Jump to content
IGNORED

balkan i drugi svetovi


shimpr

Recommended Posts

bruka je ovaj sevcet - jel ima da covek povremeno peva ovde (bg) & gde a da bas nije svadba?ranije bio onaj balkan internacional sa slicnim repertoarom al to davno pretvoreno u kockarnicuobratiti paznju na skandiranje

Link to comment
  • Replies 761
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    34

  • Dr Arslanagić

    29

  • sherman

    27

  • Bir Adim Öte

    25

  • 2 weeks later...

napakovao dobar pazar danas na ciganskom buvljakunovi CD sevceta & cite koji ponovo sviraju zajedno - live snimak iz 2009, dosta dresh kvaliteta ali svirka, brate, ko fela kuti u lagosu pre 35 godina. slusajuci ovo danas u kolima poceo sam da razmisljam da je to verovatno ono kako su se tripovali talkin heads dok su danju slusali felu a nocu snimali remain in lighti jos 3-4 mp3 diska, sevcetov pod imenom geronimo (!), citin, i od jos dvojice askali ortaka cija sam imena trenutno zaboravio:) prijavim sutra.

Link to comment
  • 5 weeks later...

Vec po noci moj jarane slatko milovanje ;) Pjesma se u stvari zove Doslo vreme izdaje me snaga, muziku i stihove je napisao Hasan Dudic, mozda najvise underrated lik u toj bransi,cak dodje i neki rodjak Sabana Saulica...Tekst je inace cisti bluz...Cini mi se da na ovoj verziji pratece vokale pjeva Hanka Paldum ?

Link to comment
Metastazirash Crni Roche.
Molim te nemoj da trolujes... prvo preslusaj i kazi svoje misljenje, onako sa nekim argumentom...ili preskoci temu i pisi i citaj o cemu hoces...
Link to comment
E, lood si totalno!Legendarniji si od Balkona Baka Olge!!!
Kolega, stvarno nemoj i ti da trolujes, Luba ce mi izbrisat temu,a ne pisem ja to zbog sebe, nego zbog generacija koje narodnjake poistovjecuju sa Karleusom,a tu ima tako kvalitetne muzike... Znas kako na racun toga Shantel rastura Evropom, samo sa malo elektronskog zvuka,istog u koji se ovde klinci kunu...To je nas bluz, dosta ljudi misli da su bluz tekstovi nesto posebno, a ono original nasi narodnjaci, ( da se ogradim jos jedno, ne turbofolk)
Link to comment
E, lood si totalno!Legendarniji si od Balkona Baka Olge!!!
Balkon bake Olge je bio sinonim za jednu novu Srbiju.Crni Roche, da si otvorio topic sa starogradskom muzikom, izvornom narodnom, pa da kazhe chovek.Za ovo imash neku temu na KPD, pokushao sam da je nadjem, ali nisam uspeo. Ili barem da se otvori podforum na muzici. Verovatno ce te uputiti ljudi.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...