Jump to content
IGNORED

balkan i drugi svetovi


shimpr

Recommended Posts

dobre, de - mozda nije stigao da okaci bas sveja sam i dalje za to da cveta hiljadu cvetova i da svako slusa sta mu se svidja.eto trazeci po yutube-u sevdalinke dodjoh do Harisa Dzinovica - sad ako me administracija banuje dozivotno - neka :) ali taj covek ima stravican glas, ti stihovi nisu umobolni kao turbo-folk..lepota tih nastupa je bilo to dostojanstveno drzanje, te elegantne haljine za dame , dobro skrojena odela za gospodu, ajde drugarice i drugove, i glasine, dikcija, ritam. nista nije islo na nerve...
Zato je pochetak vazhan. Naravno da treba dozvoliti da svatko slusha shta hoce i da pishe o chemu hoce, samo da bude nekog reda.Neka banuju i mene sa tobom:
Link to comment
  • Replies 761
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    34

  • Dr Arslanagić

    29

  • sherman

    27

  • Bir Adim Öte

    25

Cedo, da prije svega utvrdimo da li je tvoj stav da ne vrijedi ni jedna jedina tzv narodna novokomponovana pjesma.Moj je stav da ima tu jako lijepih pjesama, sad sto ce neko reci da sam ja ljakse i da zbog toga nisam cool, bas me briga. cool.gif Modesty, ko misli da je Haris Dzinovic shund, onda veze nema sa muzikom, onako generalno.Stavi onu I tebe sam sit kafano...

Link to comment
Cedo, da prije svega utvrdimo da li je tvoj stav da ne vrijedi ni jedna jedina tzv narodna novokomponovana pjesma.Moj je stav da ima tu jako lijepih pjesama, sad sto ce neko reci da sam ja ljakse i da zbog toga nisam cool, bas me briga. cool.gif Modesty, ko misli da je Haris Dzinovic shund, onda veze nema sa muzikom, onako generalno.Stavi onu I tebe sam sit kafano...
U svakoj vrsti muzike ima pesama koje zasluzhuju svojim kvalitetom da se ne omalovazhavaju. Stvar je afiniteta choveka, njegove shirine,...Zashto mi se ne bi mogle svidjati u isto vreme pesme i Pink Floyda , Clash-a, Safeta Isovica, Harisa Dzinovica...Zashto mi se ne bi mogle u isto vreme svidjati starogradske, sevdalinke, makedonske narodne, rock, pop, klasicna muzika.Naravno neke pesme, ne sve. Kao shto mi se ne svidjaju sve od Pink Flojda, ne svidjaju mi se sve ni od Nade Mamule.Zashto bih morao da budem ogranichen. Pa ne mogu stalno da imam 15 godina.Svaka je pesma dobra za odredjenu priliku. Samo treba razabrati kvalitetnu pesmu.Stvar je u tome da se ti bez potrebe upushtash u konflikte sa ljudima. Pishi brate sta hocesh, ali na za to odredjenom mestu.Zashto mislish da moraju svi da vole/slushaju Harisa Dzinovica. Ne mozhesh tek tako da kazhesh da netko nema veze sa muzikom.O ukusima se ne raspravlja. Opet, ne mogu da razumem/ukapiram ljude kojima se ne svidja "Moj dilbere". :lol: Edited by cedo
Link to comment
Ja mislim da Dzinovic nije shund, ali je preterano reci da onaj ko se ne slaze sa mnom nema veze sa muzikom.
tako to biva - ili si sa nama ili protiv nas :)tolerancija 0ja na primer imam problem da sagledam kvalitet sumadijskog slavuja Miroslava Ilica.verovatno bi Mr. Shimpr znao da mi kaze gde gresim, ali do tada... bice da su nam ukusi razliciti te tako Miroslav ilic nikako nije zaziveo u nasem repertoaru restrikcija strujesad kad pomislim - mora da je komsiluk shizEo sto em nema struje em komsije pevaju ...
Link to comment
Za "Moj dilbere" ?
ma jok. ispasha za sirinu koja omogucava da se u svemu pronadje kvalitet i koja tolerantno prihvata da svako ima pravo na svoj muzicki ukus.
Link to comment
ma jok. ispasha za sirinu koja omogucava da se u svemu pronadje kvalitet i koja tolerantno prihvata da svako ima pravo na svoj muzicki ukus.
Karikirash.A naravno da je shirina neophodna da bi uopshte mogao da imash priliku da chujesh neshto, a time i eventualno da prepoznash kvalitet.A o ukusima se svakako ne raspravlja. To sam se uverio vishe od mnogo puta. Edited by cedo
Link to comment
muda, ispasha.
izgleda da postoji neki trenutak u zivotu svakog coveka/zene kada je vljda srecan sa onim sto je uradio ili je vremenom dosta naucio, da moze da ne mora vise da glumipa tako si skroz u pravu da me boli uvo da cveta hiljadu cvetova, ne interesuje me zapravo sta ko voli i sta mu je shund/kvalitetmeni je moj tata rekao da su sevdalinke lepe, uz njih i net king cole-a su me roditelji uspevljivaliimala sam divno detinjstvo i rado pevusim pesme iz detinjstvate tako, da se vratim na pocetak sopstvenog postavaljda sam zadovoljna svojim zivotom, naucila sam da budem tolerantna i nadasve da znam da kazem na takve komentare da je dozvoljena i dobrodosla ispasa muda kojih nemam, cak se moze koristiti sladoled ili shlag ako zafali inspiracije, apetita a i ukus ce definitvno biti boljiedit - silly me, zaboravih bon app?tit bien s?r :) Edited by msmodesty
Link to comment

Sve je to relativno. Neko je ovde zbog muzike (tj. informacija o istoj), a neko je ovde pak zbog 1 urbanometrije - tj. sticanja forumskih urbanost-status poena; ili praktikovanja istog sporta zarad uspesnije performanse u RL. Ne ide mi u glavu da ima bilo koga kome to nije ocigledno, as "ispred nosa".

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...