa reko da ne ispane da sam baš ko kakvo pašče poreko, evo to je moja omiljena il jedna od, "Belo lice ljubam jas" aka "Šekerna", ali u 3 verzije, ima prvo trubačka ganjci a pee iskusna Petranka Kostadinova, pa ondak u fusion varijanti None Nedelkovska (leleee, kolku e swatka), i na kraju naša cura iz nekog lokalnog KUD-a, preubava Mirjana Aleksić (e što ova žena nije velika zvezda i folk diva Srbije, ima i lepotu i glas i stas... ali eto, kad nema pravne države.)

Link to comment

Pamtim ono vece kada sretoh tebeod tada te volim vise nego sebeti ne slutis sta se u mom srcu krijedok za tobom gori i uzdahe krijeLjubav mi srce mori, dusa mi zeljom goriZa tvojim usnama, za tvojim ocimadanima i nocimaOvo peva Cune Gojkovic. Kad sam se zaljubio u jednu Adelu u mom rodnom gradu, uz ovo sam tugovao jer sam, avaj, iz istog odaljenja kao i ona. Htedoh ja i da promenim odeljenje, ali nisu dali dusmani.A kad sam se zaljubio u Njega i On u mene, poslao mi je Diamond and Pearls od Joan Baez. I danas slusam te dve pesme. Cesto jednu za drugom i lepo se osecam, jer me preplave ista ona osecanja kao tada.Sa suprugom sam slusao onu baladu iz filma Duh (Svejzi i Demi Mur). Pevaju je valjda Rajtios Bradrs (bem li ga kako se pise na engleskom) i njoj se mnogo dopadala. Sad kaze da joj je odvratna, pa slusa Bocelija.Ima dobrih novokomponovanih pesama. Lepih aranzmana, dobro otpevanih i prezentovanih na TV-u. Cak i u okviru grand show-a. Mira Skoric je sasvim ok za slusanje, Ana Bekuta...Nije bas sve tako crno.

Link to comment

U jos jednom pokusaju da na juturbeu nadjem neki vidoje od Mice Trofrtaljke naleteh na ovo. Ni smesno, ni tuzno. Jedino sto vredi je muzicka podloga.Ubrzo nakon toga spektakl. Baja Mali Knindza se bacio na fiziku. "Mala moja dajem ti na znanje sila masi daje ubrzanje" - najstrashno. More bit da je Vuk Jeremic napisao text obzirom da je svrseni student fiz'ke.

Link to comment
U jos jednom pokusaju da na juturbeu nadjem neki vidoje od Mice Trofrtaljke naleteh na ovo. Ni smesno, ni tuzno. Jedino sto vredi je muzicka podloga.Ubrzo nakon toga spektakl. Baja Mali Knindza se bacio na fiziku. "Mala moja dajem ti na znanje sila masi daje ubrzanje" - najstrashno. More bit da je Vuk Jeremic napisao text obzirom da je svrseni student fiz'ke.
don't hate, appreciate :lol:
Link to comment
don't hate, appreciate :lol:
:lol: upravo tako. Ili ako gi ne mož' pobediš, pridruži gi se.U Bajinom spotu mi je potpuno genijalna Mica u svom entropičnom plejsu, da se odrazim jez'kom Mice i fiz'ke all together. Pri tome alternativni pogledi Isidore Bijelice samo pojačavaju dešavanja na main stageu.jos predloga za hit godine ... Vlada Dzet revizited
Link to comment

ne znam računa li se međimurje kao balkan, al u nedostatkuboljeg topića evo ovde. Videl sem te v koruzi, v koruzi, poznal sem te po guzi. :naughty: Šej, haj, to leto, da nam rožice cveto.

Edited by Gonzo
Link to comment
ne znam računa li se međimurje kao balkan, al u nedostatku Videl sem te v koruzi, v koruzi, poznal sem te po guzi. :naughty: Šej, haj, to leto, da nam rožice cveto.
Imaju oni i one (cuvene)
Moj fort je kuhar in kuhar sem jaz,on paprike fila dekleta pa jaz
Ili vec tako nekako... Mada ja vise postuje onaj deo sa
Moj fort je tishler in tishler sem jaz,on deske podira dekleta pa jaz...
Nije medjumurje al' je fakat Balkan... Severni.
Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...