Jump to content
IGNORED

balkan i drugi svetovi


shimpr

Recommended Posts

Kolega, stvarno nemoj i ti da trolujes, Luba ce mi izbrisat temu,
Luba mozhe obrisati trolerske komentare. Ne nuzhno i temu, ako zavredjuje da se nalazi tu gde jeste.Necu vishe da pishem.
Link to comment
  • Replies 761
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    34

  • Dr Arslanagić

    29

  • sherman

    27

  • Bir Adim Öte

    25

Balkon bake Olge je bio sinonim za jednu novu Srbiju.Crni Roche, da si otvorio topic sa starogradskom muzikom, izvornom narodnom, pa da kazhe chovek.Za ovo imash neku temu na KPD, pokushao sam da je nadjem, ali nisam uspeo. Ili barem da se otvori podforum na muzici. Verovatno ce te uputiti ljudi.
Stvarno ne znam sto ti smeta to toliko ? Mogao si da stavis neku starogradsku ili izvornu, ono sto volis, da das neki pozitivan doprinos,Moram i ja sada da idem, dajte ljudi budite pozitivni, siguran sam da svako ima neki svoj favorit i u ovom zanru...Peace Edited by CrniRok
Link to comment
Stvarno ne znam sto ti smeta to toliko ? Mogao si da stavis neku starogradsku ili izvornu, ako mislis da vrijedi, da das neki pozitivan doprinos,a ne da namjerno rusis...
Kakav bre doprinos...
Link to comment
To je nas bluz, dosta ljudi misli da su bluz tekstovi nesto posebno, a ono original nasi narodnjaci
m'da, nista posebno..."Looked like there was 10,000 people standin round the buryin ground. I didn't know I loved her til they laid her down"(Son House, "Death Letter")'ajde sada da poredimo dve potpuno divergentne muzicke tradicije, dva melosa nastala na potpuno razlicitim ritmickim i frazeoloskim premisama, cisto da vidimo do kojih dubina mozemo da srozamo pricu o muzici na ovom forumu.
Link to comment

Back to Sinan Sakić, text by Tobić Tobić.

