Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

nisu to nitne, al nema veze.ne treba meni krojacica koju cu da pitam gde to da nadjem, meni zapravo treba ime masine koja se koristi za pravljenje i ubacivanje tih rupica. a posto je li ne znam, kako se zove to uopste zove, ne znam ni sta da trazim. hvala na pomoci, enivej.

Link to comment
alke, nitne... pitas bilo koju krojacicu, sigurno zna gde moze da se nadje.
E, ovako.. Mnogi krojači poseduju mašinu za presvlačenje dugmadi i šnala, pa time i za stavljanje nitni na jaknu, kaiš ili bilo gde.Jedna od tih radnji u kojoj se vrše usluge te vrste je decenijama bila, ako me pamćenje služi, na adresi Bulevar revolucije br.150, malo ispred onog tramvajskog depoa, u nizu zgrada gde se nalazi i Depo buvljak. Minijaturna radnjica, neupadljiv izlog. Unutra jedna divna stara gospođa, Jovanka /ako do sada nije već pokojna/ , udova Jove, na čije se ime vodila radnja.Eto, ako sam ti što pomogla..
Link to comment
nisu to nitne, al nema veze.ne treba meni krojacica koju cu da pitam gde to da nadjem, meni zapravo treba ime masine koja se koristi za pravljenje i ubacivanje tih rupica. a posto je li ne znam, kako se zove to uopste zove, ne znam ni sta da trazim. hvala na pomoci, enivej.
Kasno videh ovo. Mašina se zove "mašina za presvlačenje dugmadi". Sastoji se od gvozdenih kalupa različitih profila, od kojih neki služe za presvlačenje okruglih ili četvrtastih dugmića, drugi za šnale različitih oblika, treći za nitne itd. Ne znam da li se može nabaviti u slobodnoj prodaji. Bolje se inetresuj kod neke propale fabrike tekstila ili, još bolje, nameštaja, pošto to i oni koriste, pa ako imaju rashodovanu. Mehanizam prost k'o budak. Vinska na njemu zaradjivala džeparac još u srednjoj školi.
Link to comment
Sta to znaci obrezivanje kod zena ? Sta mnjnima odsecaju kad ih obrezuju ??? :o To je potpuno normalna pojava u muslimanskom svetu, na pr. 97% zena u Egiptu su obrezane ! :blink::huh:
Odsecaju im klitoris kako ne bi uzivale u sexu jer je to prljavo i sluzi samo za reprodukciju.
Link to comment
Odsecaju im klitoris kako ne bi uzivale u sexu jer je to prljavo i sluzi samo za reprodukciju.
to je ako imaju srece i zavrsi se na klitorisu - inace, procedura se zvanicno naziva svojim pravim imenom 'zenska gentialna mutilacija (ili unakazenje)', da ne bi neko pomislio kao postoji bilo kakav smisao u tome sto se radi...kaznjivo u mnogim zapadnim zemljama
Link to comment
Zasto je nastao kosmos? :huh:
Ovaj naš sadašnji kosmos?Nekada davno na planeti Nubiru ili Nibiru, (zavisno od izgovora i položaja jezika), naučnici su se zapitali kako je nastao njihov kosmos...Onda su posle mnogo teoretskih diskusija, okrenuli praktičnim eksperimentima i rešili da naprave njihov Large Hadron Collider...Magneti su radili savršeno... :rolleyes:
Link to comment
Sta to znaci obrezivanje kod zena ? Sta mnjnima odsecaju kad ih obrezuju ??? :o To je potpuno normalna pojava u muslimanskom svetu, na pr. 97% zena u Egiptu su obrezane ! :blink::huh:
Nisam sigurna da se to zove obrezivanje, ali nazovimo ga tako.To se radi u patrijarhalnim sredinama, najčešće muslimanskim, tako što se devojčicama vagina ušije. Verovatno kao hard-core preventiva od gubljenja nevinosti pre braka.
Link to comment

Jednom davno, kad sam bila mala, čitala sam u novinama ispovest neke manekenke kojoj su to uradili kad je bila devojčica, pa je posle morala da ide na hirušku rekonstrukciju.Opasno sam se istraumirala. Ne dajte deci da svašta čitaju. :(

Link to comment
koja je kazna za DUI u nas?I naravno, kako moze da se eskivira? <_<
Sve preko 0,5 je 3 meseca bez dozvole + globa u novcu čija visina zavisi od toga koji ti je prekršaj po redu. Eskivacije najčešće uspevaju u vidu zastarevanja = 2 godine od incidenta. Ili naravno kakva debela veza u sudstvu.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...