Mogu da ti puše, Sinane!Sinan Sakić na Tašu, ubedljivo najbolji koncert sezone!Trebalo je videti tu posvećenost i poštovanje publike prema izvođaču, ali i svu tu energiju i ljubav koja se slivala sa one strane stadiona? Već u sedam sati prema kapijama Taša slivale su se reke zagrljenih jarana, koji su pijano urlali neku od Sinanovih bravura: ?Reci sve želje?, ?Zoko, moja Zoko?, ?Sve je postalo pepeo i dim?, ?Pijem na eks? ili ?Sudbina me na put šalje? (pre dve decenije na istom mestu neki lik se tokom ove pesme popeo na binu i isekao sebi vene, tako da je Sinan nije izveo ovaj put)... Već u osam i minut publika je počela da skandira ?Sinane, Sinane?? i ?Mogu da ti puše. Sinane!?, te da navijački urla u valovima... Sinan izlazi već u osam i pet i sa pauzama koje popunjavaju gosti (između ostalih i legendarna šemsa) peva čitava četiri sata... Sa svih strana sve puca od totalne iskrenosti, ljudi prolivaju svoj egzistencijalni čemer, bol, ali i odišu srećom zbog nalaženja utočišta u sevdahu i zajedništvu... Prvi redovi goli do pojasa, pocepane majice, ribe nikad bolje i crnje, u zadnjim redovima permanentne tuče zbog tih istih riba, srećom policije više nego na derbiju, na istočnoj tribini ogromni transparent ?Samo Sinan Srbiju Spasava?... A tek one tetke što prodaju pivo, sa iskrama u očima i bolom koji se širi od prepona prema srcu, služe vas, đipaju i pevaju iz sveg glasa... Totalna iskrenost!Kad pogledam sve ove ljude, ne mogu da ne primetim da se oni čak još i jebu, što je totalno retro i antikul u Beogradu... Kad odem na neke druge koncerte i vidim neka druga lica i te nadrkane njuške, zaključim da jebanje više nije IN, zabranila Luna Lu i B92, možda se ponekad ne daj bože slučajno omane, ali... A ovde na sve strane samo sevaju pogledi, šire se feromoni ko ljuti feferoni, slatki znojevi, zadah humanoidnog semenja i zdrave DNK...!šta radim publici? Samo ljudima dajem dušu! Radim sa ogromnom ljubavlju, iz sve snage, svom voljom. Nikada nikoga nisam prevario, nikada nisam na nastupu otpevao po nekoliko pesama, a onda publici okrenuo leđa. Nema veze gde pevam ? u nekoj zabiti ili u milionskom gradu. Publiku poštujem i dajem joj celog sebe, a ona mi to uzvraća. Samo zahvaljujući publici, opstao sam!! ? kaže SinanInače dve nedelje pre koncerta, ja i Staja (kolega iz onog drugog od naša dva prokazana tabloida) rešismo da na najdostojanstveniji način propratimo događaj tako što ćemo o njemu snimiti dokumentarac. Odradismo najpre na Kališu tokom nama omiljene Indie-go večeri (veče gitarske tra la la alternative) anketicu u kojoj smo pitali prisutnu razigranu mladež hoće li na Sinana. Ma, kakvi, ni da se našale na tu temu? Siđosmo dole na onaj Tuborg Green Party ili kako se to već zvalo? Tu i pronađosmo po kojeg Sinanovca, tehnaškog sinovca? Marko Nastić nam je zbunjeno odgovorio da je tada u Budimpešti, samo je najopuštenija beogradska reperčina Wikluh Sky najavio u kameru da se vidimo na Tašu.Akreditacije smo dobili bez problema, a kada smo na ulazu samo rekli ko smo, pustili su nas bez ikakve provere. Nikakve šifre, kodovi, slike, pregledi, vize, vađenje krvi i rektoskopije. Veruju ljudi u svoju publiku i novinare koji prate događaj. Isto je bilo i sa ulaskom u bekstejdž gde nas je srdačno dočekao nasmejani Sinan. Prosto mi je glas zadrhtao kad je trebalo da ga nešto pitam. Odmah mu priznah da mi nismo baš standardna publika i da radimo eksperimentalni dokumentarac o njemu. Postavih mu glupo pitanje: ?Kako ti se čini tvoja publika??? ?Pa, eto, videli ste moju publiku, ja je volim, kako se čini tebi??Kad samo pomislim da me je onaj šugavi Morrissey onako ispalio na Exit-u. Prosto mi je došlo da ga poljubim i zaplačem! I ko je sada ovde rokenrol? U koga treba da se kunem? Pa, dobro, s kim uz Winamp da čekam pijana jutra i ritualno se sečem žiletom dok se u bari krokodilskih suza prisećam propale istarske ljubavi (dobro, Toma je van konkurencije!)?Sinan Sakić predstavnik je takozvanog dark folk-a. Sledbenik je i poštovalac Sai Babe, a zime provodi u Indiji, u meditaciji, a kako neki tvrde ljubitelj je i dobrog hašiša, što se u nekim momentima i može čuti u njegovim pesmama.Bez obzira što ne pripada ni jednom od postojećih folk klanova, a njegovi koncerti nemaju neku veliku medijsku podršku, poseta je uvek na visokom nivou: ?Prodavao sam u cugu stotine hiljada albuma, a mnogi su smatrali da ne vredim. Jedne godine, za 12 meseci je prodato dva i po miliona mojih ploča. Mislim, do dva i po miliona se brojalo, a posle se otimalo, pare su trpane u džakove, toliko ih je bilo...?Samim tim što u poodmakloj fazi treće decenije rada i inspiraciju traži u Indiji znak je da je uplovio u svoju ?Sgt. Pepper? fazu. A pogledajte samo ovaj psihodelični delirium-matrix spot za ?Pijem na eks? (pritisnite pauzu dok se spot ne očita!)Častite se i još kojim spotom koji nudi već pomenuta internet strana. Npr. legendarnom "Zoko, moja Zoko" ili "Sudbina me na put šalje" Obavezno se vratite na ?Južni vetar? etapu u nešto manje poznatoj pesmi koja koketira sa new-wave produkcijom, onoliko koliko i sa istočnjačkom estetikom koju je mnogo kasnije debelo naplatio Panjabi MC: Jednog dana iznenadaMi smo se posle Taša ipak vratili kući na Indie-go! Usput sretosmo još buljuk prijatelja koji su rešili da obiđu oba mesta: pevač sastava Elektrolasta Danilo iz Novog Pazara sa majicom na kojoj piše RAKIA connecting people (Nokia fontom), strip crtač Saša Mihajlović, poznat po prelepim omotima za Jarbole, Bleki, snimatelj i producent sastava Autopark, nekada član benda Ništa ali logopedi? A bila je tu i poveća ekipa jarana sa B92: Dragan TV Manijak, Ćirilo, Dušani šaponja i Čavić (evo još kvalitetnog materijala iz njegovog ugla)?Ma plačite, pevajte, pijte, lomite, idite na Sinana pa na Indie-go i slobodno se zaljubljujte, jebite, patite, bez obzira što to nije nimalo IN! Ma, ko će da vam zabrani?!!!
Link to comment

moj otac koji jako lepo peva i voli muziku nam je pustao Net King Cole-a, Charles Trenet-a, Pat Boone-a ali i Zehru Deovic, Nadu Mamulu, Seada IsovicaCall me sentimental, ali su meni te pesme (koje smo porodicno pevali u mraku za vreme restrikcija ili u kolima ili u basti) i dan danas savrsene.Taj zvonak glas Nade Mamule i Zehre - jos uvek mi je drago cuti.Te pesme u kojima je bilo samo ljubavi i postovanja, srece i tuge ali bez patetike - slusam i danas. sa odusevljenjem.

Link to comment
moj otac koji jako lepo peva i voli muziku nam je pustao Net King Cole-a, Charles Trenet-a, Pat Boone-a ali i Zehru Deovic, Nadu Mamulu, Seada IsovicaCall me sentimental, ali su meni te pesme (koje smo porodicno pevali u mraku za vreme restrikcija ili u kolima ili u basti) i dan danas savrsene.Taj zvonak glas Nade Mamule i Zehre - jos uvek mi je drago cuti.Te pesme u kojima je bilo samo ljubavi i postovanja, srece i tuge ali bez patetike - slusam i danas. sa odusevljenjem.
Ali ono shto CrniRok kachi ima malo veze sa:ili sa ovim: Edited by cedo
Link to comment
Ali ono shto CrniRok kachi ima malo veze sa:
dobre, de - mozda nije stigao da okaci bas sveja sam i dalje za to da cveta hiljadu cvetova i da svako slusa sta mu se svidja.eto trazeci po yutube-u sevdalinke dodjoh do Harisa Dzinovica - sad ako me administracija banuje dozivotno - neka :) ali taj covek ima stravican glas, ti stihovi nisu umobolni kao turbo-folk..lepota tih nastupa je bilo to dostojanstveno drzanje, te elegantne haljine za dame , dobro skrojena odela za gospodu, ajde drugarice i drugove, i glasine, dikcija, ritam. nista nije islo na nerve...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...